Connect with us
agnieszka dyk
Fot. Instagram @aga_dyk_official

Kultura

Agnieszka Dyk. Co wiadomo o wokalistce zespołu Brathanki?

Agnieszka Dyk – co wiadomo o wokalistce zespołu Brathanki? Kto jest jej mężem, czy ma dzieci i jak ułożyła się jej kariera muzyczna? Z tego newsa poznacie wszystkie najważniejsze informacje.

Kim jest Agnieszka Dyk?

Kim jest Agnieszka Dyk-Florkowska? To piosenkarka znana z bycia wokalistką w zespole Brathanki. Poza tym pisze także teksty.

Pochodzi z Kakonina, wsi położonej w województwie świętokrzyskim niedaleko Kielc. Chodziła do Liceum im. Hanki Sawickiej w Kielcach. Obecnie mieszka jednak w Kakowie. Co ciekawe, ukończyła studia licencjackie na kierunku Dziennikarstwo, a także magisterkę na kierunku Zaządzanie mediami.

Jest też aktyną przedstawicielką Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich.

Poza karierą muzyczną jest także aktywna w biznesie – kobieta jest związana z ośrodkami narciarskimi na Kielecczyźnie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Aga Dyk Official (@aga_dyk_official)

Kariera muzyczna

Można powiedzieć, że jej kariera muzyczna jest bardzo mocno związana z Brathankami i nie chodzi tylko o aktualną pracę. Okazuje się bowiem, że Aga Dyk wypłynęła na szerokie wody w 2005 roku, kiedy wygrała odcinek „Szansy na sukces”, śpiewając piosenkę „Czerwone korale” właśnie zespołu Brathanki.

Przez kolejne cztery lata występowała w rozmaitych miejscach z krakowskim zespołem Kulturka, który jednak nigdy nie osiągnął większych sukcesów.

Jej kariera nabrała rozpędu w 2009 roku, kiedy to Brathanki poszukiwały nowej wokalistki, po tym jak zespół rozstał się z Aleksandrą Chodak. Wybór padł właśnie na Agnieszkę Dyk, która do dzisiaj jest wokalistką zespołu. „Zwyczajnie się bałam. To był zespół, który miał wiele przebojów i dużą publiczność. No i mit Halinki!” – wyznała po latach w wywiadzie z „Angorą”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Bajm - najbardziej znane piosenki. Idealne do domu i na imprezę

W tym czasie Brathanki wydały trzy płyty studyjne (Brathanki grają Skaldów, Kolędy i moMtyle), jednak żadna z nich nie dorównała sukcesom zespołu z czasów, kiedy wokalistką była Halina Mlynkova. Zespół jednak cały czas koncertuje bazując na starych, sprawdzonych hitach – „Czerwone korale”, „W kinie, w Lublinie” czy „Gdzie ten, który powie mi”.

Poza Brathankami prowadzi także solową karierę muzyczną. Swoją pierwszą płytę „Odlot na Dominikanę” wydała na swoje trzydzieste urodziny. Co ważna, zespół Brathanki wspiera ją w solowej karierze. „Dopingujemy ją. Napisałem nawet dla niej piosenkę” – wyznał we wspomnianym wyżej wywiadzie z „Angorą” Janusz Mus.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Aga Dyk Official (@aga_dyk_official)

Wiek, rodzina, dzieci

Agnieszka Dyk urodziła się w kwietniu 1984 roku, ma więc 38 lat.

Niestety o jej partnerze nie wiadomo praktycznie nic. Mężczyzna ewidentnie ceni sobie prywatność, dlatego ten temat nie pojawia się w wywiadach nawet od czasu do czasu. Wiadomo jedynie, że para wzięła ślub w maju 2013 roku w Krakowie.

Para ma jedno dziecko – córkę Jagodę urodzoną w marcu 2020 roku.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Aga Dyk Official (@aga_dyk_official)

Agnieszka Dyk w mediach społecznościowych

Aga Dyk obecna jest na Instagramie jako @aga_dyk_official, a obserwuje ją tam ponad 1,6 tys. użytkowników. Na Facebooku zebrała natomiast ponad 3,3 tys. obserwujących.

Ma także własny kanał na YouTube, gdzie zamieszcza swoje piosenki. Cieszą się one umiarkowanym zainteresowaniem, choć kilka z nich odnotowało ponad kilkadziesiąt tysięcy wyświetleń. Piosenka „Wracaj.com”. ma nawet na liczniku ponad milion

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top