Connect with us
kim jest alberto rap malik piosenki wiek waga rekord bilans fame
Fot. Instagram / @albertoloki_93

Sport

Alberto. Co wiadomo o raperze, który walczy w Fame MMA?

Alberto to raper, który od pewnego czasu walczy w galach freak fight. Skąd pochodzi, ile ma lat, ile waży, jaki ma rekord w MMA? Odpowiadamy.

Kim jest Alberto? Jak się nazywa i z czego słynie?

Alberto to pseudonim Alberto Simao. Jest polskim raper o angolskich korzeniach. Zaczął tworzyć muzykę w 2011 roku jako Opete. Jednak głośniej zrobiło się o nim gdy wszedł pod skrzydła Diha oraz Malika Montany w ich wytwórni. Poznał Malika Montanę na planie teledysku do utworu „Kokaina”, co doprowadziło do tego, że popularny raper zaproponował mu kontrakt w swojej wytwórni GM2L.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Marcin "The Polish Zombie" Wrzosek. Kim jest zawodnik Fame MMA?

Raper przyjął tę propozycję i zadebiutował 20 maja w gościnnym udziale w piosence „Rundki” Malika Montany, w której wystąpili również Dih i Bibic. Utwór ten zdobył podwójną platynową płytę. Natomiast przebój Alberto zatytułowany „Dwutakt” osiągnął ogromną popularność. Potwierdza to ilość wyświetleń w internecie, która wynosi 40 milionów odsłon na platformie YouTube. Singiel ten zdobył trzykrotnie certyfikat platynowej płyty. W 2022 roku razem z GM2L wydał mini album „Miejska Jungla”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Alberto Blackboy (@albertoloki_93)

Brat Alberto

Wzajemną rozpoznawalność zbudował dzięki duetowi ze swoim bratem. Jest nim Jose Simao, szerzej znany jako Josef Bratan, który też jest muzykiem. Alberto jest od niego o 2 lata starszy i bardziej doświadczony w sztuce rapowania. Razem z bratem wystąpił w piosence Malika Montany – „Kawasaki”. Rodzeństwo nagrało także kilka wspólnych hitów. Największym z nich jest „Z Bratem Robię Papier”. Podobno podczas kręcenia klipu do tej piosenki, Alberto został prawie postrzelony. Najnowszy przebój, który nagrali wspólnie bracia, nosi tytuł „Panama”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Alberto Blackboy (@albertoloki_93)

Walki freak fight, rekord, bilans

Alberto wszedł do walk freak fight stosunkowo niedawno. Zadebiutował w walce MMA podczas High League 3. Od razu stanął do walki wieczoru, gdzie jego rywalem był Marcin Dubiel. Raper z Angolskimi korzeniami zwyciężył przez niejednogłośną decyzję. Następnie podczas High League 5 również w walce wieczoru zawalczył z Pawłem Tyburskim. Przegrał z nim w drugiej rundzie pojedynku przez TKO. Bilans rapera w formule MMA wynosi 1-1.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Malik Montana. Co wiadomo o raperze i założycielu federacji High League?

Natomiast 21 lipca 2023 roku podczas pierwszej gali Fame Friday Arena zadebiutował w formule K-1. Wystąpił tam w walce wieczoru, w której mierzył się z Kubańczykiem. Walka dwóch raperów skończyła się w regulaminowym czasie, a zwycięzcą został Jakub Flas. Drugi raz zawalczył w kick-boxingu podczas Fame MMA 19. Przegrał tam w drugiej rundzie przez techniczny nokaut z Pawłem Tyburskim. W K-1 rekord Alberto wynosi 0-2.

Alberto – wiek, waga, wzrost

Alberto urodził się w 1993 roku, więc ma 30 lat. Zawodnik popularnych gal freak fight ma aż 197 cm wzrostu. Waga Alberto to oczywiście kwestia płynna, ale szacuje się, że waży około 90 kilogramów.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Alberto Blackboy (@albertoloki_93)

Instagram, social media

Instagram zawodnika MMA i rapera to @albertoloki_93. Do tej pory na profilu opublikował prawie 90 postów, a obserwuje go ponad 100 tysięcy osób.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Marcin "Xayoo" Majkut. Kim jest zawodnik Fame MMA?

Oceń nasz artykuł!
Reklama

Popularne

Reklama
To Top