Connect with us
co wolisz wydawnictwo insignis

Kultura

Zagadki dla całej rodziny w najnowszej książce „Co wolisz?”

Na rynku nakładem Wydawnictwa Insignis ukazała się książka z ciekawymi zagadkami dla całej rodziny „Co wolisz?”. Co warto wiedzieć o tym tytule?

„Co wolisz?” – co to w ogóle jest?

O czym jest książka „Co wolisz?”? Ciężko jednoznacznie ją skategoryzować, bowiem pozycja ta to przede wszystkim fura dobrej zabawy. Wydawca ostrzega pół żartem, że przed jej rozpoczęciem trzeba przygotować się na ataki śmiechu nie do opanowania. Dzięki książe można ponieść się wyobraźni i z całą rodziną stanąć przed wyborami, z którymi (na szczęście, a może: niestety?) nigdy nie będziemy mieć do czynienia w prawdziwym życiu.

„Co wolisz?” to 200 zaskakujących, pięknie zilustrowanych pytań, które wywołają wybuchy śmiechu, okrzyki „O fuuj!” i dadzą początek ekscytującym rozmowom. „Co wolisz – znaleźć skrzynię pełną roztopionych batoników czekoladowych czy wypełnioną zeschniętymi, twardymi żelkami?” – to tylko jedno z wielu absurdalnych pytań.

To świetna zabawa dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat i całej rodziny. Bawiąc, uczy, pobudza wyobraźnię, rozwija cenne umiejętności, pomaga budować pewność siebie i wzbogaca słownictwo. Dzięki tej książce deszczowe dni i długie podróże już nigdy nie będą kojarzyć się z nudą.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
"Świat na celowniku" - nowa książka Navala już w sprzedaży

Czego można się nauczyć podczas zabawy?

Gra w „Co wolisz?” jest rzecz jasna nie tylko świetną zabawą, ale także doskonałą nauką. Wspiera ona bowiem:

  • umiejętności komunikacyjne – rozwija kompetencje językowe (dzięki czytaniu na glos) oraz społeczne. Gra w „Co wolisz” to świetny sposób na interakcje dzieci z rodzicami bez koniecznośći prowadzenia sztywnej lub niezręcznej rozmowy. Zabawa w pytania pozwala poznać czyjeś upodobania, antypatie i wartości.
  • budowanie pewności siebie – dzieci nabierają wprawy w czytaniu, uczą się nowych słów i mają możliwość nieskrępowanego zadawania pytań, dzięki czemu przezwyciężają nieśmiałość – a wszystko to w atmosferze zabawy!
  • umiejętność krytycznego myślenia – formuła gry pomaga dzieciom uczyć się uzasadniania swoich wyborów i pozwala być pełnoprawnym uczestnikiem dyskusji. Rodzice młodszych pociech mogą zadawać pytania pomocnicze, aby wspierać dzieci w podejmowaniu logicznych i świadomych decyzji.
  • rozwijanie słownictwa – dzieci zapoznają się z nowymi słowami, a zaskakujący kontekst pomaga im je zapamiętać.
  • akceptowanie i docenianie różnorodności oraz przeciwdziałanie dyskryminacji – uznawanie odpowiedzi innych uczestników gry, nawet jeżeli różnią się od twoich, jest ważne przy uczeniu dzieci szacunku, tolerancji i akceptacji. Niektóre pytania mogą skłonić dzieci do rozważenia odpowiedzi niezgodnej na przykład ze stereotypami związanymi z płcią.

O autorach

Riddleland? Co to w ogóle za autor? Jak się okazuje, Riddleland (z ang. riddle – zagadka) to wydawnictwo tworzone przez… mamę i tatę. W książce można przeczytać:

Dla nas, rodziców, największą zagadką, nad którą zawsze łamaliśmy sobie głowę, było „Jak wychodzi nam to całe rodzicielstwo?”. Cóż, Riddleland powstał po to, by znaleźć odpowiedź na to pytanie. Jak się okazało, brzmi ona „Jesteśmy rodzicami, więc… nie mamy pojęcia”.

Jak można się domyślić, nie jest to pierwsza książka Riddleland. Powstały już książki z zabawnymi zagadkami na Święta Bożego Narodzenia, Wielkanoc czy… Dzień Św. Patryka. Na rynku są już także dwa tomy „Niesamowitych zagadek” czy książek z zagadkami naukowymi czy też podchwytliwymi. Jak widać, autorzy chcą być nieznani, ale ewidentnie znaleźli swój sposób na biznes.

„Co wolisz?” można nabyć w księgarniach albo za pomocą sklepów internetowych. Współpracujący z Wydawnictwem Insignis swiatksiazki.pl oferuje ją ze specjalną zniżką.

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top