Connect with us

Cezary Gutowski – co wiadomo o znanym dziennikarzu od motorsportu?

cezary gutowski
Fot. YouTube / Cezary Gutowski

Sport

Cezary Gutowski – co wiadomo o znanym dziennikarzu od motorsportu?

Cezary Gutowski – co wiadomo o znanym dziennikarzu zajmującym się motoryzacją oraz sportami motorowymi? W tym newsie przyjrzymy się jego aktywności.

Kim jest Cezary Gutowski?

Kim jest Cezary Gutowski? To dziennikarz specjalizujący się w sportach motorowych oraz motoryzacji. Jest jednym z najpopularniejszych polskich dziennikarzy zajmujących się Formułą 1, ale w swojej pracy interesuje się także WRC czy seriami, w których występuje Robert Kubica.

Obecnie jest przede wszystkim dziennikarzem „Przeglądu Sportowego”, ale przygotowuje także materiały na własne kanały w mediach społecznościowych (o których nieco niżej). Poza tym jest regularnym gościem „Pol Position” w Kanale Sportowym, a także wraz z Aldoną Marciniak i Janem Olejniczakiem prowadzi podcast „CoDrive.pl”.

Wielu osobom jest także znany jako współautor całkiem popularnej książki o Robercie Kubicy „Niezniszczalny”. Dziennikarz wraz z Aldoną Marciniak opisał tam niesamowitą historię jedynego polskiego kierowcy w „królowej sportów motorowych”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Aldona Marciniak - co wiadomo o pięknej dziennikarce Eleven Sports?

Tak naprawdę Cezarego Gutowskiego spokojnie można nazwać influencerem. Poza komentowaniem bieżących zdarzeń ze sportów motorowych, jest on także aktywny w zakresie opinii po jazdach testowych samochodami. Często zapraszany jest także na różnego rodzaju eventy motoryzacyjne, z których relacje zamieszcza następnie w swoich profilach w mediach społecznościowych.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Cezary Gutowski (@cezarygutowski)

Skrajne opinie o dziennikarzu

Cezary Gutowski, jak wiele powszechnie znanych osób, wzbudza kontrowersje. Od razu zaznaczmy jednak, że nie dotyczą one jego życia osobistego czy poglądów. Fanów motorsportu dzielą głównie jego opinie na temat Roberta Kubicy i Formuły 1.

Przeciwnicy dziennikarza uważają, że nie ma on wiedzy o tym, o czym mówi i pisze, a także naciąga fakty i snuje spiskowe teorie. Przez wielu to główna przeszkoda w uznawaniu go za źródło wiarygodnej wiedzy pomimo niezaprzeczalnej opiniotwórczości.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Kim jest seksowna dziewczyna Estebana Ocona, Elena Berri?

Cezary Gutowski ma jednak także wielu zwolenników. Można by tu pisać o tym, że według nich jest on najlepszym dziennikarzem od F1 w Polsce, jest ciekawy, wiarygodny i rzetelny, ale najlepiej przyjrzeć się faktom. Dziennikarz w drugiej połowie 2020 r. założył konto w serwisie Patronite, a obecnie wspiera go tam 472 patronów, którzy zapewniają ponad 14 tysięcy złotych miesięcznie na działalność dziennikarza.

Poniekąd odzwierciedleniem jego popularności (zarówno negatywnej i pozytywnej) są chociażby materiały na YouTube, gdzie bez problemu znajdziemy ogrom negatywnych ocen, ale także wiele pozytywnych komentarzy.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Cezary Gutowski (@cezarygutowski)

Wiek, rodzina, dzieci

Cezary Gutowski urodził się w 1978 roku, ma więc 44 lata.

Pomimo tego, że często i w różnych sytuacjach pojawia się z Aldoną Marciniak, żadne z nich nigdy nie zamieściło żadnego wpisu, który mógłby chociażby sugerować związek między nimi.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez C. Gutowski (@cezarygutowski)

 

Dziennikarz nie ma także dzieci.

Cezary Gutowski w mediach społecznościowych

Cezary Gutowski jest obecny w kilku mediach społecznościowych. Wydaje się, że najważniejszym z nich jest Facebook, gdzie obserwuje go już ponad 37 tysięcy osób.

Jeszcze więcej subskrybentów jest obecnych na YouTube, który z racji formatu video jest najbardziej opiniotwórczy i autentyczny. Poczynania dziennikarza śledzi tam już ponad 47,3 tys. osób, a liczba wyświetleń wszystkich opublikowanych filmów przekroczyła 17 milionów.

Równie ważne jest konto na Twitterze, gdzie dziennikarza obserwuje już ponad 34,5 tys. osób.

Jeśli interesują was głównie zdjęcia z pracy Cezarego Gutowskiego, to ich najlepszym źródłem jest Instagram. Jako @cezarygutowski, dziennikarz zebrał tam już ponad 23,5 tys. obserwujących.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez C. Gutowski (@cezarygutowski)

4.8/5 (liczba głosów: 11)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top