Connect with us
cristiano ronaldo dzieci
Fot. YouTube / Instafootball, Trailblazers

Sport

Cristiano Ronaldo – ile ma dzieci i z jakich związków pochodzą?

Z tego newsa dowiecie się jak Cristiano Ronaldo podchodzi do rodzicielstwa, ile ma dzieci oraz jak przyszły one na świat. Portugalczyk wyznał, że jego celem jest „magiczna liczba” siedmiorga dzieci.

Cristiano Ronaldo ma obecnie czwórkę dzieci. Poniżej przedstawiamy szczegóły ojcostwa znanego portugalskiego piłkarza, ale na początek wypadałoby by przedstawić jego pełne potomstwo. Są to: Cristiano Ronaldo Jr, ur. 17 czerwca 2010 r., Mateo Ronaldo, ur. 8 czerwca 2017 r., Eva Maria, ur. 8 czerwca 2017 r. oraz Alana Martina, ur. 12 listopada 2017 r.

Podróż Cristiano Ronaldo do ojcostwa

Narodziny pierwszej trójki dzieci Ronaldo wciąż otacza wiele tajemnic – i nie będziemy udawać, że znamy wszystkie odpowiedzi. W końcu Cristiano Ronaldo jest znany z wyjątkowej dbałości o życie prywatne i celowo postanowił nie rozpowszechniać wizerunku matki (matek) jego pierwszych dzieci. Tak naprawdę większość informacji pochodzi bezpośrednio od piłkarza, który zamieszcza w swoich mediach społecznościowych różne informacje.

4 lipca 2010 roku 25-letni wówczas Cristiano Ronaldo ogłosił na Facebooku i Twitterze, że został ojcem małego chłopca. Dziecko urodziło się w Stanach Zjednoczonych przez matkę zastępczą, która podobno uczyniła Ronaldo jedynym opiekunem dziecka. W oświadczeniu piłkarz poinformował, że po uzgodnieniach z matką para chce, aby jej tożsamość była utrzymywana w tajemnicy. „Proszę wszystkich o pełne poszanowanie mojego prawa do prywatności (i prawa dziecka) przynajmniej w kwestiach tak osobistych jak te” – oświadczył.

„Kiedy Cristiano [Junior – przyp. red.] dorośnie, zawsze powiem mu prawdę, ponieważ na to zasługuje, ponieważ jest moim synem, ale nie powiem mu, ponieważ ludzie chcą, żebym powiedział” – wyznał piłkarz w jednym z wywiadów zapytany o skorzystanie z usług surogatki.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Cristiano Ronaldo (@cristiano)

Cristiano Ronaldo – kolejne dzieci. Narodziny Mateo i Evy Marii

8 czerwca 2017 Cristiano Ronaldo powitał na świecie bliźniaki: Evę Marię i Mateo. Jak podają różne media, dzieci także urodziły się w Stanach Zjednoczonych. Jak poinformował m.in. „Daily Mail”, dzieci zostały poczęte z zamrożonych embrionów w klinice macierzyństwa zastępczego w San Diego.

Świeżo upieczony tata bliźniaków podobno przegapił poród z powodu meczu eliminacji Mistrzostw Świata. Portugalia dzień później grała bowiem w Rydze z reprezentacją Łotwy. Cristiano Ronaldo zdobył zresztą dwie bramki i zaliczył asystę, a jego drużyna wygrała 3:0.

Ciąża Georginy Rodriguez i narodziny czwartego dziecka

Hiszpańska modelka Georgina Rodriguez urodziła się 27 stycznia 1995 roku, mając zaledwie 21 lat, kiedy zaczęła związek z Cristiano Ronaldo, wówczas 31-letnim.

Para zaczęła się spotykać pod koniec 2016 roku, a kobieta poznała piłkarza na ekskluzywnej imprezie Dolce & Gabbana. W lutym 2017 roku para została sfotografowana podczas wizyty w paryskim Disneylandzie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Georgina Rodríguez (@georginagio)

Kiedy urodziły się bliźniaki Eva Maria i Mateo, zaczęły krążyć plotki, że Georgina Rodriguez także jest w ciąży. Pogłoski potwierdził sam piłkarz w lipcu 2017 roku. Wyznał, że jego partnerka spodziewa się ich pierwszego dziecka razem, a jego czwartego. Na pytanie dziennikarzy, czy cieszy go wiadomość o ciąży, piłkarz odpowiadał „tak, bardzo”.

