Connect with us
abonamenty i warunki na netflixie
Materiał partnera

Porady

Abonamenty i warunki na Netflixie

Netflix to największy i najpopularniejszy serwis streamingowy umożliwiający oglądanie filmów, seriali i programów bez reklam przy użyciu dowolnego urządzenia z dostępem do internetu. Wszystkie dostępne w nim treści można pobierać na urządzenia z systemem iOS, Android lub Windows 10, by później móc oglądać je będąc offline.

Chcąc zostać użytkownikiem Netflix, trzeba wykupić abonament. Dowiedz się, jakie są dostępne plany na Netflix i ile kosztuje taka usługa.

Zakładanie konta na Netflix

Zanim przedstawimy sobie rodzaje abonamentów dostępnych na Netflixie, pokrótce omówimy sobie procedurę zakładania konta. W końcu chcąc zyskać dostęp do pełnej oferty serwisu, w pierwszej kolejności trzeba się zarejestrować.

Założenie konta na Netflixie jest bardzo proste i zajmuje jedną krótką chwilę. Można to zrobić w 3 krokach:

  • Krok 1 – Otwieramy w przeglądarce internetowej netflix.com i wybieramy najbardziej pasujący nam plan.
  • Krok 2 – Tworzymy konto – konieczne jest podanie adresu e-mail i hasła.
  • Krok 3 – Wprowadzamy metodę płatności (opłata będzie pobierana automatycznie co miesiąc).

Dużą zaletą jest możliwość korzystania z Netflixa przez pierwsze 30 dni całkowicie za darmo. Dzięki temu można sprawdzić, czy platforma spełni nasze oczekiwania i czy warto później wykupić abonament. Po upływie 30 dni można zdecydować się na wybór jednego z trzech dostępnych pakietów albo zrezygnować z usługi bez ponoszenia z tego tytułu żadnych kosztów.

Abonamenty na Netflix – jaki mamy wybór?

Netflix przygotował aż trzy propozycje abonamentów, które można dobrać stosownie do swoich potrzeb i oczekiwań. Dostępny jest plan:

  • Podstawowy – zapewnia dobrą jakość wideo: SD (480p). Cena: 29 zł/miesiąc;
  • Standard – gwarantowana doskonała jakość wideo: Full HD (1080p). Cena: 43 zł/miesiąc;
  • Premium – dostępna najlepsza jakość wideo: Ultra HD (4K) i HDR. Cena: 63 zł/miesiąc.

W każdym przypadku filmy, seriale i programy oglądać można na telefonie, tablecie, komputerze lub telewizorze.

Ile osób może korzystać z jednego konta Netflix?

Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest usługa dzielenia konta na Netflix. Z jednego konta mogą korzystać osoby mieszkające ze sobą. Liczba osób, które mogą jednocześnie oglądać wybrane treści na różnych urządzeniach, zależy od wybranego planu. W planie Premium oglądać mogą 4 osoby, w planie Standard – 2, a w planie Podstawowym – 1. Dzieląc koszt wykupu abonamentu na kilka osób, można sporo zaoszczędzić, biorąc pod uwagę długoterminowe korzystanie z platformy.

Więcej na temat pakietów dostępnych na Netflixie przeczytasz pod tym adresem: https://nano.komputronik.pl/n/czym-jest-netflix-ceny-pakiety/

Co warto wiedzieć, wybierając abonament na Netflix?

Wybrany pakiet udostępnia treści w jakości HD (720p), Full HD (1080p), Ultra HD (4K) i HDR, jednak to, czy będą one odbierane w takiej jakości, zależy od naszego dostawcy internetu oraz możliwości urządzenia, z jakiego korzystamy. Na stronie Netflixa w warunkach korzystania zostało wyraźnie zaznaczone także, że nie wszystkie materiały są dostępne we wszystkich rozdzielczościach.

Jako wielki fan Netflixa widziałeś już na nim prawie wszystko i szukasz dla niego ciekawej alternatywy? Kliknij tutaj i poznaj najpopularniejsze serwisy VOD w Polsce, które dostarczą Ci równie dobrej rozrywki, co Netflix.

Ceny abonamentów na Netflix – czy będą podwyżki?

Wiele wskazuje na to, że już wkrótce za możliwość korzystania z Netflixa trzeba będzie zapłacić nieco więcej. Wszystko dlatego, że w niektórych krajach Netflix już podrożał. Dla przykładu w USA pakiety podrożały odpowiednio od najtańszego o 1, 1,5 i 2 dolary. Prawdopodobnie i w Polsce będą podwyżki, a to, czy zostaną wprowadzone, z pewnością okaże się za jakiś czas.

Chcesz poznać najnowsze premiery seriali i filmów na Netflix? Wejdź na NANO i odszukaj najbardziej aktualny artykuł w tej dziedzinie, z którego dowiesz się, co już niedługo będzie można obejrzeć.

Reklama

Popularne

Reklama
To Top