Connect with us
adam klimek
Fot. YouTube / TVN Turbo

Telewizja

Adam Klimek – co wiadomo o jednej z gwiazd TVN Turbo?

Adam Klimek – co wiadomo o mechaniku doskonale znanym z programów TVN Turbo? W tym artykule znajdziecie wszystkie dostępne informacje w jednym miejscu.

Kim jest Adam Klimek?

Kim jest Adam Klimek? Mężczyzna jest doskonale znany szerszej publiczności z telewizji TVN Turbo, a nie bez kozery nazywa się go jednym z najpopularniejszych mechaników samochodowych w Polsce.

Ukończył jedną z najlepszych szkół samochodowych w Warszawie – przy ul. Targowej. Następnie nie dość, że pasja stała się pracą, to jeszcze trafił do telewizji, gdzie poza pieniędzmi zyskał uznanie widzów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Paweł Miszta - co wiadomo o gwieździe "Wojen samochodowych"?

A jak zaczęła się jego przygoda z samochodami? „To był ten moment, kiedy rozbiłem ojcu auto w szóstej klasie podstawówki. Byłem zmuszony, żeby naprawić tę szkodę. Nie chciałem, żeby się zorientował. Oczywiście, i tak się zorientował. Ale to właśnie mnie zaciekawiło i wciągnęło” – wyznał w rozmowie z wroclaw.naszemiasto.pl.

Obecnie znany jest głównie z dwóch produkcji TVN Turbo – „Samochód marzeń – kup i zrób” oraz „Klimek kontra Duda”. W tej pierwszej przywraca blask starym i zniszczonym samochodom „z duszą”, a w drugim rywalizuje z Grzegorzem Dudą. Mężczyźni mają do zbudowania określony samochód w określonym czasie i budżecie. Na ekranach pojawiły się już cztery edycje tej rywalizacji.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Adam Klimek (@adamklimekofficial)

W przeszłości prowadził także program „Będzie pan zadowolony”, w którym oceniał kolegów po fachu. Producenci TVN Turbo specjalnie psuli elementy danego samochodu, a następnie z ukrytą kamera udawali się do warsztatów. Pracę w TVN Turbo rozpoczął jednak od krótkich epizodów w programie „Zakup kontrolowany”, gdzie oceniał używane samochody.

Co robi poza TVN Turbo? Gdzie jest warsztat Adama Klimka?

Jak sam przyznaje, praca przy programie „Samochód marzeń – kup i zrób” zajmuje mu większość czasu.

Poza tym jest właścicielem firmy ATS Klimek z siedzibą w Kobyłce pod Warszawą. Ze zdjęć na Facebooku można jednak wywnioskować, że firmę prowadzi głównie jego brat Łukasz.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Przemek Szafrański. Co wiadomo o gwieździe TVN Turbo?

Pracę w branży zaczynał od roli mechanika, ale w latach 90. szybko załapał, że więcej można zarobić na handlu używanymi samochodami i poszedł tą ścieżką. Zajmował się tym ponad 20 lat.

Przez pewien czas Adam Klimek prowadził także podcast „Ostry zakręt”, który jednak – nie oszukujmy się, jak wiele podobnych projektów – nie spotkał się ze znaczącym zainteresowaniem.

Od jakiegoś czasu współpracuje także z różnymi firmami w zakresie produkcji materiałów. Do 2020 roku wraz z Patrykiem Mikiciukiem tworzył materiały dla marki Total.

Wiek, rodzina, żona, dzieci

W mediach społecznościowych nie sposób znaleźć informacji o wieku i rodzinie Adama Klimka. Mężczyzna najwyraźniej bardzo ceni sobie prywatność. Jedyną fotografię z żoną możecie zobaczyć poniżej. Nie mamy także żadnych informacji o dzieciach.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Adam Klimek (@adamklimekofficial)

Adam Klimek w mediach społecznościowych

Adama Klimka możecie spotkać w dwóch mediach społecznościowych – na Facebooku oraz Instagramie. Na tym pierwszym medium zgromadził już ponad 32 tysiące obserwujących. Na Instagramie jako @adamklimekofficial obserwuje go natomiast blisko 29 tysięcy osób. W obu przypadkach zamieszcza posty głównie z życia zawodowego i pracy w telewizji.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Adam Klimek (@adamklimekofficial)

4.3/5 (liczba głosów: 47)
1 Comment

1 komentarz

  1. moe

    17 września 2021 at 15:18

    Samochód marzeń kup i zrób to mój ulubiony program w Tvn turbo. Dzięi tvn turbo a zwłaszcza temu programowi (lubię też ang program Łowców Klasyków) doceniam ile frajdy dają łądne klasyki. P.S. Żeby wielu mechaników w Polsce tak mądrze naprawiało samochody jak Pan Adam Klimek a zwłaszcza ładnie zachowane w oryginale jak Pan Adam. Niestety wcale nie rzadko widzi się niewiedzę, niedokładności czy nieuwagi.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top