Connect with us
białe drzwi pokój
Artykuł sponsorowany

Porady

Białe drzwi do pokoju. Uniwersalne rozwiązanie do domu!

Białe drzwi pokojowe jak mało które sprawdzą się w niemal każdym domu. Neutralna barwa pozwala dopasować je do zupełnie różnych stylów aranżacji wnętrz. Na tym jednak nie kończy się ich praktyczność. Warto poznać argumenty przemawiające za wyborem drzwi właśnie w takim kolorze.

Do jakich wnętrz pasują białe drzwi pokojowe?

Neutralny charakter bieli sprawia, że drzwi pokojowe o tej barwie perfekcyjnie dopełniają zarówno nowocześnie, jak i klasycznie urządzone przestrzenie. Modele wykonane w tym kolorze pasują do stylów takich jak m.in.:

  • skandynawski;
  • industrialny;
  • rustykalny;
  • country;
  • glamour. ;

Białe drzwi pokojowe we wnętrzach skandynawskich i industrialnych

Mroźna północ nie kojarzy się przytulnie, ale Skandynawowie udowodnili, że da się połączyć ogień z wodą. Surowe, jasne barwy umiejętnie komponują z pastelami, dzięki czemu wnętrza nabierają intymnego charakteru. W takich aranżacjach białe drzwi pokojowe najlepiej zestawiać z meblami i zasłonami w odcieniach błękitu, jasnej zieleni i różu. Równie dobrze sprawdzi się brąz w niezbyt ciemnej tonacji.

Styl industrialny to przede wszystkim szkło, metal i cegły. Jak do takiego wnętrza dobrać białe drzwi pokojowe? Okazuje się, że doskonale do nich pasują! Biały płat materiału wpasowany w czerwonawą, ceglaną ścianę stanowi dla niej doskonały kontrast. Dobrym wyborem do takich pomieszczeń będą egzemplarze, w które wprawione są duże tafle szkła.

Białe drzwi pokojowe w aranżacji rustykalnej i country

O uniwersalności białych drzwi pokojowych świadczy fakt, że pasują również do stylów zupełnie przeciwnych skandynawskiemu i industrialnemu. We wnętrzach rustykalnych bardzo dobrze komponują się z elementami drewnianymi lub imitującymi to tworzywo. Panele podłogowe i meble będą dobrze wyglądać, gdy w ościeżnicę wprawi się drzwi w cieplejszym odcieniu bieli.

Białe drzwi pokojowe, szczególnie w kremowych tonacjach, sprawdzają się również w domach wykończonych w stylu country, czyli wiejskiej chaty. Wrażenia pozamiejskiej swojskości szczególnie dopełni model z deskowaniem naśladującym konstrukcję wrót do stodoły. Tego typu drzwi najlepiej łączyć z elementami takimi jak belkowania sufitu i ścian. Równie dobrze wyglądają, gdy są umieszczone w ścianie wykonanej z cegieł lub obłożonej płytkami je imitującymi.

Białe drzwi pokojowe w pomieszczeniach glamour

Kontrast nie jest wyłączną domeną stylu industrialnego, czego przykładem jest wykorzystanie białych drzwi pokojowych w aranżacjach glamour. Takie drzwi wspaniale prezentują się na tle ciemnych ścian – bordowych, granatowych, brązowych itp.

Białe drzwi pokojowe warto zestawić z równie odznaczającymi się meblami i wykończeniem podłogi. Co ważne, nie wszystko poza drzwiami powinno mieć ciemny kolor. Białe skrzydło będzie się dobrze prezentowało w połączeniu z drewnianą podłogą w barwie głębokiego brązu. Część mebli lepiej jednak dobrać do tonacji drzwi, a nie posadzki i ścian.

Białe drzwi pokojowe – z przeszkleniami czy bez?

Białym drzwiom pokojowym nie sposób odmówić praktyczności. Uniwersalność to tylko jedna z zalet. Oprócz niej mają jeszcze drugi walor – optycznie powiększają przestrzeń. Dzięki temu są bardzo dobrym wyborem do niedużych pomieszczeń, np. pokoju dziecięcego.

Kolejnym plusem białych drzwi pokojowych jest rozjaśnianie przestrzeni. Szczególnie w połączeniu z pastelami i jasnym drewnem dodają pomieszczeniu światła. Ten efekt można dodatkowo wzmocnić, jeśli wybierze się model z przeszkleniami. Przed zakupem takich drzwi warto jeszcze zastanowić się nad metodą wykonania szyb. W sprzedaży dostępne są modele z taflami transparentnymi oraz nieprzezroczystymi.

Wiele egzemplarzy z wprawionymi taflami szkła, jak i bez nich, znajduje się w ofercie Hörmann. Różnorodne sposoby wykończenia pozwolą znaleźć wariant idealnie dopasowany do gustu każdej osoby i aranżacji wnętrza jej mieszkania.

Podsumowanie, czyli cechy białych drzwi pokojowych

Białe drzwi pokojowe to uniwersalne i praktyczne rozwiązanie. Świadczą o tym walory takie jak:

  • możliwość dopasowania do różnych stylów aranżacji wnętrz – m.in. skandynawskiego, industrialnego, rustykalnego, country i glamour;
  • optyczne powiększanie wnętrza, wyjątkowo użyteczne w małych pomieszczeniach;
  • doświetlanie przestrzeni, zwłaszcza w przypadku wyboru drzwi z większymi przeszkleniami.

Continue Reading
Zobacz również:
Reklama

Popularne

Reklama
To Top