Connect with us
chińskie znaki zodiaku

Ciekawostki

Chińskie znaki zodiaku. Co oznaczają zwierzęta w chińskim horoskopie?

Wschodnie znaki zodiaku, bardziej znane jako chińskie znaki zodiaku, opierają się na dwunastu temperamentach symbolizowanych przez dwanaście zwierząt. Każdy archetyp lub znak zwierzęcy zawiera zarówno pozytywne, jak i negatywne cechy osobowości i właściwości. Przybliżamy bliżej symbolikę wszystkich znaków.

Chińskie znaki zodiaku. Sprawdź, w którym roku się urodziłeś

W chińskim horoskopie znajdziemy 12 zwierząt. Są to Szczur (shu), Bawół (niu), Tygrys (hu), Królik (tu), Smok (long), Wąż (she), Koń (ma), Owca (yang), Małpa (hou), Kogut (ji), Pies (gou) oraz Świnia (zhu).W przeciwieństwie do naszego systemu astrologicznego, gdzie znaki zodiaku zmieniają się co miesiąc, w Chinach zmieniają się co rok. Kto zachowuje się zawsze bardzo naturalnie? Kto ma urok osobisty, który przyciąga innych ludzi jak magnes? A kto ma moc uzdrawiania? Zobacz czym charakteryzują się wszystkie chińskie znaki zodiaku.

Szczur

Jest to pierwszy znak chińskiego zodiaku. Osoby spod tego znaku uwielbiają przygody. Są czarujące, kreatywne i masz dużą zdolność przetrwania, a także wysoce inteligentni. Szczur jest zawsze czujny, serdeczny, namiętny i żyje dla teraźniejszości. Najlepiej czujesz się w gronie najbliższych przyjaciół. Ma wrodzoną zdolność do bycia naturalnym. Jest też ambitny i bardzo zaradny. Negatywne cechy jakimi się może charakteryzować to lękliwość, szybkie działanie i brak pewności siebie, czasami bywa agresywny. Lata urodzenia szczurów: 2020, 2008, 1996, 1984, 1972, 1960, 1948, 1936.

Bawół

Ze wszystkich znaków chińskiego zodiaku Bawoły to ludzie, którym naprawdę można zaufać całkowicie, w stu procentach. Bawół symbolizuje siłę i wytrzymałość. Jest inteligentny, odpowiedzialny, stabilny i zaangażowany w sprawy swojego życia. Mocne strony to cierpliwość i wytrwałość. Potrafi też pokonywać przeszkody i wyzwania, czego często zazdroszczą inni. Bawół nie jest zbyt kontrolujący i lubi pomagać słabszym. Czasami jest zbyt twardy dla innych, możesz mieć wybuchy złości i gniewu. Ma też tendencję do bycia zazdrosnym i upartym. Lata urodzenia bawołów: 2021, 2009, 1997, 1985, 1973, 1961, 1949, 1937

Tygrys

Tygrys nie lubi się poddawać, jest buntowniczy i dziki, lubi robić wszystko po swojemu. Jest wielkim rewolucjonistą. Jest bardzo odważny i lubi podejmować ryzyko. Żąda, aby inni byli mu posłuszni, ale nie może sam sobie rozkazywać. Lubi próbować nowych rzeczy i odwiedzać miejsca, w których jeszcze nie był. Ma wielką wyobraźnię i nowatorskie pomysły. Jest bardzo aktywny, nuda go zabija. Jest też szczery, a czasem aż za bardzo, bo często mówisz innym, co myślisz. Może być kochający i współczujący dla tych, których kocha. Bywa jednak też nieostrożny, zbuntowany i niezdyscyplinowany. Często działa bez zastanowienia, co może mieć poważne konsekwencje. Lata urodzenia tygrysów: 2022, 2010, 1998, 1986, 1974, 1962, 1950, 1938.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Dziadek do orzechów to symbol Bożego Narodzenia. Jakie ma znaczenie i skąd w ogóle się wziął?

Chińskie znaki zodiaku. Zając

W Chinach zając uważany jest za symbol szczęścia i długowieczności, jest najszczęśliwszym znakiem. Ma dobry osąd i jest kreatywny, utalentowany, ma zdrową, ale nie przesadną ambicję. Jest miłym towarzyszem, jest dyskretny, powściągliwy i szlachetny. Jest urodzonym dyplomatą i wie, jak zasiać wokół siebie poczucie szczęścia i dobrego nastroju. Przede wszystkim potrzebuje spokoju i harmonii w swoim życiu. Nie lubi wszystkiego, co przynosi problemy i niepokój. Lubi wygodne i spokojne życie. Jest bardzo czarujący i miły, stara się być elegancki, ma maniery wybrane z poczuciem piękna i harmonii. Negatywne cechy: łatwo się obraża, nie lubi, gdy ktoś mu coś zarzuca. Bywa, że jest skoncentrowany na sobie i ma tendencję do bycia narcystycznym. Lata urodzenia zająców: 2023, 2011, 1999, 1987, 1975, 1963, 1951, 1939.

