Connect with us

Najlepsi polscy piłkarze w grze FIFA 22. Bez rewelacji, ale nie jest źle

najlepsi polscy piłkarze fifa 22
Fot. YouTube / EA SPORTS FIFA

Gry

Najlepsi polscy piłkarze w grze FIFA 22. Bez rewelacji, ale nie jest źle

Jacy są najlepsi polscy piłkarze w grze FIFA 22? Jest sporo zaskoczeń, ale najbardziej wartościowe karty są łatwe do odgadnięcia. Przyglądamy się polskim piłkarzą z oceną ogólną 70+ w najnowszej piłkarskiej produkcji EA Sports.

Jacy są najlepsi polscy piłkarze w grze FIFA 22?

Jacy są najlepsi polscy piłkarze w grze FIFA 22? Zaledwie dwóch Polaków otrzymało karty z oceną ogólną powyżej 85. Warto jednak zwrócić uwagę, że w każdym przypadku nie są to zwyczajne karty.

Robert Lewandowski, który jest drugim najwyżej ocenionym bazowym piłkarzem w grze, otrzymał „overalla” 92. Będący za jego plecami Wojciech Szczęsny może się natomiast pochwalić kartą z oceną ogólną 87. Obie oceny znajdują się na rzadkich tarczach.

Polscy bramkarze w grze FIFA 22

Poza Wojciechem Szczęsnym w grze dostępnych jest kilka ciekawych kart polskich golkiperów. Na wstępie należy jednak zauważyć, że złote karty otrzymało aż pięciu polskich bramkarzy, co oznacza że pod względem formacji to właśnie bramkarze są najliczniejszą grupą polskich złotych kart.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
FIFA 22 - co nowego w grze? Tu znajdziecie najważniejsze informacje

Drugim najlepiej ocenionym Polakiem na bramce w grze jest Łukasz Fabiański, który otrzymał „overalla” na poziomie 82. Kolejni golkiperzy zostali już ocenieni poniżej 80. Rafał Gikiewicz otrzymał 79, Bartłomiej Drągowski 77, Łukasz Skorupski natomiast 75. Poniżej znajdziecie pełne zestawienie polskich bramkarzy z ocenami 70+.

Najlepsi polscy piłkarze w grze FIFA 22. Obrona

Gorzej od bramkarzy wypadają polscy obrońcy. Najlepszy z nich – Jan Bednarek – otrzymał bowiem ocenę tylko 76. Złote karty otrzymali natomiast jeszcze tylko Maciej Rybus, Tomasz Kędziora i Paweł Dawidowicz – wszyscy po 75.

Kolejni polscy piłkarze otrzymali już oceny od 73 w dół. W zestawieniu kart 70+ znalazło się miejsce dla dwóch piłkarzy z Ekstraklasy, którzy otrzymali po 70. Mowa oczywiście o Arturze Jędrzejczyku i Jakubie Czerwińskim.

Polscy pomocnicy w FIFIE 22. Kto jest najlepszy?

Wśród pomocników prym wiedzie oczywiście Piotr Zieliński, który jest jedynym polskim zawodnikiem z tej formacji ze złotą kartą. To dość szokująca statystyka pokazująca miejsce naszego futbolu na europejskiej mapie. Inna sprawa jest taka, że Mateusz Klich spokojnie mógł otrzymać ocenę 75, a dostał „oczko” mniej. Podobnie wygląda sprawa z Jakubem Moderem, który regularnie występował w Premier League, a dostał zaledwie 70. To zresztą tyle samo, co jego przyjaciel Kamil Jóźwiak grający jednak jeden poziom rozgrywkowy niżej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Legia Warszawa w grze FIFA 22. Jakie oceny otrzymali "Legioniści"?

Z pomocników warto zwrócić jeszcze uwagę na Adriana Mierzejewskiego, który funkcjonuje w ramach powiedzenia „form is temporary, class is permanent” i od lat może pochwalić się solidną kartą za sprawą swoich występów za granicą. Tym razem został oceniony na 74. Najlepszym polskim pomocnikiem z PKO BP Ekstraklasy jest natomiast Damian Kądzior (Piast Gliwice) z „overallem” 72. Poniżej znajdziecie pełne zestawienie ocen.

