Connect with us
Alex Pettyfer
Fot. Instagram @alexpettyfer

Kultura

Alex Pettyfer. Co wiadomo na temat brytyjskiego aktora?

Alex Pettyfer to brytyjski aktor i producent filmowy. Co wiadomo na temat jego życia zawodowego i prywatnego? W tym newsie przedstawiamy najważniejsze informacje.

Kim jest Alex Pettyfer?

Kim jest Alex Pettyfer? To brytyjski aktor, model i producent filmowy. Studiował w Sylvia Young Theatre School w Londynie. Od dzieciństwa cierpi na dysleksję. Poza tym co ciekawe, panicznie boi się lotów samolotem. Z tego powodu stracił nawet szansę na grę w kilku filmach.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Alexander Pettyfer (@alexpettyfer)

Kariera

Zaledwie w wieku siedmiu lat został dziecięcym modelem. Pozował m.in. dla Gap Inc. i Burberry, występował w reklamach telewizyjnych. Później zaczął również grać w szkolnych przedstawieniach. Wystąpił w takich sztukach teatralnych jak „Charlie i fabryka czekolady”, „Jaś i magiczna fasola”, „Przygody Robin Hooda”.

Zadebiutował jako aktor w wieku piętnastu lat, grając główną rolę w filmie telewizyjnym „Szkolne dni Toma Browna” (Tom Brown’s Schoolboys”). Była to adaptacja powieści Thomasa Hughesa o tym samym tytule. W tym filmie został zauważony przez Anthonego Horowiza, autora cyklu powieści o Alexie Riderze. Wybrał go do głównej roli w ekranizacji swojej powieści „Alex Rider: Misja Stormbreaker”. Film nie zebrał jednak zbyt pochlebnych opinii i został skrytykowany za brak oryginalności.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Alex Pettyfer nie zniechęcił się swoim nieudanym debiutem i pojawiał się w kilku innych filmach. Jest najbardziej znany z roli w filmie science-fiction „Jestem numerem cztery” („I Am Number Four”). Inne znaczące występy główna rola w filmie „Bestia”, który był współczesną wersją „Pięknej i Bestii”, w „Wyścigu z czasem” zagrał u boku Justina Timberlake’a oraz Amandy Seyfried. W 2012 roku zagrał ważną rolę w komediodramacie „Magic Mike” w reżyserii Stevena Soderbergha.

W 2018 roku na ekrany kin trafił pierwszy wyreżyserowany przez niego film „Back Roads”, zagrał w nim również główną rolę. Dwa lata później był producentem i aktorem w filmie „Echo Boomers”. Ma firmę produkcyjną Dark Dreams Entertainment.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Alexander Pettyfer (@alexpettyfer)

Wiek, rodzina

Aktor ma 32 lata, urodził się 10 kwietnia 1990 roku w Stevenage we wschodniej Anglii. Wychowywał się natomiast w Slough.

W przeszłości był w kilku związkach. Spotykał się m.in. z córką aktora Erica Roberta, Emmą Roberts (również aktorka), inną aktorką Dianną Agron czy modelką Maroles Horst.

W 2020 roku wziął ślub z modelką Toni Garrn. Mają córkę urodzoną w lipcu 2021 roku.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Alexander Pettyfer (@alexpettyfer)

Alex Pettyfer w mediach społecznościowych

Alex Pettyfer prowadzi popularne konto na Instagramie. Znajdziemy go tam pod nazwą @alexpettyfer, a profil obserwuje 1,3 miliona użytkowników. Dodaje tam różnorodne zdjęcia, również te z życia prywatnego.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Alexander Pettyfer (@alexpettyfer)

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top