Connect with us
Dagmara Bryzek
Fot. Instagram @dagmarabryzek

Kultura

Dagmara Bryzek. Co wiadomo o młodej i pięknej aktorce?

Dagmara Bryzek – co wiadomo na temat aktorki młodego pokolenia, znanej głównie z serialu historycznego „Korona królów”? W tym newsie zdradzamy najważniejsze informacje na jej temat.

Kim jest Dagmara Bryzek?

Kim jest Dagmara Bryzek? To polska aktorka, a także tancerka i piosenkarka. W 2017 roku kończyła liceum o profilu humanistyczno-teatralnym, a następnie zdecydowała się na kontynuowanie edukacji w tym kierunku. Studiuje na Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie.

Dodatkowo niedawno zdecydowała się na edukację za granicą. „Jadę do Londynu do szkoły aktorskiej, aby doszkalać swoje umiejętności. Studiując w LAMDA, czyli London Academy of Music&Dramatic Art, łączę przyjemne z pożytecznym” – pisała młoda aktorka.

Co więcej, gra na fortepianie i jest zawodową tancerką tańca towarzyskiego w 10 tańcach, posiada klasę taneczną A. Zaledwie w wieku trzech lat rozpoczęła naukę w szkole baletowej. Reprezentowała Polskę w tańcu towarzyskim, w federacji WDSF, w klubie Classic Dance Sport. Poza tym umie jeździć konno, a także jest instruktorką jogi.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Dagmara Bryzek (@dagmarabryzek)

Kariera

Pierwszy raz z planem zdjęciowym Dagmara Bryzek zetknęła się w wieku 7-lat, kiedy zagrała w krótkometrażowym filmie „Legendy polskie: Smok” (2015). Trzy lata później zaliczyła epizodyczną rolę w filmie „Pitbull. Ostatni pies”. Następnie grała w popularnych serialach, jednak były to również głównie krótkie role. Były to takie tytuły jak m.in. „Na Wspólnej”, „Pierwsza miłość”, „Ojciec Mateusz” czy „Zakochani po uszy”.

Jak dotąd największym wyzwaniem aktorskim, które jednocześnie przyniosło jej największą popularność była rola w trzecim sezonie serialu TVP „Korona królów”. Wcieliła się tam w postać Królowej Jadwigi Andegaweńskiej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Agnieszka Litwin. Co wiadomo o znanej artystce kabaretowej?

Poza tym od jakiegoś czasu Dagmara Bryzek próbuje swoich sił jako piosenkarka. Pojawia się w programie „Jaka to melodia”, a także śpiewa na koncertach organizowanych przez Telewizję Polską m.in. na Wakacyjnej Trasie Dwójki.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Dagmara Bryzek (@dagmarabryzek)

Wiek, rodzina

Dagmara Bryzek ma 24 lata, urodziła się 22 czerwca 1998 roku w Warszawie.

W 2021 roku zrobiło się o niej głośno za sprawą związku z aktorem i satyrykiem, Michałem Koterskim. Ich relacja była często komentowana w mediach, aktorka częściej pojawiała się na łamach gazet. Jednak po kilku miesiącach para rozstała się. Nie wiadomo czy obecnie Bryzek jest z kimś związana.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Dagmara Bryzek (@dagmarabryzek)

Dagmara Bryzek w mediach społecznościowych

Dagmara Bryzek prowadzi profil na Instagramie. Znajdziemy ją tam pod nazwą @dagmarabryzek, a konto obserwuje 14,9 tys. osób. Dodaje zdjęcia zza kulis pracy, a także prywatne fotografie i posty sponsorowane.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Dagmara Bryzek (@dagmarabryzek)

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top