Connect with us
adam kornacki
Fot. Instagram @adam_kornacki

Telewizja

Adam Kornacki. Co wiadomo o znanym dzienikarzu motoryzacyjnym?

Adam Kornacki to jeden z najbardziej znanych dziennikarzy motoryzacyjnych w Polsce. Co wiadomo o jego życiu zawodowym i prywatnym? W tym newsie znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje.

Kim jest Adam Kornacki?

Kim jest Adam Kornacki? To jeden z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy motoryzacyjnych w Polsce, a dodatkowo kierowca wyścigowy. Poza tym jest także… perkusistą w zespole rockowym.

Dziennikarzem jest z zamiłowania, ale także z wykształcenia. Ukończył bowiem Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Adam Kornacki (@adam_kornacki)

Kariera w mediach

Swoją dziennikarską karierę rozpoczynał w kilku magazynach. Mowa tu o „Motoexpress”, „Auto Sport” i cały czas obecnym na rynku „Motorze”, w których pisał pod koniec lat 90.

Telewizyjne szlify zebrał na antenie Wizji TV. To jedna z pierwszych platform cyfrowych w Polsce, która emitowała własne programy, ale dość szybko (w 2002 r.) zwinęła się z naszego kraju.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Sandra Dziwiszek - kim jest dziewczyna kierowcy F1, Nicholasa Latifiego?

Od lat jest jednak znany głównie z telewizji TVN Turbo, w której pracę rozpoczynał już w 2002 roku. Największą popularność przynosi mu program „Zakup kontrolowany”, który emitowany jest nieustannie od 2004 roku. To całkiem niesamowita historia, która cały czas jest kontynuowana.

Widzowie kojarzą go także z innych produkcji TVN Turbo – m.in. „Debeściaki” w parze z Patrykiem Mikiciukiem czy „Automaniak”, gdzie występuje ze wspomnianym Mikiciukem oraz Łukaszem Bąkiem. Regularnie pojawia się także jako komentator w „ogólnych” produkcjach telewizji, takich jak „Najlepsze premiery motoryzacyjne”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Adam Kornacki (@adam_kornacki)

Inne aktywności

Poza pracą w telewizji Adam Kornacki znany jest także z kilku innych aktywności. Przez wiele osób jest kojarzony jako kierowca wyścigowy. W sporcie motorowym zadebiutował w 1997 roku, poznając jego wiele form. Startował bowiem zarówno w klasycznych wyścigach, rallycrossie czy też wyścigach długodystansowych.

Jak wspomnieliśmy wyżej, Adam Kornacki jest także perkusistą. Razem z dwoma innymi muzykami tworzy bowiem zespół Nitoa, który zajmuje się graniem muzyki heavy metalowej. Trudno mówić o wielkiej popularności patrząc na media społecznościowe, gdzie zespół obserwuje czy subskrybuje mniej niż 300 osób, ale trzeba pamiętać o niezbyt popularnym gatunku muzycznym. Poza tym, nie mamy wątpliwości że Kornacki jest członkiem zespołu z pasji, a nie dla pieniędzy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Isa Hernáez - kim jest piękna Hiszpanka, dziewczyna Carlosa Sainza?

Mało? To dodajmy jeszcze, że dziennikarza TVN Turbo spokojnie można nazwać autorem książek. Na rynku całkiem niedawno ukazała się bowiem pozycja „O autach”, którą stworzył we współpracy z Marcinem Klimkowskim, a na wydanie książki zdecydowało się Wydawnictwo Pascal.

Dziennikarz, kierowca, muzyk, a także PR-owiec. Adam Kornacki na początku XXI wieku przez jakiś czas był bowiem rzecznikiem prasowym Polskiego Związku Motorowego, a także pisał komunikaty prasowe kilku kierowcom rajdowym i wyścigowym.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Adam Kornacki (@adam_kornacki)

Wiek, rodzina, dzieci

Adam Kornacki urodził się w kwietniu 1975 roku, ma więc 46 lat.

Ma żonę i czworo dzieci. Swoją rodziną chwali się jednak niezwykle rzadko i dba o jej prywatność, więc nie sposób znaleźć większej ilości informacji.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Adam Kornacki (@adam_kornacki)

Adam Kornacki w mediach społecznościowych

Adama Kornackiego można spotkać w kilku mediach społecznościowych, choć zdecydowanie najbardziej popularny jest na Instagramie. Jako @adam_kornacki
obserwuje go tam bowiem ponad 111 tysięcy osób.

Niewiele mniej, bowiem już niemal 97 tysięcy subskrybentów, mężczyzna zgromadził na YouTube. Kanał „Adam Kornacki Testuje” skupia się na testach samochodów, ale tak naprawdę nie brakuje tam różnego rodzaju pogadanek o różnych tematach związanych z motoryzacją. Nie tylko z samymi samochodami, ale także z zachowaniem na drodze czy kwestiami technicznymi dot. samochodów.

Zdecydowanie najmniej popularny jest profil na Facebooku, gdzie dziennikarza obserwuje 2,2 tys. osób. Nie ma się zresztą co dziwić, bowiem mężczyzna zamieszcza tam głównie linki do swoich filmów na YouTube.

4.4/5 (liczba głosów: 7)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top