Connect with us
Iga Świątek siostra Igi Świątek Agata Świątek kim jest wiek
Fot. Instagram / @iga.swiatek

Sport

Agata Świątek. Kim jest siostra Igi Świątek? To również tenisistka

Każdy fan sportu zna Igę Świątek. Jednak już nie wszyscy są świadomi, że posiada ona rodzeństwo. Siostra Igi Świątek jest obecna na trybunach podczas jej wielu zmagań. Wcześniej również grała w tenisa. Więcej o niej w artykule.

Kim jest Agata Świątek? Siostra Igi Świątek to jej wielkie wsparcie

Iga Świątek to zawodniczka wielkiego formatu. Jej największe osiągnięcia to 4 tytuły wielkoszlemowe, a także prowadzenie w rankingu WTA. Dzięki temu jest najbardziej utytułowaną Polką w historii tenisa. Końcówkę lipca 2023 spędziła w ojczyźnie podczas turnieju w Warszawie. Na trybunach znajdowała się i podziwiała ją między inni siostra Igi Świątek. Jak ma na imię? To Agata Świątek, córka Tomasza i Doroty.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Tomasz Świątek. Kim jest ojciec Igi Świątek? To były sportowiec

Starsza siostra mistrzyni była z nią również podczas największych sukcesów w dotychczasowej karierze. To w jej ramiona rzucała się Iga Świątek po zwycięstwie w wielkoszlemowym French Open. Ponadto Agata Świątek doradzała siostrze między innymi dobór stroju do późniejszej sesji z trofeum. Sama siostra Igi Świątek uważa, że mocno się zżyła z rodzeństwem, szczególnie podczas okresu pandemii.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Iga Świątek (@iga.swiatek)

Czym zajmuje się siostra Igi Świątek? Co robi Agata Świątek? Studia, tenis

Od najmłodszych lat obie siostry były zarażone sportem przez ich ojca, Tomasza Świątka, który był olimpijczykiem. Agata Świątek w pierwszej kolejności trenowała pływanie, ale później przerzuciła się na tenis. W tej dyscyplinie spędziła znaczącą część życia. Trenowała wspólnie z siostrą, zazwyczaj z racji na lepsze warunki fizyczne z nią zwyciężała. Jednak jak sama wskazuje, miała nie do końca poprawnie poprowadzoną karierę, przez co nękały ją kontuzje. Dlatego nie gra obecnie na najwyższym poziomie, ale nadal trenuje tenis.

Jednak skupiła się przede wszystkim na nauce. Agata Świątek studiuje stomatologie na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Matka rodzeństwa, Dorota, o której pisaliśmy na Clamor.pl, również jest dentystą. Mimo trudnego kierunku studiów siostra Igi Świątek znajduje czas, by wspierać młodszą siostrę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Kim jest mama Igi Świątek, Dorota Świątek? Ujawniamy wszystkie fakty

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Iga Świątek (@iga.swiatek)

Siostra Igi Świątek. Wiek. Agata Świątek, ile ma lat?

Jedną z nurtujących kwestii w sprawie jest wiek siostry Igi Świątek. Ile lat ma Agata Świątek? Ma 24 lata. Oznacza to, że jest o dwa lata starsza od Igi. Ponadto jest też wyższa od swojej utytułowanej siostry.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Iga Świątek (@iga.swiatek)

Agata Świątek. Instagram, social media

Instagram Agaty Świątek to @agataswiatek. Jednak jest to prywatne konto, a po liczbie obserwujących możemy wnioskować, że siostra Igi pozwala śledzić swoje życie jedynie znajomym. Jednakże jeśli chcecie sprawdzić zdjęcia z Agatą Świątek, to warto zajrzeć na profil Igi Świątek, na którym czasami dzieli się wspólnymi ujęciami. Do tego Agatę można zauważyć również podczas telewizyjnych transmisji z meczów tenisa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Dominika Kaczmarek. Kim jest żona siatkarza, Łukasza Kaczmarka?

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top