Connect with us
żona artura sobiecha bogna sobiech
Fot. Instagram @bogna_90

Sport

Kim jest żona Artura Sobiecha, piłkarza Lecha Poznań, Bogna Sobiech?

Żona Artura Sobiecha – co wiadomo na temat pięknej Bogny Sobiech (z domu Dybul)? W tym newsie znajdziecie najważniejsze fakty na temat kobiety.

Kim jest żona Artura Sobiecha, Bogna Sobiech?

Kim jest żona Artura Sobiecha? To jedna z tych sytuacji, w których parę połączyła miłość do sportu. Bogna Sobiech jest bowiem piłkarką ręczną, która ma na swoim koncie wiele sukcesów. To także sytuacja, w której zarówno mąż i żona są znanymi osobami publicznymi. O jej karierze sportowej przeczytacie więcej poniżej.

Bogna Sobiech (z domu Dybul) pochodzi z Chorzowa, gdzie uczęszczała do Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie. Studiowała w katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Aleksandra Płacheta. Kim jest żona Przemysława Płachety?

Jak poznała się z mężem?

Para poznała się podczas pobytu Artura Sobiecha w Ruchu Chorzów – w 2010 roku. Piłkarz tak naprawdę rozpoczynał tam poważną karierę piłkarską, przechodząc kolejno przez drużyny młodzieżowe, zespół U-19 aż do pierwszego zespołu, w którym zadebiutował w 2008 roku. Rozstanie piłkarza z klubem odbyło się zresztą dwa lata później w gęstej atmosferze.

Po wieloletniej znajomości, para wzięła ślub w czerwcu 2017 roku. Ślub odbył się w Katowicach, a huczne wesele (na którym pojawili się m.in. Kamil Glik i Kamil Grosicki z żonami) w Piekarach Śląskich. Jak widać na poniższych zdjęciach, panna młoda wyglądała po prostu zjawiskowo.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Kamil Glik (@kamilglik25)

Kariera sportowa

Żona Artura Sobiecha rozpoczęła zawodową karierę w klubie Zryw Chorzów, ale największe sukcesy w Polsce przyszły w barwach Ruchu Chorzów, gdzie występowała do 2011 roku. Wtedy jej życiowy partner przeniósł się do niemieckiego Hannoveru 96, a ona także zmieniła klub na niemiecki – trzecioligowy TSV Hannover-Burgdorf. Po sześciu miesiącach przeniosła się do występującego poziom wyżej VfL Wolfsburg, skąd jednak odeszła po roku.

Na dłużej zakotwiczyła dopiero w SVG Celle, gdzie występowała w latach 2012-2015, także w najwyższej klasie rozgrywkowej w Niemczech – Bundeslidze. W latach 2015-2017 występowała w HSG Hannover-Badenstedt, a w latach 2017-2019 w HSG Bensheim/Auerbach. W tym czasie grała w rozgrywkach pierwszego, drugiego i trzeciego poziomu rozgrywkowego w Niemczech.

Od 2019 roku jest zawodniczką Borussii Dortmund, który występuje w Bundeslidze. Jak widać, jej związek z piłkarzem zdeterminował jej karierę sportową w Niemczech. I choć Artur Sobiech w 2018 roku przestał grać dla niemieckich klubów, jego żona cały czas to robi.

Bogna Sobiech w latach 2018-19 zaliczyła także epizod w reprezentacji Polski, biorąc udział m.in. w mistrzostwach Europy w 2018 roku.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Bogna Sobiech (@bogna_90)

Wiek, rodzina, dzieci

Bogna Sobiech urodziła się w 1990 roku, jest więc rówieśniczką swojego męża.

W 2021 roku na świat przyszło ich pierwsze dziecko, a oboje rodziców nie posiadało się z radości. Podzielili się nią z innymi w mediach społecznościowych. Pierwsze dziecko Sobiechów to dziewczynka – ma na imię Alicja.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Artur Sobiech (@a_sobiech)

Żona Artura Sobiecha w mediach społecznościowych

Życie Bogny Sobiech możecie obserwować na Instagramie. Jest tam obecna jako @bogna_90. Obserwuje ją tam ponad 10 tysięcy osób, a żona Artura Sobiecha odwdzięcza im się zdjęciami z życia prywatnego i kariery sportowej.

5/5 (liczba głosów: 3)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top