Connect with us
agata bachanek
Fot. Instagram @agatabachanek

Telewizja

Agata Bachanek – co wiadomo o zjawiskowej dziennikarce TVP Sport?

Agata Bachanek jest nową gwiazdą redakcji sportowej TVP. Pojawiła się stosunkowo niedawno, ale z miejsca skradła serca fanów sportu. W tym artykule przedstawiamy najważniejsze informacje o życiu prywatnym i zawodowym dziennikarki.

Kim jest Agata Bachanek?

Agata Bachanek jest dziennikarką i reporterką TVP Sport. W swojej pracy zajmuje się głównie tenisem oraz piłką nożną – także kobiet. Zakres jej obowiązków dotyczy w dużej mierze wywiadów z piłkarzami i tenisistami – zarówno tych do programów informacyjnych, jak i podczas transmisji na żywo.

Z telewizją publiczną związana jest od 2017 roku, choć częściej na antenie można ją zobaczyć od 2020 roku. Na początku była prowadzącą programy o fitnessie w TVP 1.

Pochodzi z Gdańska, choć obecnie w związku ze swoją pracą mieszka oczywiście w Warszawie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Aleksandra Pika - co wiemy o wschodzącej gwieździe TVP Sport?

Poza pracą w telewizji jest także trenerką w Akademii Tenisowej Legii Warszawa.

Studiowała (studia licencjackie) zarządzanie wydajnością ludzką w sporcie na Weber State University w stanie Utah w Stanach Zjednoczonych. Na studia magisterskie wróciła do Polski – na Zarządzanie w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Jest certyfikowaną instruktorką fitness. Ukończyła także kurs dietetyka sportowego.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Agata Bachanek (@agatabachanek)

Co robiła przed pracą w TVP Sport?

Agata Bachanek przed pracą w dziennikarstwie była… zawodową tenisistką. W tenisa gra od ósmego roku życia, co widać podczas rozmów z tenisistami – czuje się w nich jak ryba w wodzie.

Jest wielokrotną medalistką mistrzostw Polski, a na swoim koncie ma także kilka sukcesów międzynarodowych. Największe triumfy odnosiła w wieku 16-18 lat, więc zakończenie kariery sportowej prawdopodobnie było związane z brakiem rozwoju, który pozwoliłby na grę na najwyższym poziomie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Agata Bachanek (@agatabachanek)

Wiek, dzieci, partner

Agata Bachanek urodziła się w 1992 roku, ma więc 30 lat.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Sylwia Dekiert - co wiadomo o pięknej prezenterce TVP? [wiek, dzieci]

Póki co nie wiadomo nic o partnerze dziennikarki. Na swoich zdjęciach prywatnych na Instagramie nie fotografuje się z żadnymi mężczyznami. Z całą pewnością nie ma natomiast dzieci.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Agata Bachanek (@agatabachanek)

Agata Bachanek w mediach społecznościowych

Dziennikarkę można obserwować w dwóch social mediach. Na Twitterze zgromadziła już ponad 1,1 tys. obserwujących, a na Instagramie jako @agatabachanek aż ponad 17 tysięcy.

Szczególny wzrost popularności odnotowała właśnie w ostatnim roku, czemu trudno się dziwić. Urodziwe dziennikarski zawsze szybko podbijały serca kibiców. Za pomocą zdjęć dzieli się z obserwującymi zarówno swoim życiem prywatnym, jak i zawodowym.

4.4/5 (liczba głosów: 47)
Reklama

Popularne

Reklama
To Top