Connect with us
bryska
Fot. Instagram @bryska

Kultura

bryska. Kim jest wschodząca gwiazda polskiej muzyki?

bryska – co wiadomo o wschodzącej gwieździe polskiej muzyki rozrywkowej? W tym artykule znajdziecie najważniejsze informacje na temat jej życia prywatnego oraz kariery muzycznej.

Kim jest bryska?

Kim jest bryska? To polska piosenkarka, autorka i kompozytorka tekstów. Specjalizuje się głównie w popie połączonym z muzyką elektroniczną.

Jej artystyczny pseudonim to w zasadzie stylizowany (zaczynający się od małej litery) zapis jej nazwiska, kobieta nazywa się bowiem Gabriela Bryska.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Koncerty Baranovski 2024. Wszystkie daty, miejsca i ceny biletów

Jej wizerunek był prezentowany na nowojorskim Time Square w ramach akcji na rzecz kobiet Spotify Equal. Była pierwszą Polką, która dostąpiła tego zaszczytu.

Jak sama przyznaje, jest straszną introwertyczką i ciężko było jej „skonsumować” własne sukcesy. Z tego powodu na pierwszych teledyskach nie pokazywała twarzy, bowiem tak było jej po prostu łatwiej psychicznie. Jak sama przyznaje, dopiero zaczyna się odnajdować w show-biznesie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez bryska (@bryska)

Kariera muzyczna

Jej kariera muzyczna jest niezwykle krótka, ale dynamiczna. Pierwszy utwór opublikowała ona bowiem w kwietniu 2021 roku, ale od razu stał się on sporym hitem. „naiwna”, bo o nim mowa, słuchacze szczególnie docenili za szczerość, autentyczność i prostotę.

Jak się okazało, była to dopiero przystawka do kolejnych sukcesów. Artystka latem 2021 r. wydała bowiem piosenkę „lato (pocałuj mnie)”, która stała się ogromnym hitem. W remiksie DJ-a Mandee została ona odtworzona na YouTube już blisko 6 milionów razy.

 

To jednak nie koniec. bryska pod koniec 2021 roku wylansowała bowiem kolejny hit, który także spotkał się z ogromnym zainteresowaniem i jest grany w stacjach radiowych w całej Polsce. Podobnie jak w przypadku poprzednio opisanej piosenki, także „odbicie” zyskało rozgłos w zremiksowanej wersji – tym razem przez DJ-a pod pseudonimem Mark Neve.

Wiek, chłopak, rodzina

Gabriela Bryska urodziła się w styczniu 2001 roku, ma więc 21 lat.

W rozmowie video z serwisem „Pomponik” przyznała, że ma chłopaka, dodając że jest dla niej największym wsparciem w życiu. Nieznane są jednak szczegóły dot. życia „sercowego” artystki.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez bryska (@bryska)

bryska w mediach społecznościowych

bryska jest obecna we wszystkich najpopularniejszych mediach społecznościowych. Jej twórczość można śledzić przede wszystkim za pomocą kanału bryska.official na YouTube, który zgromadził dotąd ponad 22 tysiące subskrybentów.

Artystka jest także obecna na Instagramie, gdzie jako @bryska obserwuje ją nieco ponad 4 tysiące osób. Na Facebooku natomiast obserwujących jest jeszcze mniej, bowiem niecałe 1,5 tysiąca. Nie ma bowiem jednak wątpliwości, że liczby te będą szybko rosnąć.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez bryska (@bryska)

4.9/5 (liczba głosów: 7)
Continue Reading
Zobacz również:
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top