Connect with us

Partner Marii Andrejczyk. Kim jest Marcin Rosengarten?

partner Marii Andrejczyk
Fot. Instagram @marcin_rosengarten

Sport

Partner Marii Andrejczyk. Kim jest Marcin Rosengarten?

Kim jest partner polskiej oszczepniczki, Marii Andrejczyk? W tym newsie dowiecie się wszystkiego o Marcinie Rosengartenie.

Kim jest partner Marii Andrejczyk?

Kim jest partner Marii Andrejczyk? To Marcin Rosengarten, postać bardzo dobrze znana w środowisku sportowym w Polsce. W przeszłości był dziennikarzem, ale obecnie jest menedżerem czołowych polskich lekkoatletów.

W 2002 roku ukończył studia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach na kierunku Finanse i Rachunkowość. Pochodzi ze Śląska.

Czym zajmuje się Marcin Rosengarten?

Marcin Rosengarten karierę zawodową zaczynał od pracy w radiu. Od 2004 roku pracował w Polskim Radiu Katowice jako dziennikarz sportowy. Po trzech latach przeniósł się do Warszawy do Programu Pierwszego Polsskiego Radia. Pracę w radiu zakończył w 2012 roku na rzecz Eurosportu. Najczęściej zajmował się tam lekkoatletyką. Był głównym komentatorem „królowej sportu” podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Okazjonalnie komentował również narciarstwo klasyczne. Jako dziennikarz sportowy pracował do grudnia 2016 roku.

 

Kariera działacza sportowego

W 2010 roku został dyrektorem i organizatorem Memoriału Kamili Skolimowskiej, przedwcześnie zmarłej w 2009 roku polskiej lekkoatletki, która specjalizowała się w rzucie młotem. Jest też członkiem Fundacji Kamili Skolimowskiej, założonej przez jej rodziców w grudniu 2010 roku. Jej celem jest pielęgnowanie pamięci o najmłodszej polskiej mistrzyni olimpijskiej, pomoc sportowcom w powrocie do zdrowia a także promocja lekkiej atletyki wśród dzieci i młodzieży. Do dzisiaj fundacja pomogła ponad 200 sportowcom. Niewiele osób zapewne wie, że Marcin Rosengarten prywatnie był związany z Kamilą Skolimowską. Para była zaręczona i planowała ślub, ale odkładała to na czas po igrzyskach w Londynie w 2012 roku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Żona Patryka Dobka. Kim jest Anastasia Kalinichenko-Dobek?

Przez blisko 3 lata porzucił lekką atletykę na rzecz piłki ręcznej. Zajmował się komunikacją w Związku Piłki Ręcznej w Polsce przy okazji odbywających się w naszym kraju Mistrzostw Europy w 2016 roku. Następnie przez ponad rok był kierownikiem drużyny seniorskiej reprezentacji Polski mężczyzn.

Od 2017 roku prowadzi firmę „AthleTeam Marcin Rosengarten”. Jest to licencjonowana agencja menadżerska, która działa w obszarze lekkoatletyki. Reprezentuje interesy najbardziej znanych polskich lekkoatletów, współpracuje z nimi na wielu polach i odpowiada za efektywne zarządzanie ich karierami.  Jest menedżerem m.in.  Pawła Fajdka, Piotra Małachowskiego, Marcina Lewandowskiego, Konrada Bukowieckiego czy Justyny Święty-Ersetic. W gronie tych lekkoatletów jest też oczywiście Maria Andrejczyk.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez AthleTeam (@athleteam_mr)

 

Od 2020 roku jest również szefem zawodów World Athletics Relays Silesia, czyli lekkoatletycznych mistrzostw świata sztafet. Impreza odbywa się na Stadionie Śląskim.

Wiek, rodzina

Partner Marii Andrejczyk urodził się we wrześniu 1980 roku, w tym roku będzie więc obchodził 41 urodziny. Polska oszczepniczka w marcu skończyła 25 lat, co oznacza że między nimi jest 15 lat różnicy.

Jak możemy dowiedzieć się z mediów społecznościowych pary, są oni zaręczeni już od przynajmniej trzech lat. Dotąd nie zdradzili jednak planów na temat ewentualnego ślubu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Maria M. Andrejczyk (@m.andrejczyk)

 

Partner Marii Andrejczyk w mediach społecznościowych

Marcina Rosengartena znajdziemy na Instagramie. Jest tam obecny jako @marcin_rosengarten. Zgromadził jak dotąd 716 obserwujących. Nie jest tam jednak zbyt aktywny – przez niespełna trzy lata prowadzenia konta dodał zaledwie 17 zdjęć. Nieco bardziej zaangażowany jest w prowadzenie konta na twitterze, gdzie ma 521 „followersów”. Dodaje tam własne tweety, ale także podaje dalej dużo tweetów innych użytkowników.

2 komentarze

2 komentarze

  1. Remik

    8 sierpnia 2021 at 15:07

    Ktoś chyba liczyć nie potrafi, jak on jest 1980, a ona ma 25 lat czyli jest 1996 rocznik, to on jest starszy od niej o 16 lat!!!!!! Nie o 15 ale to taki mały szczegół, ten facet był chyba z Kamilą Skolimowską 100 lat temu….dlatego musi być dużo starszy od Marii….

  2. Remik

    8 sierpnia 2021 at 15:15

    Sorry w sumie na ten moment dzieli ich 15 lat…. Bo jeszcze nie skończył ten Pan 41 lat….., ale rocznikowo jest 16 lat różnicy między nimi jak dla mnie trochę za dużo. Ale to miłość😉

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top