Connect with us
Daniel Dyk
Fot. Instagram @danieldykrmf

Kultura

Daniel Dyk. Co wiadomo o dziennikarzu radia RMF FM?

Daniel Dyk to dziennikarz radiowy od kilku lat związany z krakowskim radiem RMF FM. Co wiadomo na temat jego życia zawodowego i prywatnego? Przedstawiamy najważniejsze informacje.

Kim jest Daniel Dyk?

Kim jest Daniel Dyk? To dziennikarz radiowy i felietonista prasowy, copywriter reklamowy i lektor. Od kilku lat związany jest z radiem RMF FM. Z wykształcenia natomiast jest magistrem zarządzania i marketingu.

Jego pierwsza przygoda z radiem rozpoczęła się jeszcze w liceum. Wziął udział w audycji promującej szkołę. Mimo, że pierwsze takie wystąpienie przed mikrofonem okazało się dla niego bardzo stresujące, szefowa radia zauważyła, że ma dobrą dykcję i radiowy głos. Zaraz po liceum w 1995 roku rozpoczął pracę jako prezenter audycji satyrycznych w tarnowskim Radiu MAKS. W radiu pracował przez dziesięć lat, z czasem został reporterem w dziale informacji, następnie wydawcą i prezenter serwisów informacyjnych, sportowych i motoryzacyjnych. Prowadził również audycji, głównie w porannym paśmie. Równolegle pracował także w lokalnych tygodnikach i w agencjach reklamowych jako copywriter i lektor.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Ola Filipek. Co wiadomo o dziennikarce RMF FM z anielskim głosem?

W 2005 roku wygrał casting na prezentera w radiu RMF FM. Rekrutacja do radia poprzedzona była trzema miesiącami kilkuetapowych eliminacji. Po drodze pokonał niemal 1000 rywali. Ostatecznie w programie Akademia Muzyki RMF FM głosami słuchaczy i jurorów RMF FM wygrał casting na prowadzącego.

Jest jednym z prowadzących porannego pasma granego od poniedziałku do piątku „Byle do piątku” (9:00 – 14:00) i weekendowego „A to ciekawe w RMF FM” (7:00 – 11:00). Wraz z Kamilem Barnowskim tworzy także podcast „Sceny zbrodni”, prezentowany w radiu w każdą niedzielę po 22, a Marcinem Myszką „Kryminatorium” (w każdą niedzielę po 21).

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Daniel Dyk (@danieldykrmf)

Wiek, rodzina

Daniel Dyk ma 45 lat, urodził się bowiem 6 lipca 1976 roku. Pochodzi z Tarnowa.

Dziennikarz nie dzieli się raczej życiem prywatnym, wiadomo tylko, że ma żonę i córkę.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Daniel Dyk (@danieldykrmf)

Daniel Dyk w mediach społecznościowych

Daniel Dyk prowadzi profil na Instagramie. Znajdziemy go tam pod nazwą @danieldykrmf, a konto na ten moment obserwuje 1547 osób. Nie prowadzi go jednak zbyt systematycznie, posty dodaje raczej sporadycznie i większość z nich dotyczy pracy w radiu. Poza tym ma stronę na Facebooku, którą obserwuje 1312 użytkowników.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

 

5/5 (liczba głosów: 2)
Reklama

Popularne

Reklama
To Top