Connect with us
Andrzej Kostyra
Fot. YouTube / KOstyra SE

Telewizja

Andrzej Kostyra – co wiadomo o znanym dziennikarzu od boksu?

Andrzej Kostyra to znany komentator boksu w stacji Polsat Sport. Co wiadomo na jego temat? Przedstawiamy najważniejsze informacje.

Kim jest Andrzej Kostyra?

Kim jest Andrzej Kostyra? To dziennikarz i komentator sportowy. Jego specjalizacja, z którą jest głównie kojarzony to boks, ale ma też wiele innych zainteresowań, jak futbol amerykański, zapasy czy Formuła 1. Od ponad 30 lat gra w tenisa, a w młodości trenował również piłkę nożną.

Skończył studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim, ale prawem nigdy się nie zajmował. Po studiach pracował w Białymstoku na oddziale techniczno-handlowym przedsiębiorstwa Eldom.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Przemysław Babiarz - co wiadomo o popularnym dziennikarzu TVP?

Po roku pracy rozpoczął studia dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim, z których zrezygnował po trzech semestrach, aby rozpocząć pracę w warszawskim oddziale katowickiego „Sportu”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Andrzej Kostyra (@akosekos)

Kariera dziennikarska

Jak wspominaliśmy, Andrzej Kostyra karierę dziennikarską rozpoczynał od pracy w „Sporcie”. Następnie pracował dla magazynu „Sukces”, przez krótki czas był nawet redaktorem naczelnym. Podczas tej pracy miał okazję spotkać się w wieloma ludźmi znanymi nie tylko ze świata sportu. Przeprowadził wywiady choćby z Pierre’m Cardinem czy Donaldem Trumpem.

Karierę w telewizji rozpoczynał w latach 90. ubiegłego wieku w TVP. Był wówczas korespondentem Telewizji Polskiej na igrzyskach olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku.

W latach 1999 – 2001 pracował w pierwszej polskiej telewizji sportowej – Wizji Sport. Zajmował się tam wówczas głównie boksem. Pracował też dla stacji TVN, kiedy kiedy otwarty kanał relacjonował walki bokserskie. Poza tym prowadził w stacji serwisy sportowe.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Aldona Marciniak. Kim jest dziennikarka Viaplay od F1? Wiek, kariera, media, partner

Od wielu lat jest komentatorem boksu dla telewizji Polsat Sport, gdzie skomentował już tysiące walk.

Był również szefem działu sportowego „Super Expressu”, ale w 2020 roku ustąpił ze stanowiska i został liderem treści wideo w dziale sportowym SE.pl.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Andrzej Kostyra (@akosekos)

Wiek, rodzina, dzieci

Andrzej Kostyra ma 71 lat, urodził się bowiem w marcu 1950 roku w Rykach – niewielkim mieście w województwie lubelskim, które leży około 100 kilometrów od Warszawy.

Dziennikarz był dwukrotnie żonaty. Z obecną żoną Ewą ma dwie córki, a z pierwszego małżeństwa syna. Doczekał się także wnuków.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Andrzej Kostyra (@akosekos)

Jego córka Justyna również jest dziennikarką. Obecnie pracuje w Viaplay, gdzie jest prowadzi studia w trakcie meczów piłkarskich, ale szerszej publiczności może być znana z poprzedniej pracy – w Polsacie Sport.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Justyna Kostyra (@jkostyra)

Andrzej Kostyra w mediach społecznościowych

Andrzeja Kostyrę znajdziemy na Instagramie. Ma tam profil pod nazwą @akosekos. Konto obserwuje niespełna 3300 osób. Nie prowadzi go jednak zbyt regularnie – ostatni post pochodzi z maja 2021 roku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Igor Błachut - co wiadomo o komentatorze skoków narciarskich?

Pod tą samą nazwą znajdziemy go także na Twitterze. Do tej pory zgromadził już 24,1 tys. obserwujących. Poza tym od 2017 roku prowadzi też dla Super Expressu kanał na Youtube poświęcony głównie sportom walki – KOstyra SE, który subskrybuje 119 tys. osób, a zamieszczone materiały mają już prawie 30 milionów wyświetleń.

Oceń nasz artykuł!
Reklama

Popularne

Reklama
To Top