Smok

W Chinach smok jest uważany za najsilniejsze i najpotężniejsze zwierzę zodiaku i ma niesamowicie potężną energię.  Ma potężny i silny wpływ. Jest pasjonatem życia i potrzebuje wolności, by je odkrywać. Widzi rzeczy z wielką wnikliwością. Nie żałuje wysiłku, ciężko pracuje i nie pyta, czy się opłaca. Jest naturalnym liderem, posiadającym umiejętność pokonywania przeszkód, aby osiągnąć zamierzony cel. Postrzega życie jako nieskończone źródło możliwości. Smok ma tendencję do panowania nad innymi i posiadania wszystkiego. Nie jest wielkim dyplomatą, często jest bardzo bezpośredni i mówi rzeczy takimi, jakie są. Lata urodzenia smoków: 2024, 2012, 2000, 1988, 1976, 1964, 1952, 1940.

Wąż

Węże są czarujące i tajemnicze, lubią rutynę i stabilizację. Lubisz myśleć o koncepcjach lub pomysłach i formułować własne zdanie, zamiast słuchać innych. Fakty, doświadczenia, rady i osądy innych rzadko będą miały na niego wpływ. Nienawidzi porażek. Potrafi też być wielkim perfekcjonistą – doskonałość we wszystkim jest dla Węży wszystkim. Węże są bardzo inteligentne i zazwyczaj potrafią zrobić to, co należy w każdej sytuacji. Wady? Wąż nie pozostaje długo w jednym miejscu ani w jednej czynności. Gdy tylko zdarzy mu się coś złego, nie zapomina o tym i nieustannie wypomina to zainteresowanej osobie. Lata urodzenia węży: 2025, 2013, 2001, 1989, 1977, 1965, 1953, 1941.

Chińskie znaki zodiaku. Koń

Osoby urodzone pod znakiem Konia są szczęśliwe, zadowolone, popularne i bystre. To osoby niezależne, temperamentne, wszechstronne, aktywne, impulsywne, ale czasem także egocentryczne, niecierpliwe i lekkomyślne. Urodzone, by odnieść sukces, bardzo towarzyskie i często znajdują się w centrum uwagi. Koń musi pracować nad kilkoma rzeczami jednocześnie. nie może nic nie robić przez cały dzień. Do szczęśliwego życia bezwzględnie potrzebuje wolności, niezależności, radości i wolności. Ma poczucie humoru i potrafi zabawiać dużą liczbę ludzi wokół siebie. Jest przyjazny i zawsze bezpośredni w swoich kontaktach. Często niestety charakteryzują się egoizmem i przekonaniem, że wszystko na świecie należy do nich. Czasami podejmują niepotrzebne ryzyko. Lata urodzenia koni: 2026, 2014, 2002, 1990, 1978, 1966, 1954, 1942.

Owca

Owce mają tendencję do polegania na innych. Za wszelką cenę unikają konfrontacji i konfliktów. Nie znoszą konieczności wybierania między dwiema opcjami, a już na pewno nie wtedy, gdy chodzi o przyjaciół. Mają wysoką empatię, nie lubią chaosu. Są współczujące, miłe i opiekuńcze. Są w stanie szybko i dobrze wczuć się w potrzeby innych i są w stanie pomóc. Posiadają również wielki talent artystyczny oraz wspaniałe wyczucie i poczucie piękna i harmonii. Kochają zmiany i wolność, nie lubią ograniczeń i terminów. Najgorszą cechą owcy jest jej okazjonalny pesymizm i narzekanie. Często jest sceptyczna i nie wie, jak podejmować decyzje, jest bardzo zależna od innych. Lata urodzenia owiec: 2027, 2015, 2003, 1991, 1979, 1967, 1955, 1943.

