Connect with us
żona patryka dobka
Fot. Instagram @patrykdobek_400mh_official

Sport

Żona Patryka Dobka. Kim jest Anastasia Kalinichenko-Dobek?

Kim jest Anastasia Kalinichenko-Dobek, żona Patryka Dobka? W tym newsie dowiecie się wszystkiego o życiowej miłości polskiego biegacza.

Kim jest żona Patryka Dobka?

Kim jest żona Patryka Dobka? To piękna Anastasia Kalinichenko-Dobek, z którą lekkoatleta związany jest od wielu lat.

Kobieta – jak wskazuje chociażby nazwisko – ma oczywiście ukraińskie korzenie. Pochodzi z Kijowa, ale teraz rzecz jasna mieszka z mężem w Szczecinie.

Anastasia Kalinichenko-Dobek także jest związana ze sportem. W przeszłości trenowała skok o tyczce (bez większych sukcesów – największym jest brązowy medal mistrzostw Polski juniorek młodszych w 2011 roku), co jest związane z rodzinnymi powiązaniami, o których przeczytacie nieco niżej.

Związek i ślub Patryka Dobka

Para jest związana węzłem małżeńskim od 2014 roku. Mężczyzna miał wtedy 20 lat, więc nie będzie nadużyciem, jeśli stwierdzimy, że wziął ślub w bardzo młodym wieku.

Co ciekawe, ceremonia kościelna odbyła się w obrządku prawosławnym – w Parafii Prawosławnej św. Mikołaja w Szczecinie. Nie był to jednak żaden ukłon dla żony – Patryk Dobek po prostu jest wyznawcą prawosławia, czego nie ukrywa.

Niezwykle obszerną galerię z wydarzenia (zarówno z cerkwi, późniejszego wesela, jak i sesji ślubnej na stadionie lekkoatletycznym) można zobaczyć na stronie internetowej fotografa Michała Niedzielskiego. Po zdjęciach widać, że zabawa była niezwykle udana.

W weselu wzięli udział inni znani lekkoatleci. Pojawili się tam m.in. Piotr Lisek, Anna Rogowska czy Monika Pyrek.

Wiek, rodzina, dzieci

Anastasia Kaliniczenko urodziła się w 1994 roku, jest więc rówieśniczką swojego męża. Oboje mają obecnie po 28 lat.

Para doczekała się dotąd jednego dziecka, które przyszło na świat w lipcu 2021 roku. Dziewczynka ma na imię Sofia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Żona Pawła Fajdka. Kim jest piękna Sandra Fajdek?

Jej ojcem jest Wiaczesław Kalinichenko, znakomity trener skoku o tyczce. Obecnie pracuje w Ośrodku Skoku o Tyczce Szczecin, ale w swoim portfolio ma wielu znakomitych zawodników. Z najnowszej historii można tu wspomnieć Wenezuelkę Robeilys Peinado, która z powodzeniem wystartowała na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. W przeszłości trenował natomiast m.in. Monikę Pyrek czy Piotra Liska.

Mama Anastazji – Natasza – to natomiast dwukrotna halowa mistrzyni Ukrainy… a jakże, w skoku o tyczce. Co ciekawe, tyczkarką została właśnie po ślubie, bowiem wcześniej była biegaczką.

Żona Patryka Dobka w mediach społecznościowych

Anastasię Kalinichenko-Dobek możecie obserwować na Instagramie. Jej konto @nasti_grey jest jednak prywatne, co oznacza, że kobieta musi zaakceptować każdą osobę, z którą chce dzielić się swoim życiem. Dotąd znalazło się prawie 300 takich wybrańców.

Co ciekawe, prowadzi także dwa poboczne konta na Instagramie – @photobynasti_grey, gdzie znajdziecie jej zdjęcia. Fotografia jest jej pasją, co widać po zamieszczonych postach, których gwiazdą często jest nie kto inny jak Patryk Dobek. Kobieta prowadzi także @nasti_plants, gdzie chwali się hodowanymi przez siebie roślinami.

Partnerka Patryka Dobka jest także obecna na Twitterze, jednak niespecjalnie często wchodzi tam w interakcje, często jedynie podając dalej wpisy z innych profili.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Anastasia (@photobynasti_grey)

5/5 (liczba głosów: 1)
Reklama

Popularne

Reklama
To Top