Connect with us
Aleksandra Adamska
Fot. Instagram @olaadamska

Kultura

Aleksandra Adamska. Co wiadomo na temat aktorki z serialu „Skazana”?

Aleksandra Adamska to aktorka młodego pokolenia, której kariera w ostatnim czasie nabrała rozpędu. Co wiadomo o jej życiu zawodowym i prywatnym? W tym newsie zdradzamy wszystkie znane informacje.

Kim jest Aleksandra Adamska?

Kim jest Aleksandra Adamska? To aktorka, absolwentka Wydziału Aktorskiego w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie w specjalizacji wokalno-aktorskiej (2015).

W przeszłości trenowała taniec ludowy i tańczyła w zespole folklorystycznym, zna też hip-hop, jazz, oraz podstawy techniki tańca klasycznego i współczesnego. Poza tym umie grać na fortepianie i instrumentach perkusyjnych. W liceum uczyła się w klasie o profilu lingwistycznym, nie zaskakuje więc fakt, że zna trzy języki obce – angielski, hiszpański i niemiecki.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Ola Adamska (@olaadamska)

Kariera

Aleksandra Adamska karierę zaczynała od gry na deskach wielu teatrów. W latach 2009-2010 była aktorką Gliwickiego Teatru Muzycznego. Następnie występowała m.in. Teatrze Dramatycznym w Warszawie, Teatrze PWST i Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu.

W 2011 roku zagrała pierwszy raz w serialu. Była to rola w „Pierwszej miłości”. Następnie występowała w innych serialach takich jak „Julia”, „Hotel 52”, „Sama słodycz” czy „Aż po sufit”. Były to jednak zazwyczaj role epizodyczne. W 2014 roku zagrała w filmie „Miasto 44”, a w 2016 roku za rolę w krótkometrażowym filmie „Ameryka” zdobyła nagrodę za rolę kobiecą na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Średniometrażowych „La Cabina”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Agata Pietras. Kim jest córka Beaty Kozidrak?

Przełomem w jej karierze były kolejne lata i udział w serialach stacji TVN. Grała w „Drugiej szansie”, następie w „Diagnozie”. Występowała także w „O mnie się nie martw” na antenie TVP2. Największą popularność przyniósł jej nowy serial TVN-u pt. „Skazana”. Wciela się w nim w postać więźniarki Pati, a charakteryzacja do tej roli sprawia, że zmienia się nie do poznania.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Ola Adamska (@olaadamska)

Wiek, rodzina

Aleksandra Adamska ma 31 lat, urodziła się bowiem 15 czerwca 1990 w Katowicach.

Aktorka koncentruje się na karierze zawodowej, niewiele mówiąc o swoim życiu prywatnym. Próżno więc szukać informacji na temat tego, czy jest aktualnie w związku.

Wiadomo natomiast, że pochodzi z artystycznej rodziny. Jej ojciec jest solistą Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, natomiast matka prowadzi Biuro Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej, ale przez wiele lat była choreografem i prowadziła zespół „Dąbrowiacy”.

Ma o pięć lat starszą siostrę Ewelinę, która jest aktorką, tancerką i choreografem.

Aleksandra Adamska w mediach społecznościowych

Aktorka prowadzi konto na Instagramie. Znajdziemy ją tam pod nazwą @olaadamska, a profil obserwuje 100 tys. osób. Zamieszcza tam zazwyczaj zdjęcia zza kulis pracy, rzadko dzieląc się prywatnymi fotografiami.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Ola Adamska (@olaadamska)

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top