Chińskie znaki zodiaku. Małpa

W chińskim zodiaku Małpa jest znakiem wynalazcy, osoby, która potrafi improwizować, podburzać innych, ale także szarlatana zdolnego do podstępu i uroku, by przyciągnąć innych. Osoby spod tego znaku potrzebują mentalnie motywujących zajęć, aby czuć się spełnionym. Są sprytne i zaradne, potrafią wiele załatwić w bardzo krótkim czasie. Mają znakomitą wyobraźnię i można odnieść wrażenie, że jej źródło pomysłów nigdy się nie kończy. Mają chęć ciągłego kształcenia się, niezwykłą pamięć i są bardzo zaradne. Najsłabszym punktem Małpy jest niechęć do rozwiązywania dużych i skomplikowanych problemów, a także duża niechęć do angażowania się w coś, co jej się nie podoba i nie sprawia jej przyjemności. Ma tendencję do uciekania od rozwiązywania takich problemów lub rzeczy niepopularnych. Lata urodzenia małp: 2028, 2016, 2004, 1992, 1980, 1968, 1956, 1944.

Kogut

Koguty są odważne w życiu osobistym i zawodowym. Wiedzą jak ciężko pracować, a to przynosi efekty. Koguty są aktywne, zabawne, pełne radości życia. Inwestują dużo czasu i pieniędzy w swoje zdrowie i pielęgnację ciała. Lubią się popisywać i prowadzą długie dyskusje, w których wyróżnia się ich wiedza. Są perfekcjonistami, uwielbiają porządek i system. Nie oglądają się za siebie, raczej patrzą w przyszłość. Słabe strony Koguta to nadmierna ciekawość, pedanteria, okazjonalna wybuchowość, niecierpliwość, egocentryzm i ekstrawagancja. Kogut może być również przesadnie szczegółowy i bardzo krytyczny, ale sam bardzo źle znosi krytykę. Lata urodzenia kogutów: 2029, 2017, 2005, 1993, 1981, 1969, 1957, 1945.

Chińskie znaki zodiaku. Pies

Osoba urodzona w roku Psa jest uczciwa, inteligentna i szczera. Ma głębokie poczucie lojalności i jest zapalonym orędownikiem prawa, sprawiedliwości i fair play. Potrafi być cyniczny, a także bardzo krytyczny. Jest raczej pesymistą, który niczego od życia nie oczekuje. Ale jest też bardzo lojalny, można na nim polegać, nie zna zdrady i potrafi dochować tajemnicy. Wzbudza zaufanie i zawsze jest gotów do pomocy. Jest szczery, prawdomówny, zabawny i choć może na to nie wygląda, jest bardzo wrażliwy. Ze względu na swoje wysokie wymagania wobec siebie i innych, czasami jest zbyt pedantyczny i skrupulatny dla otaczających go osób. Poza tym jest nieufny i długo się przed kimś otwiera. Lata urodzenia psów: 2030, 2018, 2006, 1994, 1982, 1970, 1958, 1946.

Świnia

Znak Świni jest znakiem uczciwości, otwartości, podstępności, wiarygodności, prostoty, czasem nawet naiwności, wielkiej odwagi i siły moralnej. Świnie są wysoce inteligentne i lubią prowadzić intelektualne rozmowy z inteligentnymi ludźmi. Mają typowe dla siebie suche poczucie humoru. Są też tolerancyjne i bardzo szczere. Starają się uszczęśliwić wszystkich wokół, nawet kosztem własnego komfortu. Jej mocną stroną jest też chęć pomocy innym i bycie wsparciem dla słabszych, ma wielką siłę wewnętrzną. To, co może być dużym plusem, dla Świni staje się jednocześnie minusem. Mocno wierzy w ludzką dobroć, przez co często jest krzywdzona przez otoczenie. Jej  wielka pewność siebie często przeradza się w naiwność, która często jest wykorzystywana przez innych. Lata urodzenia świni: 2031, 2019, 2007, 1995, 1983, 1971, 1959, 1947.

Legenda związana z horoskopem chińskim

Dlaczego chiński zodiak składa się z tych dwunastu zwierząt i dlaczego są one ułożone w ten sposób? Dlaczego kot, bardzo ukochane chińskie zwierzę, nie jest częścią zodiaku?

Ustaloną kolejność zwierząt wyjaśnia starożytny mit. Ponoć Nefrytowy Cesarz, czyli  według chińskich wierzeń ludowych najwyższy bóg, opracował kalendarz. Zaprosił wszystkie ziemskie stworzenia do udziału w wyścigu. Pierwsze dwanaście zwierząt, które przekroczyły linię mety, wywalczyło sobie miejsce i porządek w chińskim horoskopie.

W rzeczywistości znaki zodiaku wybrano i uszeregowano dopiero po wielu poprawkach. Wspomniane zwierzęta są ściśle związane ze zwykłym życiem codziennym starożytnych Chińczyków lub są zwiastunami szczęścia w lokalnej kulturze.

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top