Connect with us

Gdzie oglądać mecz Pogoń Szczecin – NK Osijek? [transmisja live, stream]

gdzie oglądać pogoń osijek liga konferencji
Fot. YouTube / PogonSportNet.pl

Sport

Gdzie oglądać mecz Pogoń Szczecin – NK Osijek? [transmisja live, stream]

Internauci często wyszukują informacji, gdzie oglądać mecz Pogoń Szczecin – NK Osijek w eliminacjach Ligi Konferencji. W tym artykule przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje na temat tej transmisji.

Kto pokazuje Ligę Konferencji w Polsce w 2021 roku?

Gdzie oglądać mecz Pogoń Szczecin – NK Osijek w eliminacjach Ligi Konferencji? Od sezonu 2021/22 prawa do transmitowania Ligi Europy oraz Ligi Konferencji przejęła w Polsce Nordic Entertainment Group (w skrócie NENT Group). To zupełnie nowa w Polsce platforma, której redakcją sportową pokieruje Paweł Wilkowicz, a jej najważniejszymi prawami telewizyjnymi w sezonie 2021/22 jest Bundesliga.

Sytuacja ta nie ma jednak odniesienia do eliminacji Ligi Konferencji, które prawnie są osobnymi rozgrywkami. A mecz Pogoń – Osijek odbędzie się w ramach II rundy kwalifikacji do Ligi Konferencji. Tutaj prawa należy nabyć po prostu w drodze przetargu.

Gdzie oglądać Pogoń – Osijek w Polsce? Będzie transmisja

W poprzednich latach mecze polskich zespołów w europejskich pucharach podzielone były pomiędzy dwie telewizje – TVP Sport oraz Polsat Sport. Oczywistym było więc, że w tym sezonie walka ponownie rozegra się pomiędzy tymi podmiotami. Ostatecznie udało się to publicznemu nadawcy.

To właśnie na antenie TVP Sport transmitowane będą spotkania II rundy kwalifikacji do Ligi Konferencji pomiędzy Pogonią Szczecin a NK Osijek. Co ważne, nadawca chwali się transmisją obu meczów – pierwszego w Polsce, który odbędzie się 22 lipca, a także rewanżu w Chorwacji 29 lipca.

Gdzie oglądać TVP Sport? Pogoń – Osijek w Internecie, transmisja online

TVP Sport jest jednym z najbardziej ogólnodostępnych kanałów. Znajduje się bowiem zarówno w naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) dostępnej praktycznie w każdym miejscu w Polsce, jak i w ofercie operatorów satelitarnych, a wiec Cyfrowego Polsatu i Platformy Canal+.

Z dostępnością kanału nie ma także najmniejszego problemu, jeśli chodzi o operatorów kablowych, takich jak UPC czy Inea. Jest on tam dostępny najczęściej w podstawowych pakietach, dostępny bez dodatkowych opłat.

Jeśli ktoś jednak nie posiada telewizora, nie musi się martwić. TVP Sport przeprowadzi transmisję także za pomocą swojej strony internetowej sport.tvp.pl. Co więcej, mecz będzie można obejrzeć live także na komórce czy tablecie za pomocą aplikacji mobilnej TVP Sport.

Liga Konferencji – co to w ogóle za rozgrywki?

Liga Konferencji to zupełnie nowe rozgrywki, wprowadzone przez UEFA od sezonu 2021/22. Rzecz jasna jest to trzeci poziom europejskich pucharów, po Lidze Mistrzów oraz Lidze Europy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Kim jest dziewczyna Jakuba Modera? Poznajcie Agatę Dębską

Co warto wiedzieć o tych rozgrywkach? Geneza ich powstania jest związana z reorganizacją Ligi Europy, do której w wielu przypadkach (także Polski), może trafić tylko zespół, który odpadnie z eliminacji Ligi Mistrzów. W sezonie 2021/22 żaden polski klub nie bierze udziału w bezpośrednich eliminacjach do Ligi Europy, które zostały mocno uproszczone.

W przeciwieństwie do Ligi Mistrzów i Ligi Europy, żaden zespół nie ma zapewnionego udziału w rozgrywkach. Drużyny z pięciu najsilniejszych europejskich lig (Anglia, Niemcy, Hiszpania, Włochy, Francja) wezmą bowiem udział w ostatniej rundzie kwalifikacji.

Cel rozgrywek jest bardzo prosty – kolejne mecze mają wygenerować zyski finansowe zarówno dla UEFA, jak i klubów. Problemem pozostaje fakt, iż np. tylko jeden polski klub może zagrać w rozgrywkach Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy, a to właśnie tam są największe nagrody finansowe. Po latach wyrównywania szans to kolejny krok w stronę coraz większego zmniejszania szans zespołów ze słabszych lig na udział w najbardziej lukratywnych europejskich pucharach. Z drugiej strony wynagrodzenia w Lidze Konferencji także stoją na wysokim poziomie, a wielu zespołom może się być łatwiej tam odnaleźć. Czas na oceny przyjdzie pewnie po pierwszej edycji rozgrywek.

Kim jest rywal Pogoni? Co warto wiedzieć przed meczem?

NK Osijek zagra w eliminacjach Ligi Konferencji, bowiem w sezonie 2020/21 zajął drugie miejsce w rozgrywkach chorwackiej 1.HNL. Trenerem klubu jest doskonale znany w Polsce Nenad Bjelica, który w latach 2016-2018 był trenerem Lecha Poznań.

W zespole na próżno szukać jednak znanych nazwisk. Dość powiedzieć, że do kadry reprezentacji Chorwacji na Euro 2020 trafił zaledwie jeden piłkarz z tego klubu – 30-letni obrońca Mile Skorić, który nie zaliczył jednak nawet minuty na boisku podczas turnieju. Bjelica zbudował bowiem zespół, który w sezonie 2020/21 zaszokował wszystkich swoimi występami.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Kim jest żona Łukasza Fabiańskiego, Anna Grygier-Fabiańska?

Jeśli chodzi o sytuację kadrową, warto zwrócić uwagę na dwa poważne osłabienia szczecińskiego zespołu. Do włoskiej Parmy przenosi się bowiem Adrian Benedyczak, a po udanych występach w reprezentacji Polski wiele znanych, europejskich klubów cały czas walczy o 17-letniego Kacpra Kozłowskiego. Prawdopodobnie do dwumeczu z chorwackim zespołem wszystko będzie już jasne.

Kiedy mecze Pogoni w Lidze Konferencji w telewizji? Gdzie oglądać Pogoń – Osijek? Godzinowy rozkład transmisji

Poniżej znajdziecie terminarz dwumeczu Pogoń Szczecin – NK Osijek z dokładnymi godzinami rozgrywania meczów. Telewizja Polska póki co nie podała obsady komentatorskiej żadnego ze spotkań. Kiedy tylko takie informacje się pojawią, zaktualizujemy newsa.

Pogoń Szczecin – NK Osijek – 22 lipca 2021 r. (godzina jeszcze nieznana) – TVP Sport, sport.tvp.pl, aplikacja mobilna TVP Sport

NK Osijek – Pogoń Szczecin – 29 lipca 2021 r. (godzina jeszcze nieznana) – TVP Sport, sport.tvp.pl, aplikacja mobilna TVP Sport

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama

Popularne

Reklama
To Top