Connect with us
budnik i pokrzywiński
Fot. Instagram @bartosz.pokrzywinski

Telewizja

Budnik i Pokrzywiński. Kim są twórcy popularnego podcastu i nowi dziennikarze Viaplay?

Kim są Bartosz Budnik i Bartosz Pokrzywiński, nowi dziennikarze Viaplay od F1 i autorzy popularnego podcastu? W tym newsie przyglądamy się ich działalności w mediach, ale nie tylko. Opisujemy, czym zajmują się na co dzień poza Formułą 1 i co robili w przeszłości.

Kim są Budnik i Pokrzywiński?

Kim są Bartosz Budnik i Bartosz Pokrzywiński? To dziennikarze zajmujący się sportem motorowym, którzy ostatnio zyskali sporą popularność dzięki swojemu podcastowi na temat Formuły 1.

Zazwyczaj opisujemy dziennikarzy osobno niezależnie od projektów, w których uczestniczą, ale w tym przypadku robimy wyjątek. Budnik i Pokrzywiński zyskali bowiem popularność jako duet i w ten sposób występują niemal we wszystkich mediach, z którymi są związani.

Czym na co dzień zajmuje się Bartosz Budnik? Jest analitykiem w firmie Atos, zajmującej się różnymi usługami informatycznymi. W przeszłości pracował jako doradca klienta w RTV Euro AGD oraz w punkcie iSpot w Bydgoszczy. Ukończył Komunikację społeczną i dziennikarstwo na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Bartosz Pokrzywiński na co dzień jest natomiast managerem IT w HSBC. W przeszłości pracował także w Atos czy Oponeo. Ma także spore doświadczenie dziennikarskie – współpracował z autocentrum.pl, autokult.pl czy Polską Press, gdzie zajmował się projektami wideo. Podobnie jak jego biznesowy partner, ukończył Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, także na Komunikacji społecznej i dziennikarstwie.

Kariera w mediach Budnika i Pokrzywińskiego

Bartosz Budnik i Bartosz Pokrzywiński pojawili się na medialnym rynku Formuły 1 stosunkowo niedawno. Ich pierwsze podcasty pochodzą bowiem z sierpnia 2018 roku, jednak na początku nie cieszyli się wielką popularnością. Regularnie zdobywali jednak nowych subskrybentów, by już w 2019 roku ich podcasty odnotowywały kilkanaście tysięcy wyświetleń na YouTube.

W trakcie rozwoju swojego podcastu, na początku 2020 roku, związali się też z motorsportgp.pl – niewielkim serwisem zajmującym się różnymi seriami wyścigowymi. Współpracowali z nim jednak stosunkowo niedługo, bowiem później zdecydowali się założyć własny projekt – parcfer.me.

Serwis głównie o Formule 1 notuje dzisiaj kilkaset tysięcy unikalnych użytkowników miesięcznie, z których większość pochodzi z mediów społecznościowych. Budnik i Pokrzywiński zbudowali bowiem wokół siebie ogromną społeczność, która skupia się na facebookowej grupie „Parc Ferme”, która ma już 23 tysiące członków.

W latach 2021-2022 współpracowali także z redakcją newonce.net. Prowadzili w radiu audycję „Pit stop”, zamieszczali podcasty oraz pisali treści do serwisu internetowego.

Poza podcastem o Formule 1 tworzy także drugi o motoryzacji. „CARS CARS CARS” budził jednak mniejsze zainteresowanie i zrezygnowali z niego po 20 odcinkach w maju 2021 roku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Paweł Baran. Kim jest nowy dziennikarz Viaplay od Formuły 1?

Wiek, rodzina, dzieci

Ile lat mają Budnik i Pokrzywiński? Nieznana jest data ich urodzin, ale biorąc pod uwagę daty rozpoczęcia studiów, Bartosz Budnik najprawdopodobniej urodził się w 1991 roku, a Bartosz Pokrzywiński w 1990 roku.

O ich życiu prywatnym wiadomo niewiele. Nie pokazują się z bliskimi na zdjęciach w mediach społecznościowych, nie mamy więc informacji, czy są z kimś związani.

Budnik i Pokrzywiński w mediach społecznościowych

Bartosz Budnik i Bartosz Pokrzywiński są oczywiście obecni w mediach społecznościowych. Ich wspólne projekty mają miejsce przede wszystkim na YouTube – „Budnik i Pokrzywiński” subskrybuje 27,6 tys. osób, a „CARS CARS CARS” 3,9 tys. subskrybentów. Profil na Facebooku obserwuje natomiast 4,5 tys. osób.

Na Instagramie i Twitterze rzecz jasna występują już osobno. Bartosz Budnik jako @bartekbudnik zebrał 6,5 tys. obserwujących na Instragramie i 12 tys. na Twitterze (@bartosz_budnik).

Bartosz Pokrzywińskiego jako @bartosz.pokrzywinski obserwuje natomiast 6,8 tys. osób na Instagramie i 12,6 tys. na Twitterze (@PokrzywinskiF1).

5/5 (liczba głosów: 4)
Reklama

Popularne

Reklama
To Top