Connect with us
Anna Jurksztowicz
Fot. Instagram @anna_jurksztowicz

Telewizja

Anna Jurksztowicz. Kim jest uczestniczka „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”?

Anna Jurksztowicz to kolejna z uczestniczek 16. edycji programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Co wiadomo na jej temat? Przedstawiamy najważniejsze informacje o jej życiu prywatnym i zawodowym.

Kim jest Anna Jurksztowicz?

Kim jest Anna Jurksztowicz? To piosenkarka i producentka muzyczna.

Jest absolwentką Wydziału Wokalnego Średniej Szkoły Muzycznej w Szczecinie, gdzie studiowała śpiew klasyczny. Poza tym ukończyła też studia prawnicze.

Ma własną firmę wydawniczą i producencką Si Music, która zajmuje się m.in. produkcją muzyki do filmów fabularnych czy seriali, organizacją koncertów i eventów, wydawaniem płyt i managementem artystów.

Poza tym jej pasją jest gotowanie. Prowadziła nawet bloga kulinarnego, a także napisała swój poradnik – książkę kucharską „IQuchnia, czyli jak inteligentnie jeść i pić”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Anna Jurksztowicz (@anna_jurksztowicz)

Kariera

Anna Jurksztowicz debiut na scenie zaliczyła zaledwie w wieku 12 lat. W 1975 roku dołączyła do amatorskiego zespołu wokalnego muzyki dawnej Musicus Poloniensis. Przygoda z zespołem trwała 5 lat. Następnie w latach 1980 – 1984 była wokalistką szczecińskiej grupy Music Market, specjalizującej się w muzyce gospel i spirituals.

Po raz pierwszy solowo wystąpiła w 1985 roku na 22. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Zdobyła wówczas pierwszą nagrodę w konkursie „Premier” za utwór „Diamentowy kolczyk”. W 1988 roku na 25. KFPP w Opolu zdobyła kolejną nagrodę – tym razem za utwór „Będzie tak, jak jest”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Anna Rusowicz. Kim jest uczestniczka programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"?

Występowała na wielu festiwalach – w Dreźnie w 1986 roku, Curaçao w 1988, Jurmale w 1989, Karlshamn i Syrakuzach w 1990, Stambule w 1994 i w Kairze w 1995.

Nagrała wiele piosenek do filmów i seriali, także dla dzieci, a jej głos można było usłyszeć m.in. w „W pustyni i w puszczy”, „Na dobre i na złe” czy „Prosiaczek i przyjaciele”. Z Kubusiem Puchatkiem łączy ją także jedna z najbardziej piosenek Anny Jurksztowicz pt. „Kilku kumpli weź”.

 

W 1987 roku wydała debiutancką płytę pt. „Dziękuję nie tańczę”, na której autorami utworów byli Krzesimir Dębski i Jacek Cygan.

4 września 2020 z okazji 35-lecia działalności artystycznej, piosenkarka wydała płytę pt. „Jestem taka sama”, która zawiera 14 premierowych kompozycji do muzyki Krzysztofa Napiórkowskiego i Krzesimira Dębskiego oraz tekstów Jacka Cygana, Andrzeja Saramonowicza, Michała Zabłockiego i Patrycji Kosiarkiewicz.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Anna Jurksztowicz (@anna_jurksztowicz)

Wiek, rodzina, dzieci

Anna Jurksztowicz ma 58 lat, urodziła się 5 sierpnia 1963 roku w Szczecinie.

Jej mężem jest Krzesimir Dębski, znany kompozytor i dyrygent. Mają dwójkę dzieci – Radzimira i Marię. Syn poszedł w ślady rodziców, natomiast córka mimo ukończonej szkoły muzycznej postanowiła zająć się prawem.

W grudniu 2021 media obiegła jednak informacja, że rozwodzą się. Doniesienia te potwierdziła sama Jurksztowicz, natomiast wcześniej para pozostawała ponad 2 lata w separacji.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Anna Jurksztowicz w mediach społecznościowych

Piosenkarka prowadzi konto na Instagramie. Znajdziemy ją pod nazwą @anna_jurksztowicz. Konto na ten moment zgromadziło 17,9 tys. fanów. Dzieli się tam głównie zdjęciami z koncertów, sporadycznie dodając prywatne fotografie. Ponadto ma stronę na Facebooku, którą obserwuje 40 tys. osób.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

4.9/5 (liczba głosów: 12)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top