Connect with us
Bożydar Iwanow
Fot. Instagram @bozydariwanow

Telewizja

Bożydar Iwanow. Kim jest dziennikarz sportowy Polsatu?

Bożydar Iwanow to dziennikarz Polsatu Sport. Co wiadomo na temat jego życia zawodowego i prywatnego? Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje.

Kim jest Bożydar Iwanow?

Kim jest Bożydar Iwanow? To dziennikarz i komentator sportowy, specjalizujący się głównie w piłce nożnej. Jego drugą po piłce nożnej pasją jest muzyką, w szczególności klubowa – kiedyś pisał nawet felietony dla czasopisma „DJ Magazine”.

Ukończył studia politologiczne Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Bożydar Iwanow (@bozydariwanow)

Kariera dziennikarska

Karierę dziennikarza Bożydar Iwanow rozpoczął na pierwszym roku studiów w 1991 roku w regionalnym ośrodku Telewizji Polskiej – TVP Katowice. W stolicy województwa śląskiego pracował do 1997 roku. W tym czasie prowadził program „Strych” poświęcony muzyce heavymetalowej. Jednocześnie zajmował się też pisaniem i redagowaniem polskiej edycji Metal Hammera.

Następnie trafił do redakcji sportowej TVP w Warszawie, której ówczesnym szefem był Marian Kmita. W TVP zajmował się głównie polską ligą, a także Ligą Mistrzów. Jako komentator TVP2 pojechał na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej we Francji w 1998 roku, a rok później stał się najmłodszym w historii TVP sprawozdawcą z finału europejskiego pucharu (Lazio-Mallorca 1999).

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Roman Kołtoń. Co wiadomo o znanym dziennikarzu sportowym?

W 1999 przeniósł się do nowo utworzonej stacji Wizja Sport. Na decyzję o zmianie pracodawcy wpłynęła głównie możliwość zajmowania się w większym wymiarze piłką nożną i otwierająca się szansa komentowania meczów reprezentacji Polski. Miał okazję komentować udane dla polskiej reprezentacji eliminacje do Mistrzostw Świata 2002, które zakończyły się sukcesem biało-czerwonych – po 16 latach przerwy wrócili na Mundial.

Od 2002 roku Bożydar Iwanow pracuje w stacji Polsat. Oprócz komentowania meczów zajmuję się także prowadzeniem studia podczas meczów czy wywiadami z trenerami i zawodnikami. Specjalizuje się w lidze holenderskiej i szkockiej.

W 2006 został nominowany do nagrody „Dziennikarz Roku”. Natomiast w 2009 zajął trzecie miejsce w rankingu „Rzeczpospolitej” na najlepiej ocenianych komentatorów.

Jakiś czas temu na dłuższy czas zniknął z anteny Polsatu. Dziennikarz przyznał, że chorował na depresję.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Bożydar Iwanow (@bozydariwanow)

Wiek, rodzina, dzieci

Bożydar Iwanow ma 49 lat, urodził się bowiem 18 lipca 1972 roku w Zabrzu.

Ma pochodzenie bułgarskie – jego ojciec jest Bułgarem.

Na temat jego życia prywatnego niewiele wiadomo. Na jego Instagramie wprawdzie pojawiają się zdjęcie z partnerką, ale praktycznie nic nie wiadomo na jej temat.

Dziennikarz ma córkę (ur. 2010), ale jakiś czas temu na antenie newonce.radio wspominał, że z różnych powodów nie ma z nią obecnie kontaktu.

Bożydar Iwanow w mediach społecznościowych

Bożydar Iwanow ma konto na Instagramie –  @bozydariwanow. Zgromadziło ono na ten moment ponad 9,5 tys. obserwujących. Na profilu pojawiają się głównie zdjęcia z pracy. Dziennikarz poza tym ma też Twittera, którego obserwuje 40,4 tys. osób.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Bożydar Iwanow (@bozydariwanow)

Oceń nasz artykuł!
Reklama

Popularne

Reklama
To Top