Connect with us
agata błaszczykowska
Fot. YouTube / stylzyciatvp

Sport

Kim jest Agata Błaszczykowska, żona Kuby Błaszczykowskiego?

Kim jest żona znanego piłkarza Kuby Błaszczykowskiego? Agata Błaszczykowska unika rozgłosu, ale udało nam się ustalić sporo faktów.

Kim jest i ile lat ma Agata Błaszczykowska?

Agata Błaszczykowska urodziła się w 1988 roku, jest więc 3 lata młodsza od swojego męża. Pochodzi z Częstochowy.

Kobieta unika rozgłosu i nic w tym nic dziwnego. Matka trójki dzieci związana ze znaną postacią raczej nie potrzebuje medialnego szumu do życia. Jeśli już pojawia się w mediach, to w ogóle nie porusza tematów z życia prywatnego. Sama przyznała, że woli, aby mówiono jej mężu.

Krótko mówiąc, wspiera męża podczas wychowywania dzieci i wielu akcji charytatywnych, ale z pewnością nie chce błyszczeć. Ustaliliśmy jednak kilka faktów na temat kobiety.

Poznali się, gdy piłkarz nie był jeszcze gwiazdą

Para poznała się w 2005 roku, kiedy Agata Błaszczykowska była nastolatką. Wszystko stało się dość standardowo – przez wspólnego znajomego. Błaszczykowski został wtedy piłkarzem Wisły Kraków i krótko po pierwszym kontakcie wylatywał na zagraniczny obóz ze swoją drużyną. Jak przyznała sama kobieta w wywiadzie dla TVP, pierwsza randka odbyła się tuż po tym obozie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Agata Bachanek - co wiadomo o zjawiskowej dziennikarce TVP Sport?

Często bywa nazywana dobrym aniołem piłkarza. Podobno bowiem wielokrotnie pomogła Kubie Błaszczykowskiemu w momentach zawahania – a piłkarz nie miał łatwej młodości. Przypomnijmy, że przecież w dzieciństwie przeżył ogromną, rodzinną traumę. Na oczach 11-letniego Kuby Błaszczykowskiego jego ojciec zabił matkę. Sam Kuba przyznał zresztą kiedyś, że dzięki Agacie stał się lepszym człowiekiem.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Agata (@agatafanpage)

Kiedy para wzięła ślub?

Para wzięła ślub po pięciu latach znajomości – w 2010 roku. Zaręczyny odbyły się 3 lata wcześniej – w 2007 roku. Wesele odbyło się natomiast w luksusowym hotelu w Wiśle i bawiło się na nim ponad 200 osób.

Dzieci Agaty i Kuby Błaszczykowskich

Agata i Kuba Błaszczykowscy mają trójkę dzieci. Pierwsze – Oliwia – przyszło na świat w 2011 roku. Trzy lata później – w 2014 roku – urodziła się Lena. Najmłodsze dziecko Błaszczykowskich urodziło się w 2019 roku i ma na imię Fabian. Piłkarz podzielił się ze światem tą nowiną bardzo emocjonalnym wpisem.

Agata Błaszczykowska w jednym z wywiadów przyznała, że Kuba jest niezwykle cierpliwym ojcem, co… zdziwiło ją samą.

Czy Agata Błaszczykowska ma profil na Instagramie?

Kobieta zgodnie ze swoim przekonaniem o skromności i wychowywaniu dzieci, nie udziela się zbyt często publicznie. Kontynuacją tych zasad jest brak publicznych profili w mediach społecznościowych, w tym na Instagramie. Jakaś osoba jest jednak tak zafascynowana Agata Błaszczykowską i jej rodziną, że stworzyła fanowski profil.

4.6/5 (liczba głosów: 22)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top