Connect with us

Michael Schumacher w 2021 roku. Co wiadomo o jego stanie zdrowia?

michael schumacher 2021
Fot. YouTube / FORMULA 1

Sport

Michael Schumacher w 2021 roku. Co wiadomo o jego stanie zdrowia?

Osiem lat po wypadku na nartach Michael Schumacher nadal nie wrócił do pełnej sprawności. Jak wygląda stan jego zdrowia w 2021 roku? W tym newsie znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje.

To był szok dla całego sportowego świata

Michael Schumacher w 2021 roku nadal jest na rehabilitacji po tym, jak osiem lat temu doznał tragicznej w skutkach kontuzji głowy w wypadku narciarskim. Niemiec uderzył głową o skałę podczas jazdy poza trasą w Meribel we francuskich Alpach. Całe zdarzenie miało miejsce 29 grudnia 2013 roku.

7-krotny mistrz świata F1 został następnie przetransportowany drogą lotniczą do szpitala w Grenoble, gdzie dwukrotnie zoperowano mu mózg. Kilka dni później Niemiec został przewieziony do szpitala w Lozannie w Szwajcarii. Przez pół roku był w śpiączce farmakologicznej, aby zmniejszyć obrzęk mózgu.

Ze szpitala został zwolniony 14 września 2014 r. i od wtedy jest leczony w rodzinnej rezydencji. Jego żona Corinna zamieniła ją w prawdziwą fortecę. Niemiec otrzymuje tam opiekę medyczną i przechodzi leczenie, o którym informacje bardzo rzadko dochodzą do opinii publicznej.

Michael Schumacher 2021. Co wiadomo o stanie zdrowia Niemca?

Jest jedna osoba, która spotyka się regularnie z Michaelem Schumacherem i przekazuje informacje opinii publicznej. To Jean Todt, prezydent FIA (Międzynarodowej Federacji Samochodowej). 75-letni Francuz wyznał niedawno, że spotyka się z 7-krotnym mistrzem świata co najmniej dwa razy w miesiącu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Największy stadion świata. Przedstawiamy 10 największych gigantów

„Nie zostawiam go samego. On, Corinna, rodzina – mieliśmy razem tak wiele doświadczeń. Piękno tego, czego doświadczyliśmy jest częścią nas samych i w nas pozostaje” – powiedział w rozmowie z włoskim „Corriere della Serra”. „Wszystko, co mogę zrobić, to być blisko nich. Dopóki mogę coś dla nich zrobić, to to robię” – dodał.

Todt we wrześniu 2020 roku jasno wskazywał, że jego przyjaciel cały czas „walczy”. „Mój Boże, wiemy, że miał straszny i nieszczęśliwy wypadek na nartach, który przysporzył mu wiele problemów. Ale ma obok siebie niesamowitą żonę, ma swoje dzieci, pielęgniarki i możemy tylko życzyć mu wszystkiego najlepszego i życzyć również rodzinie wszystkiego najlepszego” – stwierdził wtedy.

Michael Schumacher w 2021 roku to „roślina”? Neurochirurg nie ma wątpliwości

Prognozy stanu zdrowia Niemca nie są jednak najlepsze. W filmie dokumentalnym francuskiej telewizji TMC o Schumacherze opowiedział o nich znany i ceniony neurochirurg Erich Riederer. Według niego były kierowca najprawdopodobniej jest w „stanie wegetatywnym” i nie reaguje na swoją rodzinę.

„Oznacza to, że nie śpi, ale nie reaguje na bodźce. Oddycha, jego serce bije, prawdopodobnie może usiąść i stawiać małe kroki z pomocą drugiej osoby, ale nic więcej” – stwierdził. „Myślę, że to dla niego maksimum. Czy jest jakaś szansa, żeby zobaczyć go takim, jakim był przed wypadkiem? Naprawdę nie sądzę” – dodał.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Justine Huysman - kim jest dziewczyna Micka Schumachera?

Kłóci się to ze słowami żony Michaela Schumachera, która swego czasu poinformowała, że brak informacji na temat stanu zdrowia jej męża jest właśnie na jego prośbę. W wielu publikacjach pojawia się także informacja, że 7-krotny mistrz świata F1 jest po prostu nadal leczony w nadziei, że pewnego dnia będzie mógł wrócić do normalnego życia.

Wypowiedział się na ten temat także Jean Todt, który jednak nie chciał niczego zdradzać. „Jestem bardzo dyskretny w tym temacie. Wszyscy wiemy, że Michael miał bardzo poważny wypadek i niestety miało to dla niego poważne konsekwencje” – powiedział do Ouest France.

Film o legendzie F1 na Netfliksie

15 września 2021 r. premierę miał film dokumentalny o Michaelu Schumacherze. Od wielu miesięcy przed premierą było wiadomo, że jest on ukończony, ale cały czas nie było wiadomo, czy ukaże się jako produkcja kinowa czy na platformie streamingowej.

Początkowo ekranizacja miała mieć swoją premierę jeszcze w grudniu 2019 roku. Plan nie wypalił ze względu dogrywanie dodatkowych materiałów. W 2020 roku świat ogarnęła pandemia koronawirusa i wiele filmów zostało po prostu przełożonych na późniejszy termin. Normalizująca się sytuacja na szczęście pozwoliła na premierę we wrześniu 2021 roku.

Dokument przedstawia imponującą karierę Michaela Schumachera, ale także aspekty mentalne kierowcy jako złożonego człowieka. O tym, że jest to poważna sprawa, niech świadczy fakt, że w filmie pojawiła się jego żona Corinna, ojciec Rolf oraz dzieci: syn Mick i córka Gina-Maria.

Continue Reading
Zobacz również:
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top