Connect with us
ccc zwrot

Porady

CCC – jak wygląda zwrot? Ile dni i czy można bez rachunku?

CCC – jak wygląda zwrot w popularnym sklepie z branży obuwniczej? Ile czasu mamy na zwrot i jakie warunki trzeba spełnić? Odpowiadamy na najważniejsze pytania.

CCC – zwrot produktów zakupionych stacjonarnie

CCC oczywiście umożliwia nam zwrot produktu zakupionego w sklepach stacjonarnych bez podawania przyczyny. Nie może on nosić śladów użytkowania i powinien posiadać wszystkie oryginalne metki i pudełko. Zwrotu można dokonać w dowolnym sklepie CCC na terenie kraju. Co do terminu zwrotu, mamy tutaj kilka opcji do wyboru. W przypadku zwykłego zakupu zwrotu można dokonać w terminie 7 dni liczonych od kolejnego dnia następującego po dniu zakupu. Wraz ze zwracanym towarem, trzeba też okazać paragon.

Jednak od dłuższego czasu możemy bezpłatnie zostać członkiem Klubu CCC, który oprócz specjalnie przygotowanych rabatów dla klubowiczów, oferuje szereg innych udogodnień. Dokonując zakupów z użyciem karty klubu, na koncie zbieramy punkty, osiągając kolejno statusy – Standard (na start), Silver i Gold. Klubowicze posiadający status Standard mają 30 dni na zwrot, ci ze Statusem Silver mogą dokonać zwrotu w terminie do 60 dni. Natomiast klubowicze Gold na zwrot mają aż 120 dni. Co więcej, wszystkich trzech przypadkach zwrotu można dokonać bez rachunku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Castorama - jak wygląda zwrot? Czy można zwracać otwarte opakowania?

Zwrot należności następuje w gotówce, lub w przypadku zakupów z użyciem karty – bezgotówkowo na kartę, której użyto do płatności. W przypadku innych metod płatności takich jak telefon komórkowy czy Blik zwrot dokonywany jest w gotówce.

Zwrot zakupów online

Oczywiście w przypadku produktów zakupionych na stronie ccc.eu, przysługuje nam prawo do zwrotu na standardowych warunkach. Produkt nie może posiadać śladów użytkowania i mieć oryginalne metki. Jeżeli nie jesteśmy członkiem klubu CCC, zwrotu możemy dokonać w terminie 14 dni licząc od dnia dokonania odbioru bądź dostarczenia produktu. Klubowicze natomiast mają analogicznie do zakupów stacjonarnych – 30, 60 lub 120 dni na zwrot.

Produkt można zwrócić w dowolnym sklepie CCC na terenie kraju, wówczas zwrot należności otrzymamy w gotówce lub na kartę płatniczą w terminie 14 dni od dokonania zwrotu.

Możemy też skorzystać z bezpłatnego odesłania zwracanych towarów za pomocą paczkomatów Inpost lub kuriera DPD. Wystarczy wypełnić dostarczany wraz z paczką formularz zwrotu i dołączyć go do paczki zwrotnej, a następnie nadać ją w wybranym paczkomacie lub przekazać kurierowi. Zwrot należności za zamówienie nastąpi tą samą metodą, jaką dokonano płatności. W przypadku płatności za pobraniem, środki zwracane są na konto podane w formularzu zwrotu.

4.2/5 (liczba głosów: 10)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top