Connect with us
Beniamin Gawliński
Fot. Instagram @wilki_official

Kultura

Beniamin Gawliński. Co wiadomo o synu lidera zespołu Wilki?

Beniamin Gawliński jest jednym z dwóch synów lidera zespołu Wilki, Roberta Gawlińskiego. Co wiadomo na temat jego życia zawodowego i prywatnego? Poniżej przedstawiamy informacje, jakie udało nam się zdobyć.

Kim jest Beniamin Gawliński?

Kim jest Beniamin Gawliński? To muzyk, syn twórców popularnego zespołu Wilki – Moniki i Roberta Gawlińskich. Ma brata bliźniaka Emanuela.

Synowie Gawlińskich przyszli na świat zaledwie w rok po założeniu Wilków, kiedy to zespół wyhodził na szczyty popularności. W praktyce oznaczało to oczywiście, że od najmłodszych lat byli zabierani na trasy koncertowe. Po raz pierwszy na koncercie pojawili się już w wieku zaledwie półtora roku. Bracia w wywiadach w późniejszych latach nie kryli, że rozrywkowy styl życia bardzo im odpowiadał.

Beniamin Gawliński nie kształcił się w muzycznym kierunku. Studiował grafikę komputerową, ale rzucił ją na zaledwie trzy miesiące przed ukończeniem licencjatu, zdając sobie sprawę, że to muzyką chce zajmować się na pełen etat.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Wilki_Official (@wilki_official)

Kariera muzyczna

Obaj odziedziczyli zainteresowanie muzyką po ojcu. Beniamin Gawliński zdecydował się na dołączenie do zespołu Wilki w 2014 roku. Wówczas w wywiadzie dla party.pl nie krył zadowolenia, z faktu, że dano mu taką szansę.

„Dla mnie to jest niesamowity zaszczyt, że mogę z tatą zagrać i niesamowita przygoda. Jeździmy razem na trasy, gramy razem piosenki, nagraliśmy razem płytę. Generalnie skupiam się na tym, żeby grać muzę z tatą i to mi daje największą satysfakcję i największą radość” – mówił wówczas młody Gawliński. W zespole gra na gitarze i instrumentach klawiszowych. Wspominana płyta pt. „Przez dziewczyny” wydana została w 2016 roku.

W 2019 roku do zespołu dołączył również Emanuel Gawliński, który jest basistą.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Koncerty Zenek Martyniuk 2023. Daty, miejsca i ceny w jednym miejscu

Bracia koncentrują się na rozwijaniu kariery muzycznej i koncertowaniu. Poza Wilkami założyli także Deraptors Band, chociaż na ten moment trudno stwierdzić, czy zespół jest w tej chwili aktywny, bowiem od dłuższego czasu nie aktualizowali mediów społecznościowych zespołu. Muzyk tworzył także Tabaka Gawliński.

W tym roku mija okrągłe 30 lat od czasu wydania debiutanckiej płyty „Wilki”. To właśnie na niej znalazła się niezwykle popularna piosenka „Beniamin” poświęcona oczywiście synowi Roberta i Moniki Gawlińskich. Podczas trasy koncertowej największe przeboje grupy wykonywane są w akustycznych aranżacjach.

 

 

Wiek, partnerka

Beniamin Gawliński ma 29 lat, urodził się 3 grudnia 1992 roku. Obecnie mieszka w Warszawie.

Jego partnerką jest Cecylia. Kobieta również jest muzykiem, wydała jak dotąd jedną swoją piosenkę. W tym roku podczas tracy koncertowej na 30. lecie zespołu „Wilki” występuje tam w roli klawiszowca.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Wilki_Official (@wilki_official)

Beniamin Gawliński w mediach społecznościowych

Muzyk ma swoje prywatne konto na Instagramie. Znajdziemy go pod nazwą @telemacaster. Konto na ten moment obserwuje 1222 osób. Nie trudno zauważyć, że nie przykłada jednak do niego zbyt wielkiej uwagi. Posty pojawiają się sporadycznie, do tej pory opublikował ich zaledwie 17. Sporo postów z jego udziałem można natomiast znaleźć pod hasztagiem #beniamingawlinski.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Patrycja (@obiektywnailuzja)

5/5 (liczba głosów: 1)
Reklama

Popularne

Reklama
To Top