Connect with us
Conor McGregor whisky
Fot. Twitter

Lifestyle

Conor McGregor whisky. Co wiadomo o trunku od wielkiego mistrza UFC?

Najbardziej znani sportowcy na świecie poza zarabianiem za pomocą własnego ciała najczęściej mają liczne biznesy. I tak Cristiano Ronaldo zarabia na perfumach, Leo Messi na nieruchomościach, a Conor McGregor na whisky. W tym newsie dowiecie się wszystkiego o trunku od wielkiego mistrza UFC, Proper No. Twelve.

Plan na biznes legendy mma

Conor McGregor to bez dwóch zdań jedna z największych ikon sportów walki. Przede wszystkim jednak jest on najbogatszym, najlepiej opłacalnym i najbardziej wpływowym sportowcem. Nie dziwne więc, że wykorzystuje on swoje możliwości finansowe do tego, by wzbogacić się jeszcze bardziej. Jego najpopularniejszym biznesem jest własna marka whisky znana na całym świecie. Każdy, kto interesuje się tymi trunkami, natknął się na nazwę Proper No. Twelve.

To właśnie 32-latek stoi za tym, że możemy poruszać ten temat. Trunek zawodnika jest produkowany w jego rodzimej Irlandii. Sama nazwa również jest bliska sercu byłego podwójnego mistrza UFC. Odnosi się do miejsca, w którym się urodził i wychował. Chodzi o przedmieścia stolicy kraju, Dublina, zwane Crumlin. Ten obszar jest bowiem oznaczony kodem pocztowym „Dublin 12”.

Porządnie albo wcale

Jak na złość krytykom, Conor McGregor stworzył whisky, które nie jest skokiem na łatwy zarobek oparty na użyciu nazwiska słynnego zawodnika mma. Irlandczyk potraktował sprawę bardzo poważnie i zlecił zatwierdzenie formuły byłemu menadżerowi XVIII-wiecznej destylarni Bushmills. David Elder, bo o nim mowa, wybierał spomiędzy ponad stu próbek i postawił na tę, którą uznał za najlepszą. Wygląda na to, że podjął dobrą decyzję, ponieważ Proper No. Twelve zbiera naprawdę dobre recenzje.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
McGregor - Poirier 3. Co musicie wiedzieć? [data, transmisja, stream, ppv]

Sprawca całego zamieszania jest z niej bardzo zadowolony. – Stworzyliśmy blisko sto mieszanek i ostatecznie wybraliśmy tę, którą uznaliśmy za jedyną właściwą mieszanką whisky. Poświęciliśmy czas na opracowanie niesamowitej whiskey i cieszę się, że mogę dzielić się nią ze światem – powiedział Conor McGregor.

Towar najwyższej klasy

McGregor wykorzystuje to, że stać go na niemal wszystko. Jego trunek jest produkowany w miejscu z bardzo czystą bieżącą wodą i żyzną glebą. Ponadto zboże używane przez podległą 32-latkowi spółkę Eire Born Spirits Company, która zajmuje się dystrybucją, jest starannie wyselekcjonowane. Zanim whisky od mistrza UFC trafi do sklepów, jest trzykrotnie destylowana w alembikach, a następnie leżakuje w beczkach z białego amerykańskiego drewna po trzyletnim bourbonie.

Dzięki tym zabiegom Proper No. Twelve oferuje prawdziwą eksplozję złożonych smaków, z których najbardziej wybijają się intensywne nuty wanilii, karmelu oraz miodu. Trunek spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem zarówno ekspertów, jak i społeczeństwa. Na stronach sklepów oraz forach zdecydowana większość opinii jest bowiem pozytywna. Oznacza to, że ewidentnie trunek Irlandczyka okazał się wielkim sukcesem.

Conor McGregor whisky – cena, gdzie kupić?

Zacznijmy od tego, że biznes zawodnika mma generuje ogromne zyski. W 2021 roku sprzedał on 49% udziałów za 600 milionów dolarów. Nabywcą jest firma Proximo Spirits, która jest znana m.in. z tequili Jose Cuervo, wódki Three Olives, rumu Kraken, dżinu Boodles czy whisky Bushmills. Alkohol od mistrza UFC szybko stał się więc międzynarodowym sukcesem.

Ile kosztuje whisky od Conora McGregora? Cena butelki 0,7 litra Proper No. Twelve wynosi w zależności od sklepu około 70 złotych. Od czasu do czasu można znaleźć także promocje, w których można ją kupić kilka złotych taniej.

Gdzie kupić Proper No. Twelve? Whisky Conora McGregora jest dostępne w wielu miejscach i nie powinniście mieć problemów ze znalezieniem jej w swojej najbliższej okolicy. Z całą pewnością jest dostępna w dużych sieciach handlowych jak Auchan czy Carrefour, ale znajdziecie ją także w dyskontach jak Biedronka czy mniejszych supermarketach typu POLOmarket.

 

Co ciekawe, Conor McGregor początkowo sprzedawał swoją whisky wyłącznie na terenie Irlandii i szesnastu amerykańskich stanów. Szybko jednak okazało się, że zainteresowanie towarem jest globalne, a trunek ma szansę rywalizować z uznanymi markami. Nie ma co ukrywać, globalna rozpoznawalność gwiazdy mma sprawiła, że wielu ludzi chciało spróbować tego alkoholu. Nie mówiąc już o fanach Irlandczyka, dla których stało się to ważną sprawą i musieli ją zamawiać za pomocą np. Amazona.

To tak naprawdę whiskey, a nie whisky

Na zakończenie w ramach ciekawostki warto zaznaczyć, że trunek od Conora McGregora to tak naprawdę whiskey, a nie whisky. Termin ten określa bowiem trunki produkowane na terenie Irlandii, w przeciwieństwie do whisky, które oznacza alkohole pochodzące ze Stanów Zjednoczonych albo Japonii.

5/5 (liczba głosów: 4)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top