Connect with us
Amazon Prime Video cena abonament logowanie filmy seriale
Fot. YouTube / Prime Video

Telewizja

Amazon Prime Video – wszystko, co powinniście wiedzieć. Cena, jakość, filmy, seriale, opinie

Amazon Prime Video to duży gracz na rynku serwisów streamingowych. Co ma w swojej aktualnej ofercie? Czy prezentuje się lepiej niż konkurencja? Przedstawiamy wszystko, co musisz wiedzieć.

Amazon Prime Video w Polsce. Kiedy się pojawiło?

Amazon Prime Video jest na rynku już stosunkowo długo. Usługa wideo na życzenie została uruchomiona już w 2006 roku, jako Amazon Unbox. Do Polski, jak i większości świata trafiła natomiast w grudniu 2016 roku. Jednak prawdziwy renesans przeżywa od niedawna. Obecnie ilość reklam dotyczących platformy, ale także i użytkowników w Polsce znacząco wzrosła.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Jak naprawić napisy w Amazon Prime Video? Poradnik krok po kroku

Aktualna liczba klientów platformy od Amazona na całym świecie wynosi ponad 200 milionów. Usługa po 2016 roku stała się ogólnodostępna na całym świecie z kilkoma wyjątkami. Do tego czasu była dostępna jedynie w USA, Japonii, Niemczech, Austrii oraz Wielkiej Brytanii. W 2017 roku brytyjski oddział serwisu wygrał w kategorii „Nadawca Roku” nagrodę stowarzyszenia Diversity in Media Awards.

W niektórych krajach Amazon Prime Video obejmuje także transmisje sportowe na żywo. Jednakże w Polsce amerykański serwis nie ma żadnych praw transmisyjnych.

Rejestracja Amazon Prime Video: Jak i gdzie się zarejestrować?

Rejestracja do Amazon Prime Video następuje poprzez stronę internetową. Niestety nie jest przejrzysta i szybka, jak w przypadku konkurencji. Gdy odwiedzimy witrynę Prime Video po raz pierwszy w centralnej części strony znajduje się niebieski przycisk logowania i rejestracji. Aby zarejestrować się po raz pierwszy, należy nacisnąć opcję „Rozpocznij 30-dniowy okres próbny„.

Zostaniecie przekierowani do strony logowania. W celu założenia konta musicie wybrać przycisk „Utwórz konto Amazon„. W dalszej części procesu trzeba uzupełnić okienka, w których należy wpisać dane personalne, adres e-mail, a także wybrać hasło oraz potwierdzić je poniżej. Ponownie należy nacisnąć przycisk „Utwórz konto Amazon” w celu przejścia dalej.

Następnie zostanie przesłany kod weryfikacyjny na wcześniej podany adres e-mail. Kod należy przepisać bądź przekopiować i za pomocą przycisku przejść do kolejnego etapu. Jest nim wybór metody płatności. Jakie są dostępne sposoby płatności za Prime Video? Niestety, ale jedyną opcją na zakup subskrypcji jest podanie danych karty kredytowej MasterCard lub Visa. Nie ma możliwości opłaty abonamentu Amazon Prime Video za pomocą PayPal ani Blika.

Po wpisaniu danych karty należy podać dane rozliczeniowe w specjalnie przygotowanych rubrykach. Operację potwierdzamy przyciskiem. Później pojawia się pole z wyborem metody płatności. Domyślnie powinna być wybrana Wasza karta. Przechodzimy dalej poprzez naciśnięcie „Kontynuuj”. Po wyświetleniu się podsumowania finalizujemy całą transakcję poprzez wybranie opcji rozpoczęcia okresu próbnego.

Cena abonamentu Amazon Prime Video. Darmowy okres próbny

Amazon Prime Video oferuje dwie opcje subskrypcji – roczną i miesięczną. Ta druga kosztuje 10,99 zł za miesiąc. Natomiast dużo korzystniejsza jest opcja roczna. Jej cena wynosi tylko 49 zł, co można uznać za bardzo atrakcyjną ofertę. Kolejną wartą uwagi cechą jest stała promocja na pierwszy miesiąc korzystania z usługi. Pierwsze 30 dni są w pełni darmowe, a opłata zostanie pobrana jedynie po zakończeniu tego okresu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
SkyShowtime - wszystko, co powinniście wiedzieć. Cena, jakość, filmy, seriale, opinie

Ceny za subskrypcję w Polsce są podobne do tych w innych krajach, w których funkcjonuje ta usługa. W większości krajów europejskich cena za subskrypcje wynosi około 11 dolarów. W USA istnieją dwa pakiety. Ten, który obejmuje jedynie Prime Video kosztuje 8,99 USD. Jednak w ostatnich latach zauważono wzrost cen na dużej części rynków. Mimo wszystko serwis ze Stanów Zjednoczonych nadal prezentuje się bardzo korzystnie na tle konkurencji.

