Connect with us
żona piotra liska
Fot. Instagram @piotr.lisek.pv

Sport

Żona Piotra Liska – kim jest śliczna partnerka tyczkarza, Aleksandra Lisek?

Kim jest i czym się zajmuje żona Piotra Liska? W tym newsie dowiecie się wszystkiego o Aleksandrze Lisek (z domu Wiśnik), która jest największym wsparciem dla utytułowanego tyczkarza.

Kim jest żona Piotra Liska?

Kim jest żona Piotra Liska, najlepszego polskiego tyczkarza ostatnich lat? To Aleksandra Lisek, z domu Wiśnik.

Parę połączyła miłość do sportu. Aleksandra Lisek jest bowiem byłą lekkoatletką specjalizującą się w skoku o tyczce. Ma na swoim koncie kilka poważnych sukcesów, z których największy to mistrzostwo Polski seniorów w 2013 roku.

Jej rekordy życiowe to 4,15 m na stadionie i 4,10 m na hali.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Żona Wilfredo Leona - kim jest partnerka siatkarza, Małgorzata Leon?

Jest absolwentką Wydziału Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia na Uniwersytecie Szczecińskim. Studiowała także oligofrenopedagogikę [pedagogika osób z niepełnosprawnością intelektualną – przyp. red.].

Na chwilę obecną jest trenerem lekkiej atletyki w Szczecinie. Prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży na Stadionie Lekkoatletycznym im. Wiesława Maniaka.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Aleksandra Lisek (@ola_fasolaaa)

Związek z Piotrem Liskiem

Piotr Lisek poznał swoją przyszłą żonę rzecz jasna na stadionie lekkoatletycznym albo w jego okolicach. Oboje bowiem od lat reprezentują barwy klubu OSOT Szczecin.

Lekkoatletyczna para wzięła ślub w październiku 2016 roku w Brodach. Po uroczystości w kościele odbyła się huczna impreza.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Aleksandra Lisek (@ola_fasolaaa)

Żona Piotra Liska – wiek, rodzina, dzieci

Aleksandra Lisek urodziła się w maju 1992 roku, ma więc 29 lat. Tym samym jest rok starsza od swojego męża.

Para ma jedno dziecko – urodzoną w sierpniu 2019 roku córeczkę o imieniu Liliana. Mężczyzna w okresie porodu zluzował swój kalendarz startów, aby być przy przyjściu dziecka na świat.

Medal za zasługi, zdecydowanie nie ale dla moich dziewczyn napewno!!! Obie były bardzo dzielne i wycierpiały swoje by dzisiaj móc się cieszyć!” – napisał rozemocjonowany mężczyzna wkrótce po przyjściu dziecka na świat na swoim profilu na Facebook.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Piotr Lisek (@piotr.lisek.pv)

Aleksandra Lisek w mediach społecznościowych

Życie kobiety możecie obserwować za pomocą Instagrama. Jest tam obecna jako @ola_fasolaaa, a obserwuje ją ponad 4,7 tys. osób. Na swój profil wrzuca zdjęcia z życia prywatnego – widać, że bardzo kocha swojego męża i córkę, a we wpisach często podkreśla, że jest dumna z osiąganych przez Piotra Liska rezultatów. Z całą pewnością ma do tego prawo, bo jest ich bardzo ważną częścią. Fotografie zamieszcza jednak bardzo rzadko.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Aleksandra Lisek (@ola_fasolaaa)

5/5 (liczba głosów: 6)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top