Connect with us
angelika żmijewska
Fot. Instagram @angelika.zmijewska

Kultura

Angelika Żmijewska. Co wiadomo o zjawiskowej piosenkarce disco polo?

Angelika Żmijewska to uwielbiana przez męską część publiczności wokalistka disco polo. Co wiadomo o jej życiu zawodowym, którym jest nie tylko kariera muzyczna, oraz prywatnym? W tym newsie znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje.

Kim jest Angelika Żmijewska?

Kim jest Angelika Żmijewska? To piękna wokalistka disco polo zdobywająca coraz większą popularność. Obecnie wraz z Paulą Karpowicz tworzy duet disco polo pod nazwą Topky.

Jak duża część gwiazd disco polo, pochodzi z Warmii i Mazur. Ukończyła liceum w Działdowie, po którym przeniosła się do Gdańska. Studiowała tam Międzynarodowe stosunki gospodarcze na Uniwersytecie Gdańskim. Obecnie jednak mieszka w Warszawie.

Poza muzyką jest wielką fanką kobido, którym zajmuje się także zawodowo. To masaż twarzy wywodzący się z medycyny chińskiej, którego można doświadczyć w warszawskim salonie Anny Żywotowskiej, w którym pracuje Angelika Żmijewska. W tym samym salonie wykonuje także laminację brwi, więc poza życiem muzycznym jej zainteresowania zmierzają do kosmetologii.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez A. Żmijewska (@angelika.zmijewska)

Kariera w disco polo

Największą popularność przyniósł jej udział w niezwykle popularnym kobiecym zespole disco polo Top Girls. Wraz z Paulą Karpowicz oraz Justyną Lubas nagrały bowiem wiele hitów, spośród których najpopularniejsze to „Mleczko”, „Zakochana” i „Jakbyś mnie zechciał”. Zespół powstał na bazie castingu, który wytwórnia Green Star przeprowadziła w 2016 roku.

Przed karierą w Top Girls była wokalistką zespołów Tequila i Blues Brothers. Żaden z nich nie osiągnął jednak większych sukcesów.

Na początku 2021 roku doszło jednak do rozłamu. Angelika Żmijewska i Paula Karpowicz zdecydowały się kontynuować karierę muzyczną w innym otoczeniu jako Topky. Od tamtej pory wydały kilka utworów, które w serwisie YouTube odtworzono już ponad milion razy. Najpopularniejszym są „Szpile”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez A. Żmijewska (@angelika.zmijewska)

Wiek, rodzina, dzieci

Angelika Żmijewska urodziła się 19 lutego 1993 roku, ma więc 29 lat.

Kobieta bardzo chroni swoje życie prywatne, dlatego niewiele o nim wiadomo. Od kilku lat mówi się, że jest w związku z Piotrem Kołaczyńskim, piosenkarzem disco polo znanym jako MiłyPan. W 2021 roku w mediach pojawiły się informacje o ich rozstaniu, które potwierdziła sama wokalistka. W jednym z Q&A przyznała, że nie jest w nim związku, a dodatkowo nie chce być z nim kojarzona.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Karol Zawrotniak. Co wiadomo o gwiazdorze disco polo z zespołu Defis?

Tak naprawdę nie wiadomo, jaka jest prawda, bowiem Topky i MiłyPan (razem z Defisem) nagrali w 2022 roku wspólną piosenkę „Jeden Taniec Jedna Noc”. Wydaje się, że gdyby między nimi było tak źle, nie byłoby to możliwe.

Rzecz jasna piosenkarka nie ma dotąd dzieci.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez A. Żmijewska (@angelika.zmijewska)

Angelika Żmijewska w mediach społecznościowych

Angelika Żmijewska obecna jest w większości popularnych mediów społecznościowych – albo na osobistym profilu albo jako część zespołu Topky. Przede wszystkim jest prawdziwą gwiazdą TikToka, gdzie zgromadziła już ponad 146 tysięcy obserwujących.

Nieco mniej, bo 111 tysięcy obserwujących zgromadziła na Instagramie jako @angelika.zmijewska. Bodaj najpiękniejsza wokalistka disco polo pokazuje tam swoje wdzięki w różnych stylizacjach, a także fotografie z koncertów.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez A. Żmijewska (@angelika.zmijewska)

5/5 (liczba głosów: 2)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top