Najlepsi polscy piłkarze w grze FIFA 22. Napastnicy

Król tej formacji jest oczywiście jeden. Robert Lewandowski jest nie tylko najlepszym polskim napastnikiem, ale także najlepszym „napadziorem” w całej grze. Za jego plecami mamy przepaść, którą kończy Arkadiusz Milik. Polak z Olympique Marsylia został wyceniony całkiem przyzwoicie, bowiem na 81. Ostatnią złotą kartą polskiego napastnika jest natomiast Krzysztof Piątek z 76 „overalla”.

W kontekście polskich napastników warto jeszcze zwrócić uwagę na pewne nieoczywiste nazwiska. Kartą 73 może pochwalić się Kacper Przybyłko, który w barwach Philadelphia Union całkiem przyzwoicie radzi sobie w MLS. Najlepszym napastnikiem z polskiej PKO BP Ekstraklasy jest natomiast Artur Sobiech z „overallem” 70. Poniżej oczywiście znajdziecie pełne zestawienie ocen polskich napastników z kartami 70+.

Co jeszcze warto wiedzieć o Polakach w FIFIE 22? Najszybsi polscy piłkarze

Najszybszym polskim piłkarzem spośród tych ocenionych na 70 i więcej jest Przemysław Frankowski z 92 tempa. Trzeba przyznać, że EA Sports wysoko oceniła umiejętności Polaka z RC Lens w tym aspekcie. Dobrą notę otrzymał także Kamil Jóźwiak z 90 tempa.

Dwóch polskich piłkarzy otrzymało pięć gwiazdek oceny słabszej nogi. O ile obecnością Piotra Zielińskiego w tym gronie nie można być zdziwionym, to prawdopodobnie nie domyślacie się drugiego nazwiska. To Jakub Moder, który jednocześnie otrzymał zaledwie dwie gwiazdki sztuczek. Pod tym względem żaden z Polaków nie otrzymał pięciu gwiazdek.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Lech Poznań w grze FIFA 22. Jakie oceny otrzymali piłkarze "Kolejorza"?

Z pojedynczych statystyk warto jeszcze natomiast zwrócić uwagę na ocenę strzałów na poziomie 92 u Roberta Lewandowskiego. To rzecz jasna nie dziwi w przypadku jednego z najlepszych napastników świata, ale jest godne uwagi z jednego powodu. To oczywiście jedyna ocena cząstkowa 90+ u polskich piłkarzy.

Polscy piłkarze w grze FIFA 22 – oceny ogólne TOP 10 z każdej formacji

Bramkarze:

Wojciech Szczęsny – 87
Łukasz Fabiański – 82
Rafał Gikiewicz – 79
Bartłomiej Drągowski – 77
Łukasz Skorupski – 75
Paweł Kieszek – 73
Bartosz Białkowski – 72
Radosław Majecki – 71
Kamil Grabara – 70
Artur Boruc – 70

ZOBACZ RÓWNIEŻ
FUT Heroes Club - co wiadomo o nowych kartach specjalnych w FIFIE 22?

Obrońcy:

Jan Bednarek – 76
Maciej Rybus – 75
Tomasz Kędziora – 75
Paweł Dawidowicz – 75
Michał Helik – 73
Bartosz Bereszyński – 73
Kamil Glik – 73
Sebastian Walukiewicz – 71
Kamil Piątkowski – 71
Artur Jędrzejczyk – 70
Jakub Czerwiński – 70
Paweł Olkowski – 70

Pomocnicy:

Piotr Zieliński – 81
Karol Linetty – 74
Adrian Mierzejewski – 74
Mateusz Klich – 74
Damian Kądzior – 72
Krystian Bielik – 72
Kamil Grosicki – 71
Przemysław Frankowski – 71
Paweł Wszołek – 71
Kamil Jóźwiak – 70
Jakub Moder – 70
Szymon Żurkowski – 70
Jakub Błaszczykowski – 70
Damian Szymański – 70
Arkadiusz Reca – 70

Napastnicy:

Robert Lewandowski – 92
Arkadiusz Milik – 81
Krzysztof Piątek – 76
Karol Świderski – 73
Kacper Przybyłko – 73
Jakub Świerczok – 72
Kamil Wilczek – 72
Dawid Kownacki – 71
Adam Buksa – 71
Bartosz Kapustka – 70
Artur Sobiech – 70
Jarosław Niezgoda – 70

3.5/5 (liczba głosów: 2)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama

Popularne

Reklama
To Top