Connect with us
Bogdan Borowski
Fot. YouTube / Wydawnictwo Muzyczne Folk

Kultura

Bogdan Borowski. Co wiadomo o znanym piosenkarzu disco polo?

Bogdan Borowski to jeden z współtwórców oryginalnej grupy disco polo Milano, która działała na polskim rynku muzycznym w latach 90-tych XX wieku. Jak dzisiaj wygląda jego kariera zawodowa, co wiadomo o jego życiu prywatnym? Przedstawiamy najważniejsze informacje.

Kim jest Bogdan Borowski?

Kim jest Bogdan Borowski? To polski muzyk disco polo, który w latach 90. XX wieku współtworzył zespół Milano, od kilku lat rozwija karierę solową.

Muzyk wraz ze swoim bratem Andrzejem i Tomaszem Sidorukiem (po roku zastąpił go Piotr Kopański) założył zespół Milano w 1993 roku. Szybko udało im się dołączyć do grona najpopularniejszych zespołów disco polo w Polsce. W czasie działalności grupa wydała 8 albumów studyjnych. Wypromowali także wiele utworów, którzy fani disco polo pamiętają do dziś, jak m.in. „Bara bara”, „Jasnowłosa” czy „O tobie kochana”.

Zespół zawiesił działalność na terytorium Polski w 2000 roku, kiedy to jego członkowie postanowili wyjechać do USA. Dla amerykańskiej publiczności grali swoje największe przeboje. Andrzej Borowski i Tomasz Sidoruk do dziś mieszkają w USA, natomiast Bogdan Borowski po ponad 10 latach powrócił do Polski.
ZOBACZ RÓWNIEŻ
Koncerty Boys 2023. Wszystkie daty, miejsca i ceny w jednym miejscu
Tymczasem w 2009 roku w wyniku współpracy pomiędzy firmą fonograficzną Green Star, a Tomaszem Sidorukiem, reaktywowano Milano w nowym składzie. W swoim repertuarze mają także utwory dawnego Milano, grane w nowych aranżacjach.

Kariera solowa

Po powrocie do Polski Bogdan Borowski na początku założył wraz z Łukaszem Litwinem zespół Milano Oryginal, który kontynuował tradycje oryginalnego zespołu Milano. W 2015 roku zdecydował się jednak rozpocząć karierę solową. Jest autorem takich utworów jak „Idealna”, „Dzień z Tobą”, „Moja na zawsze”, czy „Dziś wiem”, który zadedykował żonie. Jego solowe utwory w większości tworzone są w klimacie muzycznym lat 90-tych, co z pewnością doceniają fani klasycznego brzmienia disco polo.

W 2021 roku wraz z Karolem Zawrotniakiem z zespołu Defis i Miłym Panem nagrał piosenkę „Jeszcze raz”, która cieszy się dużą popularnością. Do dziś w serwisie YouTube odtworzono ją 44 miliony razy.

Wiek, rodzina, dzieci

Bogdan Borowski ma 50 lat, urodził się 4 stycznia 1972 roku w Bielsku Podlaskim.

Na temat jego życia prywatnego nie znajdziemy zbyt wielu informacji. Udało nam się tylko ustalić, że ma żonę Edytę.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Paweł Stefanowicz (@lokkero)

Bogdan Borowski w mediach społecznościowych

Bogdana Borowskiego nie znajdziemy na popularnym Instagramie. Ma za to stronę na Facebooku, a na ten moment obserwuje go 5310 osób.

5/5 (liczba głosów: 3)
Reklama

Popularne

Reklama
To Top