Connect with us
andrea schlager i fernando alonso
Fot. Instagram @andrea.m.schlagerv

Telewizja

Andrea Schlager. Kim jest obecna partnerka Fernando Alonso?

Kim jest Andrea Schlager, partnerka Fernando Alonso? W tym newsie znajdziecie najważniejsze informacje dotyczące jej życia zawodowego i prywatnego.

Kim jest Andrea Schlager?

Kim jest Andrea Schlager? To austriacka prezenterka telewizyjna i dziennikarka. Najbardziej znana jest z pracy przy sportach motorowych i tenisie. Sama w wieku nastoletnim grała w tenisa, a w czasie nauki w szkole średniej podejmowała pierwsze prace na pół etatu przy wyścigach Formuły 1, a także w biurze Berniego Ecclestone’a, byłego szefa Formuły 1.

Studiowała język angielski i marketing na Uniwersytecie w Grazu, a następnie ukończyła kurs dziennikarstwa sportowego w Salzburgu.

Kariera dziennikarska

Po ukończeniu kursu dziennikarstwa Andrea Schlager zaczynała od austriackiego ORF. Pracowała w redakcji działu sportowego, ale stawała też po drugiej stronie kamery, pełniąc funkcję kierownika transmisji. Pracowała dla różnych firm, np. prowadziła talk show, takie jak program „Wiener Stadtsender” w wiedeńskim nadawcy W24.

W 2013 roku rozpoczęła pracę jako prezenterka śniadaniowego programu „Servus am Morgen” w ServusTV. Z czasem oprócz prowadzenia programu została reporterką przy dużych imprezach sportowych. Choćby w 2014 była w Soczi na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich i piłkarskich Mistrzostwa Świata w Brazylii.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Partnerka Maxa Verstappena. Kim jest urocza Kelly Piquet?

W 2015 oficjalnie przeszła z działu informacyjnego do sportowego, a rok później została częścią zespołu relacjonującego MotoGP. W tym czasie nadzorowała program „Servus am Morgen”, wyścigi World Superbike, magazyn Red Bull TV i hokej na lodzie. Prowadziła m.in. w latach 2015 – 2020 hokejowy program live „Servus Hockey Night”.

W 2019 ServusTV rozszerzyło ofertę programową o tenis. Od tamtej pory dziennikarka relacjonuje turnieje Wielkiego Szlema i ATP. Natomiast od 2021 roku zajmuje się także Formułą 1, którą ServusTV transmituje na przemian z ORF. Podczas wyścigów wraz z byłym kierowcą wyścigowym Christianem Klienem przekazuje wrażenia z toru i padoku, przeprowadza wywiady z zawodnikami i szefami zespołów.

Od kwietnia 2021 r. Andrea Schlager prowadzi także magazyn o sportach motorowych „Speed”, który w każdą niedzielę zagląda za kulisy Formuły 1 i MotoGP.

W 2014 roku otrzymała nominację do tytułu austriackiego dziennikarza sportowego od Sports Media Austria. Wyborem czasopisma branżowego Extradienst została „Austriacką dziennikarką sportową roku 2019”. Natomiast w 2022 roku została nominowana z Andreasem Gröblem do austriackiej nagrody filmowej „Romy” za reportaż sportowy.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Andrea Schlager (@andrea.m.schlager)

Wiek, rodzina

Ile lat ma Andrea Schlager? Kobieta urodziła się 16 czerwca 1982 roku, ma więc 41 lat. Tym samym jest rok młodsza od Fernando Alonso. Pochodzi z Knittelfeld w Styrii, a obecnie mieszka w Salzburgu.

Do niedawna dziennikarka praktycznie nie dzieliła się swoim życiem prywatnym. Nie wiadomo z kim była związana wcześniej. Kilka lat temu pojawiła się wprawdzie plotka o związku z Markiem Gerhardterem, jednak nie została nigdy potwierdzona.

Oficjalnie związek z kierowcą Formuły 1 Fernando Alonso zdecydowała się potwierdzić w swoich mediach społecznościowych w kwietniu 2022 roku. Nie wiadomo, od jak dawna są parą.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Andrea Schlager (@andrea.m.schlager)

Andrea Schlager w mediach społecznościowych

Zdjęcia dziennikarki, zarówno związane z życiem zawodowym, jak i prywatnym, możemy oglądać na jej Instagramie. Znajdziemy ją tam pod nazwą @andrea.m.schlager, a profil na ten moment obserwuje 122 tys. osób. Miłość z Fernando Alonso przysporzyła jej jak dotąd co najmniej kilkadziesiąt tysięcy „followersów”. Poza tym ma stronę na Facebooku z 40 tys. obserwujących, jednak od końcówki 2021 roku już nic tam nie dodaje.

4.9/5 (liczba głosów: 8)
Reklama

Popularne

Reklama
To Top