Connect with us

Gdzie oglądać mecz Paide Linnameeskond – Śląsk Wrocław? [live, stream]

gdzie oglądać paide śląsk
Fot. YouTube / Śląsk Wrocław

Sport

Gdzie oglądać mecz Paide Linnameeskond – Śląsk Wrocław? [live, stream]

Internauci często wyszukują informacji, gdzie oglądać mecz Paide Linnameeskond – Śląsk Wrocław w eliminacjach Ligi Konferencji. W tym artykule przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje na temat tej transmisji.

Kto pokazuje Ligę Konferencji w Polsce w 2021 roku?

Gdzie oglądać mecz Paide Linnameeskond – Śląsk Wrocław w eliminacjach Ligi Konferencji? Od sezonu 2021/22 prawa do transmitowania Ligi Europy oraz Ligi Konferencji przejęła w Polsce Nordic Entertainment Group (w skrócie NENT Group). To zupełnie nowa w Polsce platforma, której redakcją sportową pokieruje Paweł Wilkowicz, a jej najważniejszymi prawami telewizyjnymi w sezonie 2021/22 jest Bundesliga.

Sytuacja ta nie ma jednak odniesienia do eliminacji Ligi Konferencji, które prawnie są osobnymi rozgrywkami. A mecz Paide – Śląsk odbędzie się w ramach I rundy kwalifikacji do Ligi Konferencji. Tutaj prawa należy nabyć po prostu w drodze przetargu.

Gdzie oglądać Paide – Śląsk w Polsce? Będzie transmisja

W poprzednich latach mecze polskich zespołów w europejskich pucharach podzielone były pomiędzy dwie telewizje – TVP Sport oraz Polsat Sport. Oczywistym było więc, że w tym sezonie walka ponownie rozegra się pomiędzy tymi podmiotami. Ostatecznie udało się to publicznemu nadawcy.

To właśnie na antenie TVP Sport transmitowane będą spotkania I rundy kwalifikacji do Ligi Konferencji pomiędzy Pogonią Szczecin a NK Osijek. Co ważne, nadawca chwali się transmisją obu meczów – pierwszego w Estonii, który odbędzie się 8 lipca, a także rewanżu w Polsce 15 lipca.

Gdzie oglądać TVP Sport? Paide – Śląsk w Internecie, transmisja online

TVP Sport jest jednym z najbardziej ogólnodostępnych kanałów. Znajduje się bowiem zarówno w naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) dostępnej praktycznie w każdym miejscu w Polsce, jak i w ofercie operatorów satelitarnych, a wiec Cyfrowego Polsatu i Platformy Canal+.

Z dostępnością kanału nie ma także najmniejszego problemu, jeśli chodzi o operatorów kablowych, takich jak UPC czy Inea. Jest on tam dostępny najczęściej w podstawowych pakietach, dostępny bez dodatkowych opłat.

Jeśli ktoś jednak nie posiada telewizora, nie musi się martwić. TVP Sport przeprowadzi transmisję także za pomocą swojej strony internetowej sport.tvp.pl. Co więcej, mecz będzie można obejrzeć live także na komórce czy tablecie za pomocą aplikacji mobilnej TVP Sport.

Liga Konferencji – co to w ogóle za rozgrywki?

Liga Konferencji to zupełnie nowe rozgrywki, wprowadzone przez UEFA od sezonu 2021/22. Rzecz jasna jest to trzeci poziom europejskich pucharów, po Lidze Mistrzów oraz Lidze Europy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Julia Nowak - kim jest partnerka Jana Bednarka, reprezentanta Polski?

Co warto wiedzieć o tych rozgrywkach? Geneza ich powstania jest związana z reorganizacją Ligi Europy, do której w wielu przypadkach (także Polski), może trafić tylko zespół, który odpadnie z eliminacji Ligi Mistrzów. W sezonie 2021/22 żaden polski klub nie bierze udziału w bezpośrednich eliminacjach do Ligi Europy, które zostały mocno uproszczone.

W przeciwieństwie do Ligi Mistrzów i Ligi Europy, żaden zespół nie ma zapewnionego udziału w rozgrywkach. Drużyny z pięciu najsilniejszych europejskich lig (Anglia, Niemcy, Hiszpania, Włochy, Francja) wezmą bowiem udział w ostatniej rundzie kwalifikacji.

Cel rozgrywek jest bardzo prosty – kolejne mecze mają wygenerować zyski finansowe zarówno dla UEFA, jak i klubów. Problemem pozostaje fakt, iż np. tylko jeden polski klub może zagrać w rozgrywkach Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy, a to właśnie tam są największe nagrody finansowe. Po latach wyrównywania szans to kolejny krok w stronę coraz większego zmniejszania szans zespołów ze słabszych lig na udział w najbardziej lukratywnych europejskich pucharach. Z drugiej strony wynagrodzenia w Lidze Konferencji także stoją na wysokim poziomie, a wielu zespołom może się być łatwiej tam odnaleźć. Czas na oceny przyjdzie pewnie po pierwszej edycji rozgrywek.

Kim jest rywal Śląska? Co warto wiedzieć przed meczem?

Paide Linnameeskond zagra w eliminacjach Ligi Konferencji, bowiem w sezonie 2020 zostało wicemistrzem Estonii. Tak, w sezonie 2020, bowiem w Estonii rozgrywki toczy się systemem wiosna-jesień. W sezonie 2021 Paide zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli. Po szesnastu rozegranych meczach zgromadziło 34 punkty, sześć mniej niż aktualny lider, Levadia Tallin.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Gdzie oglądać mecz Pogoń Szczecin - NK Osijek? [transmisja live, stream]

Z początkiem lipca do klubu dołączył Ragnar Klavan, który tym samym stał się zdecydowanie największą gwiazdą zespołu. To 35-letni obrońca, który w trakcie swojej kariery występował m.in. w Liverpoolu, Augsburgu czy Cagliari Calcio. Doświadczony piłkarz z pewnością będzie znaczącym wzmocnieniem rywali Śląska Wrocław. Poza tym jednak w zespole na próżno szukać znanych nazwisk.

Jeśli chodzi o sytuację kadrową, to do Śląska dołączyło kilku piłkarzy, jednak nazwisko żadnego z nich nie wzbudza przesadnego entuzjazmu. Najciekawiej zapowiada się Diogo Verdasca, 24-letni Portugalczyk, który do Wrocławia przeniósł się z Beitaru Jerozolima.

Kiedy mecze Śląska w Lidze Konferencji w telewizji? Gdzie oglądać Paide – Śląsk? Godzinowy rozkład transmisji

Poniżej znajdziecie terminarz dwumeczu Paide Linnameeskond – Śląsk Wrocław z dokładnymi godzinami rozgrywania meczów. Telewizja Polska póki co nie podała obsady komentatorskiej żadnego ze spotkań. Kiedy tylko takie informacje się pojawią, zaktualizujemy newsa.

Paide Linnameeskond – Śląsk Wrocław – 8 lipca 2021 r. 20:00 – TVP Sport, sport.tvp.pl, aplikacja mobilna TVP Sport

Śląsk Wrocław – Paide Linnameeskond – 15 lipca 2021 r. (godzina jeszcze nieznana) – TVP Sport, sport.tvp.pl, aplikacja mobilna TVP Sport

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama

Popularne

Reklama
To Top