Alana Martina urodziła się 12 listopada 2017 roku. Piłkarz podzielił się radosną nowiną za pośrednictwem Instagrama, a zdjęcie do dziś zebrało absurdalną liczbę 112 milionów polubień. W wiadomości podkreślił, że „wszyscy jesteśmy bardzo szczęśliwi!”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Cristiano Ronaldo (@cristiano)

Para ujawniła również, że urocze imię noworodka było w rzeczywistości wspólną decyzją. „Oboje wybraliśmy imię. Cristiano wybrał Alanę, a ja Martinę” – powiedziała Georgina Rodriguez hiszpańskiemu magazynowi „Hola!”. W tym samym wywiadzie przyznała, jak czułym mężczyzną jest Portugalczyk. „Kiedy wróciliśmy do domu ze szpitala, zorganizował kolację-niespodziankę ze wszystkimi naszymi najbliższymi. Czułam się jak najszczęśliwsza kobieta na świecie” – wyznała.

Jakie są nazwiska dzieci Ronaldo?

W kulturze portugalskiej ludzie zazwyczaj mają 1 lub 2 pierwsze imiona, po których następuje kilka nazwisk. Tak więc w przypadku Cristiano Ronaldo, „Cristiano” to jego pierwsze imię, a „Ronaldo” to drugie imię. Jego nazwisko brzmi „dos Santos Aveiro”.

Zakładając, że wszyscy przyjęli jego nazwisko, co wydaje się prawdopodobne, prawidłowe nazwiska dzieci brzmią „dos Santos Aveiro”. Jednak plotki sugerują również, że dzieci po prostu przybrały matczyne nazwisko „dos Santos”, po tym, jak w akcie urodzenia Evy Marii wpisano „Eva Maria Dos Santos”. Oczywiście w mediach dzieci i tak będą przedstawiane, jakoby miały na nazwisko „Ronaldo”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Aleksandra Łoboda - kim jest partnerka Przemysława Płachety?

Rodzina jest jeszcze niepełna?

Kto wie, czy potomstwo Ronaldo nie będzie większe. Przez siedem lat Ronaldo miał tylko jednego syna, Cristiano Ronaldo Jr. Potem — w ciągu zaledwie pięciu miesięcy w 2017 roku — jego potomstwo rozrosło się do czwórki dzieci.

Jedna z największych gwiazd w historii piłki nożnej przyznaje jednak, że chciałby siedmiorga dzieci. Jak sam wyznaje, „to magiczna liczba”, którą nosi także na swoich koszulkach piłkarskich.

„Bycie ojcem i obserwowanie, jak moja rodzina się powiększa, to bez wątpienia największy przywilej, jaki mam. Spędzanie z nimi czasu, bycie u ich boku, uśmiechanie się i śmiech z nimi. Wnieśli do mojego życia wiele szczęścia i radości” – wyznał w jednym z wywiadów.

Na chwilę obecną para jest zajęta czwórką dzieci, a mężczyzna być może nie chce mieć kolejnego potomstwa w sytuacji, kiedy nie mógłby spędzać z nim wiele czasu. Jego partnerka cały czas jest bardzo młoda, więc piłkarz może spokojnie zaplanować kolejne dzieci w najbliższych latach. Zwłaszcza, że pomocni w utrzymywaniu rodziny są mu jego mama, siostry i oczywiście mały Cristiano Ronaldo Jr, który na rodzinnych zdjęciach wygląda na dumnego brata.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Cristiano Ronaldo (@cristiano)

Para regularnie zamieszcza rodzinne zdjęcia na Instagramie, więc warto obserwować oboje, aby być na bieżąco. @cristiano zebrał na Instagramie już 305 milionów obserwujących, a jego partnerka @georginagio ma już ponad 25 milionów.

4.2/5 (liczba głosów: 61)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top