Connect with us
Andrzej Kozłowski
Fot. Instagram @andrzejkozlowski1975

Telewizja

Andrzej Kozłowski – kim jest uczestnik „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”?

Kim jest Andrzej Kozłowski, uczestnik 16. edycji programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”? W tym newsie zdradzamy informacje na jego temat.

Kim jest Andrzej Kozłowski?

Kim jest Andrzej Kozłowski? To aktor, artysta kabaretowy, lektor, a także muzyk, wokalista i realizator dźwiękowy.

W 1998 roku ukończył studia aktorskie na Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie (obecnie Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego). Uczył się także w szkole muzycznej I stopnia. Umie grać na akordeonie i fortepianie.

Kariera aktorska

Aktor od lat występuje na scenach teatrów, a także w filmach i serialach. W czasie studiów rozpoczął występy teatralne w krakowskich teatrach takich jak Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Teatr Ludowy Kraków-Nowa Huta i Teatr PWST. W latach 1996 – 1998 występował w takich sztukach jak m.in. „Zatrudnimy starego klowna”, „Nocne tańce wieczystego”, „Iwona, księżniczka Burgunda” czy „Wieczór Trzech Króli”. W kolejnych latach wystąpił jeszcze w takich sztukach jak „Błysk rekina”, „Królowa przedmieścia” (Teatr Ludowy), „Gorączka” (Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu) czy „Testosteron” (Teatr Bagatela w Krakowie).

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Michał Kołodziejczyk. Co wiadomo o dyrektorze Canal+ Sport?

Był założycielem, a także przez kilka lat członkiem zespołu Los Bomberos, wykonującego muzykę latynoską. Należał też do Grupy Rafała Kmity, czyli polskiego kabaretu literackiego z Krakowa. Od lat występuje w Kabarecie pod Wyrwigroszem. Grupa pochodząca z Krakowa działa na scenie kabaretowej od 1990 roku, a początkowo nosiła nazwę „Somgorsi”. Regularnie można go spotkać w telewizyjnych show kabaretowych.

Grał w takich serialach jak „Na wspólnej”, „Plebania”, „Przepis na życie”, „Plebania” czy „Przyjaciółki” Były to jednak role raczej epizodyczne. Wystąpił też w kilku filmach – „Młode wilki” (1995), „Afonia i pszczoły” (2009), Botoks (2017) i „Ostatni akord” (2020).

Wiek, rodzina, dzieci

Andrzej Kozłowski ma 46 lat, urodził się bowiem 7 sierpnia 1975 roku w Białymstoku.

Na temat jego życia prywatnego wiadomo niewiele. Aktor ma żonę Edytę, a także córkę Hannę. Wraz z żoną nagrał jak dotąd jedną piosenkę pt. „Dawać i brać”.

Andrzej Kozłowski w mediach społecznościowych

Aktor ma profil na Instagramie. Znajdziemy go tam pod nazwą @andrzejkozlowski1975. Nie prowadzi go jednak zbyt systematycznie, posty dodaje sporadycznie, a konto obserwuje niespełna 700 osób.

4.9/5 (liczba głosów: 14)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top