Connect with us
Aneta Figiel
Fot. Instagram @anetafigiel_livestory

Kultura

Aneta Figiel. Kim jest wokalistka znana z „Jaka to melodia?”

Anetę Figiel możemy kojarzyć głównie z wieloletnich występów w programie „Jaka to melodia?”. Tymczasem wokalistka rozwija także swoją solową karierę. Co wiadomo na temat jej życia zawodowego i prywatnego? W tym newsie znajdziecie najważniejsze informacje.

Kim jest Aneta Figiel

Kim jest Aneta Figiel? To piosenkarka, od kilku lat rozwijająca solową karierę. Jest absolwentką średnią szkoły muzycznej w klasie fortepianu. Ukończyła także Sekcję Wokalną Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Dodatkowo studiowała pedagogikę na Uniwersytecie Warszawskim.

 

 

Kariera

Początki muzycznej kariery Anety Figiel związane były z występami w teatrach. W 1999 roku zagrała w musicalu „Miss Saigon” Teatru Muzycznego „Roma”. W latach 2001-2006 współpracowała z Teatrem Komedia w Warszawie.

Była uczestniczką kilku programów typu talent show. W 2002 roku wzięła udział w pierwszej edycji „Idola” i dotarła do półfinału. Rok później w programie „Szansa na sukces” zajęła pierwsze miejsce za wykonanie piosenki „Wiara” zespołu Ira. Dzięki temu wystąpiła na finale sezonu w Sali Kongresowej, gdzie wraz z Marzeną Korzonek zdobyła pierwszą nagrodę i mogła wystąpić na Koncercie Debiutów w 52. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Rok później na tym samym festiwalu wystąpiła z zespołem Esoka.

Szerzej publiczności dała się poznać jednak przez program „Jaka to melodia?”. Wraz z Magdą Tul i Agatą Dąbrowską tworzyła zespół wokalny wspierający prowadzącego w latach 2013-2018.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Magdalena Narożna. Co wiadomo o wokalistce zespołu "Piękni i młodzi"?

W 2010 z piosenką „Myśl o Tobie” wzięła udział w krajowych eliminacjach do 55. Konkursu Piosenki Eurowizji. Jednak w finale selekcji zajęła dopiero czwarte miejsce.

Artystka w 2014 roku rozpoczęła pracę nad debiutancką płytą. Singiel „Kahone” zapowiadał album „Plan A”, który ukazał się w czerwcu 2015 roku. Drugi album pt. „Aneta Figiel i Starsi Panowie… zupełnie inna historia” wyszedł do sprzedaży w kwietniu 2021 roku.

Aneta Figiel sama jest kompozytorką i autorką tekstów, pracuje również jako trener wokalny. Na koncie ma współprace ze znanymi polskimi artystami, m.in z zespołami Bajm i De Mono, Ryszardem Rynkowskim czy Marylą Rodowicz.

 

 

Wiek, rodzina

Aneta Figiel ma 41 lat, urodziła się 2 czerwca 1980 roku. Pochodzi z Włocławka.

Jej mężem od wielu lat jest Marcin Murawski, właściciel studia nagrań Fresh Sound Studio.

Mają dwójkę dzieci – 14 letniego Tymona, a także córkę Larę urodzoną pod koniec 2021 roku. Piosenkarka chętnie zamieszcza zdjęcia rodziny na swoim profilu na Instagramie.

 

 

Aneta Figiel w mediach społecznościowych

Aneta Figiel prowadzi konto na Instagramie. Znajdziemy ją tam pod nazwą @anetafigiel_livestory, a profil obserwuje na ten moment niespełna 9,3 osób. Wokalistka umieszcza tam posty dotyczące pracy, jak i życia prywatnego. Jej konto na Facebooku obserwuje natomiast 4,3 tys. osób.

 

 

5/5 (liczba głosów: 2)
Reklama

Popularne

Reklama
To Top