Connect with us
aleksandra pika
Fot. Instagram @aleksandrapika

Telewizja

Aleksandra Pika – co wiemy o wschodzącej gwieździe TVP Sport?

Aleksandra Pika odnotowuje coraz większą popularność wśród widzów TVP Sport. Postanowiliśmy przyjrzeć się wschodzącej gwieździe telewizji, ktora rozkochuje w sobie męskich fanów sportu.

Kim jest Aleksandra Pika i ile ma lat?

Kim jest Aleksandra Pika? To dziennikarka pracująca obecnie w TVP Sport. Kobieta urodziła się w 1995 roku. Oznacza to, że ma obecnie 27 lat. Pochodzi z Warszawy. Uczęszczała do 34 LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Miguela de Cervantesa w Warszawie. Po szkole średniej zdecydowała się na studia na Uniwersytecie Warszawskim.

Nie wiemy wiele o zainteresowaniach kobiety, ale z całą pewnością można stwierdzić, że jest fanką piłkarskiego Manchesteru United. Potwierdza to wiele wpisów w mediach społecznościowych Piki.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Aleksandra Pika (@aleksandrapika)

Jak zaczynała się jej kariera?

Kobieta stała się szerzej znana z pracy dla weszlo.com. Pod koniec 2014 r. została bowiem reporterką Weszło TV, gdzie była odpowiedzialna za cykl „Weszło 24”. Pod filmami bez problemu można znaleźć komentarze oglądających, z których jasno wynika, że dziennikarka przykuła ich uwagę.

 

Pracowała także w Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa oraz firmie organizującej wyjazdy na mecze Manchesteru United. Jej kariera pełnego rozpędu nabrała jednak po przenosinach do TVP Sport.

Czym zajmuje się w TVP Sport?

W TVP Sport szybko stała się rozpoznawalną postacią. Wiele osób kojarzyć ja może głównie ze sztuk walki – kobieta często obecna jest na galach bokserskich, gdzie przeprowadza wywiady. W zakresie jej zainteresowań są jednak także inne sporty walki, jak chociażby MMA. Może o tym świadczyć np. zdjęcie z Janem Błachowiczem, polskim mistrzem UFC.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Agata Bachanek - co wiadomo o zjawiskowej dziennikarce TVP Sport?

W związku z tym przeprowadza także wiele wywiadów do magazynu „Ring” emitowanego w TVP Sport.

Poza tym zajmuje się także cyklem „Złowione w sieci” emitowanym podczas „Sportowego wieczoru” TVP Sport. Przedstawia tam najciekawsze materiały dot. sportu znalezione w danym okresie w mediach społecznościowych. Publikuje także materiały w serwisie internetowym sport.tvp.pl. Nie dotyczą one jednak tylko sportów walki, ale także np. tenisa.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Aleksandra Pika (@aleksandrapika)

Aleksandra Pika – media społecznościowe

W mediach społecznościowych piękną dziennikarkę można obserwować na Twitterze i Instagramie. Na tym pierwszym profilu zgromadziła już ponad 2,4 tys. obserwujących, a na drugim jako @aleksandrapika jest ich już ponad 4,6 tys.

Wcale się temu nie dziwimy i jesteśmy pewni, że te liczby będą nieustannie rosnąć. W ciągu ostatniego roku dziennikarce przybyło 1,3 tys. obserwujących, ale jeśli tylko pojawiła by się w jakimś bardziej popularnym programie, jej popularność wzrosła by znacznie bardziej.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Aleksandra Pika (@aleksandrapika)

4.4/5 (liczba głosów: 41)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top