Connect with us
najciekawsze filmy amazon prime video
Fot. YouTube / Amazon Prime Video

Kultura

Najciekawsze filmy dostępne tylko na Amazon Prime Video. Nasze TOP 10

Jednym z wydarzeń tej jesieni na rynku streamingowym jest pojawienie się niezwykle korzystnej oferty Amazon Prime Video. 49 zł za rok subskrypcji to zdecydowanie atrakcyjna cena, gdyby zestawić ją z kosztami, jakie ponosi się za używanie Netflixa czy HBO GO. Pytanie zasadnicze to jednak: czy warto? Na tej platformie znajdziemy sporo filmów, które są całkiem znane, ale posiada także sporą bibliotekę własnych produkcji.

Jakie są jednak najciekawsze filmy dostępne na platformie Amazon Prime Video? Poniżej znajdziecie nasze subiektywne zestawienie, którym możecie się sugerować przy stawianiu pierwszych kroków na tej platformie.

10. Chi-raq (2015)

Spike Lee z pewnością jest najważniejszym czarnoskórym reżyserem, który wielokrotnie poruszał tematy związane z życiem ludzi o takim kolorze skóry jak on. Tym razem za pomocą swoistej satyry, a nawet konwencji musicalu, uderzył w temat mordowania się Afroamerykanów. To przybrało w ostatnich latach gigantyczne rozmiary. Wychodzi on jednak od dosyć żartobliwego pomysłu na to, że kobiety ulicznych gangsterów załamane duża śmiertelnością wśród ukochanych, decydują się na nietypowy protest. Otóż nie zamierzają spełniać swoich łóżkowych powinności względem partnerów. Ten protest rozwija się w zupełnie niespodziewany sposób. Bardzo oryginalne kino, mocny komentarz społeczny, warta uwagi produkcja.

9. Książę w nowym Jorku 2 (2021)

Kontynuacja jednego z najbardziej rozpoznawalnych przebojów w karierze Eddiego Murphy’ego. Główny bohater ponownie musi wybrać się w podróż do Ameryki gdy okazuje się, że posiada tam swojego potomka, który może stać się kiedyś następcą tronu. Twórcy z lubością przywołują postacie z oryginału sprzed ponad trzech dekad i serwują całkiem udaną rozrywkę. Wprowadzają też nowe udane postacie na czele z Generałem Izzim granym brawurowo przez Wesleya Snipesa.

Najciekawsze filmy na Amazon Prime Video. 8. Infinite (2021)

Brawurowe kino akcji, za którego stworzenie odpowiada reżyser Antoine Fuqua i aktor Mark Wahlberg. Obaj mają doświadczenie jeśli chodzi o kino akcji, więc pod tym względem film dostarcza dużo widowiskowych scen. Fabuła przedstawia głównego bohatera, którego wciąż nawiedzają wizje związane z – jak się okazuje – jego przeszłością, gdy posiadał inne wcielenia. Z czasem natrafia na duży spisek związany z organizacją zajmująca się reinkarnacją ludzi. Dla osób szukających relaksującej rozrywki.

7. Gra szpiegów (2020)

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Netflix - najciekawsze nowości na listopad 2021 r. Co warto obejrzeć?

Thriller szpiegowski z mega popularnym Benedictem Cumberbatchem w roli głównej. Wciela się w brytyjskiego biznesmena, który zostaje zwerbowany przez MI6 w celu nawiązaniu kontaktu z rosyjskim szpiegiem. Posiada on niezwykle cenne dla nich mapy Moskwy. Oczywiście gdy główny bohater rozpocznie swoje działania nie będzie już żadnego odwrotu, a każdy błąd będzie mógł skończyć się jego śmiercią. Bardzo dobra i inteligentna rozrywka dla fanów gatunku.

6. Wojna o jutro (2021)

Niejeden widz oglądając ten film będzie zastanawiał się, jak taka produkcja trafiła prosto na Amazon Prime Video pomijając kina. Mega widowiskowe kino, które aż prosi się o oglądanie na dużym ekranie ze świetnym nagłośnieniem. Na marginesie to jak na razie najdroższa oryginalna produkcja Amazona. Sam film wychodzi od oryginalnego pomysłu, w którym ludzie zostają wysłani w przyszłość aby walczyć z kosmitami, którzy przeprowadzili inwazję na Ziemię. Dużo świetnych efektów specjalnych, wciągającej akcji, a na czele obsady znany i lubiany Chris Pratt. Gwarancja dobrej rozrywki.

