Connect with us
Aleksandra Zienkiewicz
Fot. Instagram @aleksandra_zienkiewicz

Kultura

Aleksandra Zienkiewicz. Co wiadomo o polskiej aktorce?

Aleksandra Zienkiewicz to aktorka, którą od lat możemy oglądać na antenie stacji Polsat w serialu „Pierwsza miłość”. Co wiadomo o jej życiu prywatnym i zawodowym? O tym przeczytacie w poniższym newsie.

Kim jest Aleksandra Zienkiewicz?

Kim jest Aleksandra Zienkiewicz? To polska aktorka, znana z serialu „Pierwsza miłość”.

W liceum uczyła się w klasie o profilu teatralnym. Po szkole średniej próbowała dostać się na aktorstwo, ale nie została przyjęta. Dlatego też wybrała Studium Animacji Kulturalno-Oświatowej ze specjalizacją teatralną. Ukończyła je w 2006 roku.

Kariera

Aleksandra Zienkiewicz pierwsze kroki na scenie stawiała w wieku 19 lat. W 2003 zagrała w etiudzie szkolnej „List”, a następnie w filmie off-owym „Niedziela”.

Od 2004 roku, czyli od samego początku, gra w serialu telewizji Polsat „Pierwsza miłość”. Rola jednej z głównych postaci, Kingi Kulczyckiej, przez ostatnie 17 lat przyniosła jej dużą popularność i rozpoznawalność.

Jednak poza „Pierwszą miłością” jej portfolio nie jest zbyt rozbudowane. Na koncie ma jeszcze epizodyczne role w serialach takich jak „Biuro kryminalne”, „Fala zbrodni”, „Galeria”, „Świat według Kiepskich” i „Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny”. Występuje też na deskach teatru. Obecnie można oglądać ją w spektaklu „Weekend z R.”, który wystawiany jest w wielu polskich miastach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Gabriela Muskała. Co wiadomo na temat znanej aktorki?

Pozza aktorstwem, Zienkiewicz ma dodatkową pasję. W 2017 roku można było oglądać jej metamorfozę, kiedy to schudła 10 kilogramów. Aktorka polubiła aktywność fizyczną i postanowiła zostać trenerem personalnym.

W 2009 roku wzięła udział w piątej edycji programu „Jak oni śpiewają?”. Zajęła wówczas czwarte miejsce.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Wiek, rodzina

Aktorka ma 37 lat, urodziła się 10 lipca 1984 roku. Pochodzi z Wrocławia i w tym mieście również aktualnie mieszka.

O życiu prywatnym Aleksandra Zienkiewicz mówi niewiele. Nie wiadomo czy obecnie jest w związku i na pewno jej mężem nie jest Mateusz Błaszak, jak twierdziły jakiś czas temu niektóre media, rozpowszechniając nieprawdzie informacje. Kobieta ma córkę Amelię (10 l.).

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Aleksandra Zienkiewicz w mediach społecznościowych

Aleksandra Zienkiewicz prowadzi konto na Instagramie. Jest tam obecna pod nazwą @aleksandra_zienkiewicz. Na ten moment profil obserwuje 110 tys. osób. Poza tym ma też stronę na Facebooku, którą polubiło jak dotąd 24 tys. fanów.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

 

Oceń nasz artykuł!
Continue Reading
Zobacz również:
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top