Connect with us
Aleksander Sikora
Fot. Instagram @oleksikora

Telewizja

Kim jest Aleksander Sikora, nowy prowadzący „The Voice of Poland”?

Kim jest Aleksander Sikora, który poprowadzi 12. edycję „The Voice of Poland”? W tym newsie przedstawiamy najważniejsze informacje na jego temat.

12. edycję „The Voice of Poland” poprowadzą Tomasz Kammel i Małgorzata Tomaszewska. W show Telewizji Polskiej  nie zobaczymy już natomiast Macieja Musiała i Andrzeja Zdrójkowskiego. Nowym współprowadzącym będzie Aleksander Sikora, a dołączy do niego jeszcze jedna osoba, której nazwiska dotąd nie zdradzono.

Aleksander Sikora – kim jest?

Aleksander Sikora to prezenter telewizyjny i dziennikarz. Co ciekawe, jego studia nie były w ogóle związane z dziennikarstwem. Studiował biologię i geografię na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi UJ oraz zarządzanie na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, jest specjalistą ds. zarządzania w turystyce.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Aleksander Sikora (@oleksikora)

Kariera w mediach

Prezenter telewizyjny związany z mediami jest od dziesięciu lat. Zaczynał w 2011 roku na kanale muzycznym Viva Polska, gdzie prowadził takie programy jak „Hot or Not” oraz „Viva Clubbing”.

Następnie w 2012 roku został prezenterem stacji 4fun.tv. Prowadził z Katarzyną Burzyńską listę przebojów „Top Tygodnia”, a także weekendy specjalne.

Również w stacji TO!TV zajmował się muzyką, prowadził programy  Muzyczna Strefa i Discostacja oraz pasmo poranne TO!Witaj. Wraz z Odetą Moro był współprowadzącym program Apetyt na Zdrowie na antenie TVN Meteo Active. W latach 2015 – 2019 był redaktorem w serwisie internetowym Plotek.pl.

 

 

 

„Pytanie na śniadanie”

Z pewnością widzowie kojarzą dziennikarza i prezentera głownie z programu „Pytanie na śniadanie” emitowanego w TVP 2, w którym zadebiutował w 2016 roku w roli eksperta ds. kultury i show-biznesu, a w 2017 roku dołączył do redakcji programu oraz magazynu kulturalnego „Lajk”. Z czasem szefostwo stacji doceniło potencjał prezentera i 1 maja 2019 dołączył do prowadzących „Pytanie na śniadanie”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Małgorzata Tomaszewska. Co wiadomo o znanej prezenterce telewizyjnej?

Jego partnerką w programie jest Małgorzata Tomaszewska, z którą Sikora bardzo dobrze się dogaduje, sam często mówi o niej „telewizyjna żona”. Chętnie spędzają ze sobą czas nie tylko w pracy. – Nie jest tak, że łączy nas tylko i wyłącznie Woronicza 17. Są też inne adresy, gdzie się spotykamy i rozmawiamy do późnych godzin – mówił w rozmowie z „Super Expressem” Aleksander Sikora.

 

 

 

Od tego momentu jego kariera w TVP nabrała rozpędu. Występuje w wielu programach realizowanych przez stacje. 24 listopada 2019 roku poprowadził finał Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Gliwicach. W 2020 prowadził wraz z Idą Nowakowską specjalny cykl edukacyjny Repetytorium maturzysty. Program ten był tworzony w związku z pandemią koronawirusa.

Również w 2020 roku wystąpił wraz z Małgorzatą Tomaszewską w programie „Dance Dance Dance”, natomiast wiosną 2021 roku ten sam duet poprowadził trzecią edycję programu. W maju tego roku wraz z Markiem Sierockim komentował 65. Konkurs Piosenki Eurowizji w Rotterdamie.

Epizod muzyczny

Czym interesuje się Aleksander Sikora? Z pewnością muzyką. W 2013 roku nagrał nawet piosenkę i teledysk, który do dzisiaj możemy znaleźć sieci. Utwór nie cieszył się jednak zbytnią popularnością, bowiem do tej pory zyskał jedynie nieco ponad 110 tysięcy wyświetleń w serwisie YouTube. Dużo? Owszem, ale duża część z nich pewnie spowodowana jest popularnością mężczyzny.

Wystąpił także gościnnie w piosence Better Place zespołu Afrojockers, a także brał udział nagraniu charytatywnego utworu Pomaganie jest trendy. Z czasem porzucił jednak muzykę i skupia się tylko na dziennikarstwie.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Kim jest Sylwia Bomba, uczestniczka programu „Taniec z gwiazdami”?

Wiek, rodzina, dzieci

Aleksander Sikora ma 31 lat – urodził się 25 czerwca 1990 roku w Krakowie. Na próżno natomiast szukać informacji na temat jego partnerki czy dzieci – prezenter wyraźnie chroni swoją prywatność. Wprawdzie na jego profilu na Instagramie pojawiały się dzieci, nigdy nie potwierdził  czy jest z nimi spokrewniony.

Aleksander Sikora w mediach społecznościowych

Aleksander Sikora prowadzi konto na Instagramie. Znajdziemy go tam pod nazwą @oleksikora. Obserwuje go 49,1 tys. osób. Prezenter aktywnie dzieli się z obserwatorami zdjęciami z codziennej pracy. Sporadycznie dodaje również zdjęcia z życia prywatnego. Na kolejnych slajdach znajdziecie kilka fotografii z profilu mężczyzny.

5/5 (liczba głosów: 8)
Reklama

Popularne

Reklama
To Top