Connect with us
jak sprzedać bitcoiny
Artykuł sponsorowany

Porady

Jak szybko i bezpiecznie sprzedać Bitcoiny – sprawdzone sposoby

Zastanawiasz się jak sprzedać Bitcoina? Szukasz sprawdzonych sposobów i nie wiesz jeszcze, czy da się to zrobić bez zbędnych formalności? Odpowiedź brzmi: da się – i to na kilka sposobów. W poniższym artykule postaramy się przybliżyć Ci cały ten proces!

Jak sprzedać Bitcoina na giełdzie kryptowalut?

Jednym z najpopularniejszych sposobów na sprzedaż BTC jest oczywiście giełda kryptowalut (Coinbase, Binance, Kraken, Bitstamp, Egera itp.). Warto wybrać taką platformę, która oferuje przesył środków na konto bankowe oraz, co ważniejsze, obsługuje waluty fiducjarne (FIAT).

Planujesz sprzedaż Bitcoina za PLN? Oto kilka najpopularniejszych giełd kryptowalut, gdzie wymienimy BTC na PLN:

  • Binance,
  • Zondaglobal,
  • Bitcan.

Warto podkreślić, że nie wszystkie giełdy oferują wymianę BTC za złotówki. Wynika to z tego, że obrót naszą walutą wymaga spełnienia dodatkowych warunków narzuconych przez ustawodawcę. Jeżeli zatem zamierzasz kupić polską walutę za bitcoiny, to przygotuj się na weryfikację tożsamości (dowód osobisty / paszport / prawo jazdy). Jeśli zaś zakładasz wypłatę środków na konto bankowe, warto od razu rozpocząć proces weryfikacji konta, by przyspieszyć cały ten proces.

Jak szybko sprzedać Bitcoina?

Jest kilka dobrych metod na to, by szybko spieniężyć tę kryptowalutę. W grę wchodzą zarówno przelewy, jak i gotówka. Najważniejsze jest jednak to, gdzie dokonamy transakcji. Możemy wybierać między:

  1. Sprzedażą BTC i wypłatą z bankomatu,

Zonda + bankomat to zdecydowanie godna uwagi opcja. Dlaczego? Przede wszystkim trzeba tu wskazać na krótki czas realizacji. Pieniądze powinniśmy mieć na koncie w zaledwie pół godziny! Jakie bankomaty wchodzą w grę? Będą to urządzenia sieci Euronet, a także te, które posiadają opcję wypłaty „skycash”.

  1. Biura handlu pozagiełdowego (tzw. OTC)

OTC to inaczej wszystko to, co poza giełdą. Mogą to być zarówno domy maklerskie, jak i osoby prywatne, które oferują kupno lub sprzedaż Bitcoina. Proces ten może być szybszy niż standardowa wymiana, ale biura OTC zazwyczaj wymagają wyższych minimalnych kwot transakcji i mogą pobierać dodatkowe opłaty za swoje usługi.

OTC to także odpowiedź na pytanie o to, jak sprzedać Bitcoina bez rejestracji. Nie musimy tutaj weryfikować naszego konta. Wystarczy, że prześlemy BTC na portfel wybranej giełdy, po czym, wymienimy go w specjalnym punkcie na gotówkę. Aby otrzymać bez rejestracji równowartość kryptowaluty w złotówkach, warto rozważyć usługi firmy Kanga.

  1. Rynki peer-to-peer (P2P)

Możesz tu negocjować bezpośrednio z kupującym lub korzystać z metod płatności, które nie wymagają podawania danych osobowych. Popularne rynki peer-to-peer to m.in.: LocalBitcoins, Paxful i Bisq. Umożliwiają one sprzedaż BTC bez przechodzenia przez scentralizowaną giełdę – więcej o tym, jak sprzedać Bitcoin przeczytasz na stronie kryptowaluty2.pl.

Pamiętaj jednak, aby przed sprzedażą BTC wziąć pod uwagę opłaty związane z wybraną metodą oraz potencjalne konsekwencje podatkowe takiej transakcji.

Jak anonimowo sprzedać Bitcoin?

Najwygodniejszy będzie tutaj dedykowany bankomat BTC. Umożliwia on bowiem sprzedaż krypto za gotówkę, bez konieczności weryfikacji tożsamości. Po prostu wpłacasz kryptowalutę, a maszyna wypłaca gotówkę. Należy jednak pamiętać, że takie bankomaty pobierają wyższe opłaty.

Na koniec warto też rozważyć prywatną sieć wirtualną (VPN). To rozwiązanie zamaskuje Twój adres IP oraz lokalizację. Może to pomóc w ochronie Twojej tożsamości, ale większość giełd kryptowalut nadal poprosi o podanie danych osobowych przed wypłatą środków.

Continue Reading
Zobacz również:
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top