Najciekawsze filmy na Amazon Prime Video. 5. Kolejny film o Boracie (2020)

Kontynuacja jednego z największych komediowych przebojów XXI wieku. Sacha Baron Cohen odkurza swoje najbardziej znane wcielenie i ponownie wybiera się do Ameryki, by obnażyć wady mieszkańców najpotężniejszego państwa na świecie. Na dodatek towarzyszy mu jego córka grana przez Marię Bakałową. Dziewczyna ta daje tak niesamowity popis komediowy, że często przyćmiewa głównego bohatera i zaowocowało to dla niej nawet niespodziewaną nominacją do Oscara. Dla fanów odważnego, zwariowanego, ale też niezwykle trafnego humoru.

4. Pewnej nocy w Miami (2020)

ZOBACZ RÓWNIEŻ
HBO GO - najciekawsze nowości na listopad 2021 r. Co obejrzeć?

Debiut reżyserski aktorki Reginy King opowiada o fikcyjnym spotkaniu pomiędzy czterema niezwykle istotnymi dla historii czarnoskórych postaciami. Mowa o Malcolmie X, Mohammadzie Alim, Samie Cooku i Jimie Brownie. Ich rozmowy w pigułce prezentują wszystko to, z czym musieli zmagać się Afroamerykanie na drodze do uzyskania pełni praw, szacunku i wolności. Niezwykle aktualne kino będące jak dotąd jednym z największych sukcesów artystycznych wytwórni Amazon. Produkcja ta zdobyła między innymi trzy oscarowe nominacje.

3. Mauretańczyk (2021)

Film oparty na prawdziwej historii Mahamedou Ould Slahla (Tahar Rahim). Mężczyzna spędził kilkanaście lat życia w więzieniu w Guantanamo, mimo że formalnie nie postawiono mu zarzutów. Pomoc dla niego nadeszła dopiero ze strony niestrudzonej w czynach pani adwokat (nagrodzona Złotym Globem Jodie Foster). Znakomity film o bezsilności wobec systemu, dramatach życia za murami więzienia i nie gasnącej mimo upływu lat nadziei. Mimo, że gatunek filmów osadzonych w więzieniu został już przedstawiony na wszelkie możliwe sposoby serwując przy okazji kilka arcydzieł, ten film z pewnością jest wart uwagi.

Najciekawsze filmy na Amazon Prime Video. 2. The vast of night (2019)

Produkcja science-fiction o mikroskopijnym budżecie, która powinna przypaść do gustu fanom opowieści spod znaku Stephena Kinga lub „Archiwum X”. Akcja dzieje się w latach 50., a główni bohaterowie to radiowy DJ i operatorka centrali telefonicznej, którzy odbierają dziwny sygnał dźwiękowy. Wraz z rozwojem filmu stopniowo dowiadujemy się o co chodzi, a napięciie potrafi rosnąć w niesamowity sposób. Nie przeszkadza w żaden sposób fakt, że film oparty jest praktycznie tylko i wyłącznie na dialogach. Małe wielkie kino.

1. Sound of metal (2019)

Nagrodzony dwoma Oscarami film, który zawiera w sobie wszystko to, czego wymagamy od dobrego kina. Historia perkusisty Rubena, który tuż przed możliwością wprowadzenia swojej kariery na zupełnie nowe tory traci słuch. Produkcja zachwyca zarówno na poziomie emocjonalnym jak i technicznym. Unikalne użycie dźwięku powoduje, że sami znakomicie odczuwamy stopniowe narastanie problemów ze słuchem głównego bohatera. Sama fabuła daleka jest od hollywoodzkiej sztampy i czuć w niej wielką autentyczność. Produkcja nie powiodła by się bez aktorów. Grający główna rolę Riz Ahmed i wcielająca się w jego partnerkę Olivia Cooke zachwycają, ale jeszcze bardziej w pamięci pozostaje niesamowity drugoplanowy popis Paula Raciego.

5/5 (liczba głosów: 4)
Reklama

Popularne

Reklama
To Top