Jakie są treści dostępne w Amazon Prime Video?

Amazon przez lata nabywał nowe produkcje, tworzył własne, a także przejmował udziały oraz podpisywał umowy z innymi wytwórniami. W 2021 roku podpisał wieloletnią umowę z Universal Pictures. Na jej mocy na platformę trafiło wiele hitowych serii. Jednak największym hitem Amazon Prime Video jest The Grand Tour. Program motoryzacyjno-rozrywkowy prowadzony przez Jeremy’ego Clarksona, Richarda Hammonda i Jamesa Maya. Produkcja charakteryzuje się dużą dawką humoru znanego z Top Gear oraz potężnym budżetem.

Filmy

W ofercie platformy streamingowej znajduje się wiele hitowych produkcji. W tym najsłynniejsze serie filmowe, takie jak Szybscy i Wściekli, Władca Pierścieni, Rocky, James Bond, After, Zmierzch, Creed, czy Jurassic Park. Ponadto w Prime Video znajduje się wiele dokumentów sportowych. Jednak to nie wszystko, co ma do zaprezentowania serwis. Poniżej przedstawiamy kilka popularniejszych propozycji:

 • Gra Fortuny;
 • Jeden gniewny człowiek;
 • Pokolenie Ikea;
 • Pokusa;
 • Kopciuszek;
 • Wilk z Wall Street;
 • Moja wina;
 • Samarytanin;
 • Dom Gucci;
 • Przymierze;
 • Wszystko Wszędzie Naraz.

Seriale

Jednak znakiem rozpoznawczym dzisiejszych serwisów streamingowych są seriale. Jak pod tym względem wygląda Amazon Prime Video? W czołowych zestawieniach meldują się głównie produkcje własne. Jednak które z nich są najpopularniejsze? Przedstawiamy kilka hitów:

 • Dr. House;
 • The Man In The High Castle;
 • Farma Clarksona;
 • Tego lata stałam się piękna;
 • The Boys;
 • Dobry omen;
 • Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy;
 • Fear The Walking Dead.

Jakość video

W przypadku telewizorów Amazon obsługuje strumieniowanie do 4K (UHD) i HDR. Natomiast inne urządzenia, w tym przenośnie mogą wyświetlać obraz w rozdzielczości 1080p (HD) z dźwiękiem 5.1 Dolby Digital albo Dolby Digital Plus. Dolby Atmos wkrótce pojawi się w niektórych tytułach.

Jak i na czym można oglądać Amazon Prime Video

Na jakich telewizorach można oglądać Amazon Prime Video? Lista urządzeń i oprogramowań jest szeroka. Z usługi można korzystać z telewizorów Sony produkowanych po 2015 roku z Android TV. Do tego platformę obsługuje Apple TV i Fire TV. Ponadto treści są dostępne również na konsolach PS, Xbox oraz Nintendo, a także urządzeniach mobilnych czołowych producentów.

Na ilu urządzeniach można oglądać równocześnie materiały w Amazon Prime Video? Liczba osób, które mogą równocześnie korzystać z usługi wynosi 3.

Amazon Prime Video. Czy warto kupić?

Opinie o serwisie są w głównej mierze pozytywne. Naszym zdaniem jest kilka czynników, które przemawiają za kupnem Amazon Prime Video. Głównym powodem, dla którego warto, chociaż sprawdzić usługę jest cena. 49 zł rocznie, to prawdziwa promocja wśród abonamentów serwisów streamingowych. Dla porównania dodam tylko, że roczny abonament w podobnym pod względem oferty HBO Max, kosztuje aż 234,99 zł. Różnica jest kolosalna.

Poza tym kolejnym powodem, dla którego warto zapoznać się z platformą, jest jakość. 4K i HDR pozwalają na wrażenia na wysokim poziomie. Ponadto serwis ma opcje pobierania materiałów, dzięki czemu można oglądać swoje ulubione produkcje poza zasięgiem internetu.

Przy takiej cenie trudno mówić o jakichkolwiek negatywach, gdyż jest ona po prostu korzystna w stosunku do tego co oferuje. Natomiast darmowy miesiąc próbny pozwala na zapoznanie się z katalogiem dostępnych materiałów i sprawdzenie jakości usług. Pod tym względem serwis od Amazona wyprzedza zdecydowanie konkurencję.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
MEGOGO.NET – wszystko, co powinniście wiedzieć. Cena, jakość, filmy, seriale, opinie

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top