Connect with us
Aleksandra Michael
Fot. Instagram @aleksandra.michael

Kultura

Aleksandra Michael. Co wiadomo o partnerce Jana Jakuba Kolskiego?

Aleksandra Michael – kim jest partnerka reżysera Jana Jakuba Kolskiego? W tym newsie przedstawiamy najważniejsze informacje na temat jej życia zawodowego i prywatnego.

Kim jest Aleksandra Michael?

Kim jest Aleksandra Michael? To aktorka, fotograf i producentka filmowa, znana też dawniej jako Aleksandra Fiedeń (nazwisko Michael przyjęła po dziadku). Studiowała fotografię na Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi.

Na ekranie zadebiutowała w 2000 roku w filmie „Daleko od okna”, rok później w spektaklu telewizyjnym „Kamera marzeń”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Aleksandra Adamska. Co wiadomo na temat aktorki z serialu "Skazana"?

Michael po studiach skupiła się jednak na fotografii i projektowaniu plakatów, realizuje też teledyski i filmy promocyjne. Ponownie przed kamery trafiła w 2012 roku, dostając jedną z głównych ról w filmie „Zabić bobra”. Zagrała jeszcze w kolejnych latach w „Las 4 rano” i „Republika dzieci”. Tworzyła również fotosy do tych filmów, a w „Republika dzieci” i w innym filmie – „Ułaskawienie”, była jednym z producentów.

Za film „Ułaskawienie” dostała trzy nagrody. „Society Humanitarian Award” w Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce, Nagrodę Organizatorów im. Juliusza Burskiego w Lubuskim Lecie Filmowym w Łagowie i na Festiwalu Filmów Polskich „Wisła” w Moskwie III Nagrodę za „pokazanie trudnych czasów poprzez głęboko osobistą historię”. W 2021 roku za film „Republika dzieci” zdobyła na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza „Ale Kino!” Wyróżnienie Jury Dziecięcego „Marcinek”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Ola Michael (@aleksandra.michael)

Wiek, rodzina, dzieci

Aleksandra Michael urodziła się w 1988 roku, w tym roku skończy więc 34 lata.

Kobieta jest partnerką reżysera Jana Jakuba Kolskiego, który jest od niej starszy o 32 lata. Poznali się, kiedy miała 12 lat przy pracy we wspominanym wcześniej filmie „Daleko od okna”, który Kolski reżyserował. Ponownie spotkali się 10 lat później, kiedy ona studiowała, a on wykładał w szkole filmowej w Łodzi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Sylwia Gliwa. Kim jest aktorka znana z serialu "Na Wspólnej"?

Jego pierwszą żoną była aktorka Grażyna Błęcka-Kolska, znana z kultowego filmu „Kobiel-mogiel”. To właśnie dla Michael reżyser rozwiódł się z żoną. Jednak o jego licznych romansach mówiło się już wcześniej, ale Kolska zdecydowała się na rozwód dopiero, kiedy na jaw wyszło, że Aleksandra Michael spodziewa się dziecka.

Mają córkę Polę urodzoną w 2011 roku.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Ola Michael (@aleksandra.michael)

Aleksandra Michael w mediach społecznościowych

Aleksandrę Michael znajdziemy na Instagramie. Ma tam profil pod nazwą @aleksandra.michael, a konto na ten moment obserwuje niespełna 880 osób. Nie jest tam zbyt aktywa i posty dodaje raz na jakiś czas. Ma też drugie konto poświęcone fotografii @werkownia, na którym również nie jest zbyt systematyczna.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Ola Michael (@aleksandra.michael)

2.7/5 (liczba głosów: 10)
Reklama

Popularne

Reklama
To Top