Connect with us

Najlepsze walczące pokemony w Pokemon GO. Machamp i kto jeszcze?

najlepsze walczące pokemony
Fot. YouTube / The Official Pokémon YouTube channel

Gry

Najlepsze walczące pokemony w Pokemon GO. Machamp i kto jeszcze?

Pokemon GO pozwala zebrać graczom pokemony różnych typów, dodatkowo w różnych wersjach. W tym newsie skupimy się na walczących pokemonach. Które z nich są najlepsze?

Kultowe od pierwszej generacji

Istnieje 18 różnych gatunków pokemonów. Każdy z typów pokemonów jest silniejszy przeciwko jednym, a słabszy przeciwko innym pokemonom. Każdy pokemon ma swoje unikalne statystyki i ataki, które wpływają na jego ogólną siłę. Poniżej omówimy najlepsze walczące pokemony w grze Pokemon GO.

Zalety i wady pokemonów typu walczącego są dobrze znane. Zazwyczaj źle radzą sobie one z pokemonami baśniowymi, latającymi oraz psychicznymi. Mają także wiele zalet, ale najlepiej radzą sobie z pokemonami typu robaczego, mrocznego oraz kamiennego.

Najlepsze pokemony walczące w grze są naprawdę zróżnicowane. Wynika to z samych globalnych założeń tego uniwersum – nie bez powodu powstało aż 18 rodzajów pokemonów, a w ich ramach każdy pokemon ma własną specyfikę. Poniżej zamieszczamy jednak pięć pokemonów, które wydają się być zdecydowanie najlepszymi w grze Pokemon GO.

Najlepsze walczące pokemony w Pokemon GO

Machamp

najlepsze walczące pokemony machamp

Pokemon z pierwszej generacji, pierwotnie znaleziony w regionie Kanto. To pokemon o dużej mocy ataku i wytrzymałości, które pozwalają mu przetrwać najcięższe bitwy. Jego słabością są standardowe bolączki walczących pokemonów – jest podatny na ataki pokemonów baśniowych, latających i psychicznych.

Maksymalne CP Machampa to 3455. Jego najlepsza kombinacja ataków to Counter i Dynamic Punch. Dzięki nim uzyskacie największe obrażenia. Do wyboru mamy też oczywiście wiele innych zestawów ataków, wśród których inne warte to Karate Chop + Dynamic Punch oraz Bullet Punch + Dynamic Punch.

Lucario

najlepsze walczące pokemony lucario

Pokemon typu walczącego/stalowego, który wprowadzony został w czwartej generacji. Jego słabości to pokemony walczące, ziemne i ogniste. Maksymalne CP to 3056. Zdobycie Lucario może być niestety utrudnione. Jedynym sposobem jest wyklucie z jajka Riolu, który ewoluuje w Lucario po użyciu specjalnych cukierków.

Aby osiągnąć duże obrażenia w walce warto użyć zestawu ataków Counter + Aura Sphere. Przydatny będzie Bullet Punch jako szybki ruch, o ile przeciwnik nie jest odporny na ataki stalowe, połączenie Bullet Punch i Aura Sphere zadaje jednak nieco więcej obrażeń na sekundę.

Najlepsze walczące pokemony. Conkeldurr

pokemon conkeldurr

Walczące pokemony są znane z tego, że są świetnymi napastnikami, ale Conkeldurr jest również świetnym obrońcą. Ten pokemon o maksymalnym CP 3773 pierwotnie pojawił się w piątej generacji. A jak zdobyć tego pokemona? Wielu graczy uważa niestety, że złapanie Conkeldurra jest jednym z najtrudniejszych zadań, z jakimi do tej pory spotkali się w grze. Aby złapać Conkeldurra, trzeba ewoluować Timburra w Gurdurra, a na końcu otrzymasz Conkeldurra.  Aby zdobyć Timburra, będziesz musiał mieć ogromne szczęście spotykając go na wolności. Inna opcja to wymiana z innym graczem albo wyklucie go z 10-kilometrowego jajka.

Najlepszy zestaw ataków dla tego pokemona to Counter + Dynamic Punch. Razem zadają potężne obrażenia na sekundę. Efektywne będą także Poison Jab + Dynamic Punch oraz Counter + Focus Blast. Najważniejsza jest jednak duża wytrzymałość Conkeldurra, co pozwala mu zadawać więcej obrażeń podczas walki, zanim zostanie pokonany.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Najlepsze zagraniczne komedie romantyczne. Co warto obejrzeć?

Terrakion

najlepsze walczące pokemony terrakion

Terrakion wprowadzony został w piątej generacji. To legendarny pokemon dwu-typu kamiennego/walczącego. Problemem może być niestety złapanie tego pokemona, bowiem dostępny jest tylko w raidach. Jest podatny na ataki pokemonów typu walczącego, baśniowego, wodnego, trawiastego, ziemnego, psychicznego i stalowego.

Jego maksymalne CP wynosi aż 4181. Najmocniejszy atak Terrakiona to Smack Down + Rock Slide. Ma też kilka innych zestawów ataków, na które zwrócić uwagę. Wśród nich są Smack Down + Close Combat oraz Smack Down + Earthquake.

Najlepsze walczące pokemony w Pokemon GO. Zamazenta

pokemon zamazenta

Legendarny pokemon typu stalowego/walczącego, który po raz pierwszy pojawił się w ósmej generacji. Jego maksymalne CP to 4329. Słabo radzi sobie z atakami pokemonów ognistych, ziemnych i walczących. Podobnie jak większość legendarnych pokemonów, Zamazenta jest dostępna tylko w pięciogwiazdkowych rajdach, więc złapanie go nie jest łatwym zadaniem.

Ten legendarny pokemon może pokonać nawet najsilniejszego przeciwnika dzięki szybkiemu atakowi Close Combat i atakowi specjalnemu Psychic Fangs. Jego najmocniejsze zestawy ataków to także Metal Claw + Iron Head, Metal Claw + Close Combat. Spotkanie tego pokemona jest niezwykle trudne, a Zamazenta należy do najlepszych pokemonów w całej grze.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top