Connect with us
agnieszka drewnicka
Fot. Instagram @agnieszka_drewnicka

Kultura

Agnieszka Drewnicka – co wiadomo o pięknej piosenkarce Exaited?

Kim jest wokalistka zespołu Exaited? To Agnieszka Drewnicka, o której wszystkie najważniejsze informacje o życiu prywatnym i zawodowym kobiety znajdziecie w tym newsie.

Kim jest Agnieszka Drewnicka?

Kim jest Agnieszka Drewnicka? To piosenkarka i wokalistka znana z zespołu disco polo Exaited. Internauci często wyszukują „jak nazywa się wokalistka zespołu Exaited” (często pisząc także Eksajtet) nie wiedząc, że to właśnie Drewnicka.

Jej kariera muzyczna nieodłącznie związana jest zespołem Exaited, który założyła wraz z Tomaszem Sidorukiem w 2004 roku. Zespół próbował także innej niż disco polo muzyki, chcąc zdobyć bardziej popularne wówczas rynki. Disco polo w tym czasie było w kryzysie, a rozwijały się inne gatunki muzyki rozrywkowej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Paula Karpowicz. Co wiadomo o znanej piosenkarce disco polo?

Prawda jest jednak taka, że odbywało się to bez większych sukcesów. Zespół po kilku latach postanowił więc powrócić do korzeni. Na sukcesy trzeba było jednak poczekać całkiem długo. Pierwszym hitem zespołu stała się piosenka „Daj, daj, daj” opublikowana w 2014 roku, a dalej już poszło w górki. Rok później zespół nagrał razem z Zenkiem Martyniukiem piosenkę „W sercu mi graj”, która spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem.

Największy hit ukazał się na rynku w 2016 roku. „Dziś Ci to powiem” stał się ogólnopolskim hitem, dzięki któremu zespół dołączył do pierwszej ligi disco polo, będąc niezwykle pożądanych na wielu koncertach. Od tamtej pory zespół nagrywa kolejne popularne piosenki, które od czasu do czasu spotykają się z ogromnym zainteresowaniem. Ostatnimi z nich są „Pokochaj mnie jeszcze raz” z 2018 roku oraz „Pokaż mi dziś” z 2021 roku. W ostatnim czasie ponownie nagrywa piosenki także z Maciejem Smolińskim.

Agnieszka Drewnicka a wiara

Wokalistka jest jedną z tych artystek, które nie ukrywają swojej religijności, a wręcz się nie chwalą. Kobieta od lat nagrywa utwory (niejako w ramach solowej kariery, nie jako zespół Exaited), w których porusza tematykę religijną. W opisach jednego z nich można przeczytać, ze utwór jest wyrazem wdzięczności i ukoronowaniem Miłości i Miłosierdzia Pana Jezusa i Matki Bożej Bolesnej w sercu artystki.

W odnalezieniu swojej wiary szczególnie pomógł jej ks. Dominik Chemielewski. „Dzięki niemu odkryłam Maryję jako najpiękniejszą i najprostszą drogę do Serca Jezusa” – napisała w opisie do jego książki „Kecharitomene”.

Wiek, rodzina, dzieci

Ile lat ma Agnieszka Drewnicka? Wokalistka Exaited urodziła się w kwietniu 1980 roku, ma więc 42 lata.

O jej partnerze życiowym niewiele wiadomo. Tak naprawdę nie wiemy, czy to kwestia zachowania prywatności czy innych aspektów.

Kobieta ma jedno dziecko – córkę Aleksandrę, która właśnie wchodzi w pełnoletniość. Przyszła ona bowiem na świat w podobnym czasie do założenia zespołu Exaited – 2004 roku. Szczęśliwa mama przyznaje, że to jej „najcenniejszy skarb z samego nieba”. Wokalistka od czasu do czasu zamieszcza zdjęcia z córką, które podbijają serca Internautów.

Agnieszka Drewnicka w mediach społecznościowych

Agnieszka Drewnicka jest obecna w najpopularniejszych mediach społecznościowych. Możecie spotkać ją przede wszystkim na Instagramie, gdzie jako @agnieszka_drewnicka zebrała blisko 40 tysięcy obserwujących. Profil zespołu Exaited @exaited_official, na którym także pojawia się głównie wokalistka zespołu obserwuje natomiast blisko 25 tysięcy osób. Na tym pierwszym znajdziemy nieco więcej zdjęć z życia prywatnego, podczas gdy drugi zdominowany jest przez koncerty i związane z nimi sytuacje.

Zespół ma także swój fanpage na Facebook, gdzie zebrał 40 tysięcy obserwujących. Wokalistka Exaited jest także obecna na YouTube. Oficjalny kanał zespołu subskrybuje już ponad 101 tysięcy osób, a solowy kanał wokalistki – gdzie znajdziecie wspomniane wyżej religijne utwory – subskrybuje już ponad 7 tysięcy osób.

5/5 (liczba głosów: 3)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top