Connect with us
Agnieszka Litwin
Fot. Instagram @agnieszkalitwin_official

Kultura

Agnieszka Litwin. Co wiadomo o znanej artystce kabaretowej?

Agnieszka Litwin to artystka kabaretowa występująca w lubianym Kabarecie Jurki. W tym newsie zdradzamy szczegóły dotyczące jej życia zawodowego i prywatnego.

Kim jest Agnieszka Litwin?

Kim jest Agnieszka Litwin? To polska aktorka kabaretowa o wieloletnim doświadczeniu na scenie kabaretowej. Ukończyła pedagogikę kulturalno-oświatową na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze.

W 2020 artystka wyjawiła, że choruje na nowotwór piersi. Regularnie relacjonuje postępy z leczenia na swoim Instagramie i wszystko wskazuje na to, że powoli wraca do zdrowia.

Kariera

W latach 1999 – 2005 współpracowała z żeńskim kabaretem SZUM, a także była związana z nieistniejącą już wytwórnią filmową A’YoY. Od 1994 roku należy do Kabaretu Jurki.

Poza tym można ją było oglądać w telewizji w kilku programach rozrywkowych. Między innymi w 2008 roku wystąpiła w „Rodzinie Trendych” czyli programie realizowanym w konwencji kabaretowego serialu z udziałem polskich kabaretów. Dwa lata później wzięła udział w „Kocham Cię, Polsko!”, a w 2015 roku w „KabareTOP”. W 2017 roku prowadziła Mazurską Noc Kabaretową. Zagrała też w kilku filmach – „Rysiu”, „Baśni o ludziach stąd” czy „Wtorku”. Gra w serialu „Spadkobiercy”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Natalia Janoszek. Co wiadomo o Polce grającej w Bollywood?

Zdobyła kilka nagród i wyróżnień na różnych konkursach. Choćby w 2000 roku otrzymała dwie Statuetki Elvisa na IV Międzynarodowym Festiwalu Wytwórni Filmów A’YoY, Zielona Góra w kategorii Zdjęcia” za film „Zrozum ojcze” i  w kategorii „Rola pierwszoplanowa żeńska” za rolę w filmie „Obiad”. Natomiast w 2004 zdobyła III nagrodę oraz nagrodę Rektora ASP w Poznaniu na I Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Kabaretowej O.B.O.R.A.

Wiek, rodzina, dzieci

Agnieszka Liwin ma 50 lat, urodziła się 30 stycznia 1972 roku w Legnicy.

Mężem artystki jest Jarosław Marek Sobański, który również jest artystą kabaretowym. Występuje w Kabarecie Zachodnim, poza tym prowadził program kulturalny „3 po godzinach” w TVP3 Wrocław oraz program kabaretowy „Bombonierka” w TVN7. Mają dwójkę dzieci – Antoniego (ur. 2005) i Tolę (ur. 2009).

Agnieszka Litwin w mediach społecznościowych

Agnieszka Litwin prowadzi profil na Instagramie. Jest tam obecna pod nazwą @agnieszkalitwin_official, a jej aktywność śledzi nieco ponad 6,3 tys. obserwujących. Regularnie dzieli się zdjęciami ze swojej codzienności.

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top