Connect with us
Anna Rusowicz
Fot. Instagram @ania_rusowicz_official

Telewizja

Anna Rusowicz. Kim jest uczestniczka programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”?

Co wiadomo na temat Anny Rusowicz, piosenkarki która wystąpi w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”? W tym newsie przedstawiamy najważniejsze informacje na jej temat.

Kim jest Anna Rusowicz?

Kim jest Anna Rusowicz? To całkiem znana polska piosenkarka.

Ma jednak wykształcenie niezwiązane z muzyką. Po ukończeniu liceum zdecydowała się na studiowanie farmacji, jednak jej nie ukończyła. Jest za to absolwentką psychologii (2011).

Kariera muzyyczna

Anna Rusowicz muzyką zajęła się dopiero w trakcie studiów. Zanim zaczęła solową karierę, śpiewała w zespołach. W 2005 roku dołączyła do Dezire, grupy wykonującej muzykę z pogranicza soulu i R&B. Wzięła z nim udział w koncercie „Piosenka dla Europy 2006”. Były to krajowe eliminacje do 51. Konkursu Piosenki Eurowizji. Ostatecznie zajęli 4. miejsce.

W Dezire poznała swojego przyszłego męża Huberta Gasiula, z którym tworzyła następnie zespół IKA. W 2011 roku wystąpili w selekcjach do 54. Konkursu Piosenki Eurowizji, jednak bez sukcesu – uplasowali się na ostatnim, 10. miejscu.

Solowa kariera

Występ Anny Rusowicz na 48. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu był początkiem jej solowej kariery. Wystąpiła tam po raz pierwszy śpiewając piosenki z repertuaru swojej mamy Ady Rusowicz. Kilka miesięcy później wydała debiutancki album pt. „Mój Big-Bit” Znalazły się tam jej autorskie piosenki, a także przeróbki utworów Ady Rusowicz z lat 60. i 70.

W 2012 roku za debiutancką płytę Rusowicz zebrała cztery Fryderyki, ostatecznie jednak zrezygnowała ze śpiewania piosenek z repertuaru swojej matki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Kim jest Karolina Pisarek, uczestniczka "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"?

W 2013 roku ukazał się drugi album Ani Rusowicz pt. Genesis – tym razem zawierał tylko nowe piosenki. Wciąż jednak nawiązywała w swoich utworach do lat 60. i 70. W 2016 roku wydała trzeci solowy album pt. Retronarodzenie, a następnie w 2019 roku – „Przebudzenie”.

Nagrywała piosenki do filmów, m.in. ze Sławkiem Uniatowskim zaśpiewała „Szukaj mnie” (oryginalnie śpiewana przez Edytę Geppert) do komedii „Miszmasz czyli Kogel Mogel 3”, czy też „W co mam uwierzyć” do filmu „Sztuka kochania”.

Co jeszcze?

Poza muzyką piosenkarka spełnia się także w wyuczonym zawodzie. Prowadzi bowiem warsztaty psychologiczne i rozwojowe.

Wiek, rodzina, dzieci

Piosenkarka ma 38 lat, urodziła się bowiem 28 marca 1983 roku.

Pochodzi z rodziny związanej z muzyką. Matka Ada Rusowicz była wokalistką zespołu Niebiesko-Czarni, a ojciec Wojciech Kędziora to i wokalista rockowy, gitarzysta i kompozytor.

Po tragicznej śmierci matki w wypadku samochodowym (miała wtedy 8 lat), ojciec ją opuścił i zamieszkał tylko z jej starszym bratem Bartłomiejem. Wychowywało ją wujostwo. Dorastała w Dzierzgoniu pod Malborkiem, a potem przeniosła się do Bydgoszczy.

Od wielu lat tworzy związek ze wspomnianym wyżej Hubertem Gasiulem – muzykiem, kompozytorem i perkusistą. Ślub wzięli w 2007 roku, a w 2017 roku na świat przyszedł ich syn Tytus.

Anna Rusowicz w mediach społecznościowych

Anna Rusowicz ma profil na Instagramie. Znajdziemy ją tam pod nazwą @ania_rusowicz_official. Na ten moment obserwuje ją 15,9 tys. fanów. Na Facebooku profil „RUSO Rusowicz” obserwuje natomiast znacznie większa grupa osób – aż 158 tysięcy.

5/5 (liczba głosów: 8)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top