Connect with us

Translator lepszy od Google Translate? Poznajcie DeepL Translator

translator inny niż google translator deepl

Porady

Translator lepszy od Google Translate? Poznajcie DeepL Translator

Translator inny niż Google Translate, a być może nawet lepszy? Do niedawna usługa informatycznego giganta nie miała konkurencji, ale wtedy pojawił się DeepL. Wykorzystuje on uczenie maszynowe i zapewnia lepszą jakość tłumaczenia niż narzędzia gigantów technologicznych.

Rywal dla Google Translate?

Czym jest DeepL? Jeśli potrzebujecie coś przetłumaczyć, prawdopodobnie wpisujecie w Google frazę „translator” lub „translate” i korzystacie z narzędzia bezpośrednio z Google, które jest wbudowane w wyszukiwarkę. Google Translate dzięki temu zabiegowi zyskał dużą popularność i jest jednym z najpopularniejszych tłumaczy internetowych. Ma też oczywiście inne zalety, jak przyzwoita jakość tłumaczenia i ogrom oferowanych języków.

Mamy jednak dla Was coś nowego – DeepL Tłumacz. To translator inny niż Google Translate, dostępny pod adresem deepl.com/translator i działa w zasadzie identycznie jak Google Translate, ale z jedną różnicą – tłumaczenie przy użyciu tej usługi jest wyższej jakości, a serwis oferuje więcej funkcji. Jeśli nam nie wierzycie, oceńcie sam, usługa jest bowiem dostępna również za darmo.

Tłumaczenie z wykorzystaniem uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji

DeepL Translator istnieje od stosunkowo niedawna. Usługa została uruchomiona pod koniec sierpnia 2017 roku w Kolonii w Niemczech. Translator początkowo obsługiwał 7 języków, obecnie jest ich 29. Co ważne, liczba języków cały czas dynamicznie rośnie. Twórcy usługi skupiają się na europejskich językach, ale są też z innych kontynentów. Znajdziecie tam m.in. chiński, indonezyjski czy japoński. Rzecz jasna są też wszystkie najpopularniejsze – angielski, niemiecki, hiszpański czy oczywiście polski.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Jak wysyłać wiadomości do siebie na WhatsAppie? Nowa funkcja w popularnym komunikatorze

Czy to translator lepszy od Google Translate? DeepL Translator wykorzystuje uczenie maszynowe i sztuczną inteligencję w tłumaczeniu. To odróżnia go od konkurencyjnych narzędzi, takich jak wspomniany Google Translate czy Microsoft Translator. Te translatory od gigantów technologicznych są obecnie dostępne publicznie tylko w wersjach oferujących podstawowe tłumaczenie maszynowe. A jakość tłumaczenia jest zauważalnie gorsza w porównaniu z DeepL Tłumaczem.

DeepL może przetłumaczyć za was całe dokumenty

Co ważne, DeepL jest dostępny całkowicie za darmo dla większości potrzeb. Można z niego korzystać za pomocą strony internetowej, ale także aplikacji dla systemów Windows, macOS i iOS. Jest też aplikacja na Androida, która w Sklepie Play ma bardzo wysoką ocenę – 4,9.

Tłumacz oferuje standardowe, „wpisywane” tłumaczenia, ale pozwala również na tłumaczenie całych dokumentów, które użytkownik przesyła za pośrednictwem interfejsu internetowego. W przypadku aplikacji dla systemu Windows szybkie tłumaczenie podświetlonego tekstu jest dostępne w każdej aplikacji poprzez dwukrotne naciśnięcie skrótu Ctrl+C.

Serwis DeepL oferuje również płatne pakiety, które mogą być atrakcyjne dla bardziej wymagających użytkowników przede wszystkim pod względem ilości i formy (pliki) tłumaczonego tekstu. Jednak do sporadycznych tłumaczeń darmowa wersja powinna być wystarczająca. Szczegóły i opłaty za poszczególne pakiety możecie znaleźć na wskazanej wyżej stronie aplikacji.

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top